Jump to content

Árukereső- megbízható bolt program


mqmq0

Recommended Posts

Ahogy azt a cím elárulja, a megbízható bolt program kódját szeretném implementálni a webshopomban. Viszont nem vagyok benne egész biztos hogyan is kellene.

 

<!-- ÁRUKERESŐ.HU - PLEASE DO NOT MODIFY THE LINES BELOW -->
<script type="text/javascript">
if(ak_widget_params === undefined || ak_widget_script === undefined) {
var ak_widget_params = ["dfa6cf4f397165288a07296f07e386b2","L","HU",0];
var ak_widget_script = document.createElement("script");
ak_widget_script.type = "text/javascript";

ak_widget_script.async = true;
document.body.appendChild(ak_widget_script);
}
</script>
<!-- ÁRUKERESŐ.HU CODE END -->
 

Beillesztettem ezt a kódot a footer.tpl-be a body tag elé, ahogy azt az árukereső oldalán leirják, de nem jelenik meg az oldalon.

 Bármi ötlet, hogy kellene ezt megoldani?

 

Link to comment
Share on other sites

Enyi van irva hozzá pontosan:

"

Felhívjuk figyelmét, amennyiben a webes alkalmazást választotta, a widget kódot közvetlenül a </body> tag elé illessze be. A jelvénynél a kód beillesztésének helye szabadon választható. Csak a Partner Portálon megjelent kódot jogosult kihelyezni az oldalára. A kódot módosítani tilos! Minden egyéb kihelyezés (pl. kép nélküli kihelyezés, átírt kód) jogosulatlan felhasználásnak minősül és azonnali kizárást von maga után.

"

vagy van még egy letölthető php kód meg hozzá egy példa, de az ha jól értem másra való, de azért mutatom azt is:

http://pastebin.com/37eNfgeg

http://pastebin.com/sSSTYvW4

Link to comment
Share on other sites

Erről nem tudok semmit, nemrég dolgozom  a cégnél, pár napja kaptam a feladatot hogy ki van ez a cucc téve de mégse jelenik meg: oldjam meg. Gondoltam már rá én is, hogy maga az árukereső tiltja le valahogy ezt, de mivel nem nagyon válszolnak az emailemre, azért gondoltam próbálkozok még, hátha csak én csinálok valamit rosszul.

Edited by mqmq0 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Én úgy emlékszem halványan hogy: a megadott php-ket be kell építeni a rendelési folyamatba. Ha leadnak x mennyiségű rendelést, és annak a sikeressége x % felett van akkor megkapod ezt a státuszt (vagyis a megbízható bolt titulust) amit kitehetsz az oldaladra.

 

Hiszen az árukeresőnek valahogy hitelesen kell ellenőriznie azt hogy valóban sikeresek-e a rendelések és az ügyfelek valóban elégedettek-e... nem adhatnak csak a tulajdonosi szóra nemde-bár :) .

 

A fékmester oldalán is pontosan látszik: "A(z) Fekmester.hu elnyerte az Árukereső Megbízható Bolt minősítését a vásárlók valós visszajelzései alapján." Azt hogy valós legyen valahogy ellenőrizni kell... ehhez viszont az adatokat el kell küldeni az árukeresőnek feldolgozásra... szóval nem olyan egyszerű :) Én úgy emlékszem hogy van rendes beépítési útmutató a partner portálon belül.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

A fenti kód, amit a #1-be írtál, az csak a Widget, ami a "fület" fogja megjeleníteni a kiértékelt adatok alapján. Tulajdonképpen már most berakhatod, maximum nem látszik.

A trustedshop.php-t a főkönyvtárba kell tenned változtatás nélkül.

A vásárlói adatok kivételkezelését végző blokkot pedig a rendelés feldolgozás során kell a megfelelő helyre beépíteni. Pl az OrderConfirmationController.php preprocess függvénybe, továbbá ezt annak megfelelően át is kell írni, hogy a szükséges adatokot kapja meg, pl name, email, product name, illetve a sajét webAPI kulcsodat is át kell írni.

Egy lehetséges megoldást bemásolok ide:

    $cart = Cart::getCartByOrderId($this->id_order);
    $email = $cart->getCustomerEmail();
    $products = $cart->getProducts();
    $names = array();
    foreach($products as $product) {
      $names[]= $product['name'];
    }
	
    require_once 'TrustedShop.php';

    try {
      $Client = new TrustedShop('idejönasajátwebapikulcsod');
      $Client->SetEmail($email);
      foreach($names as $name) {
        $Client->AddProduct($name);
      }
      $Client->Send();
    } catch (Exception $Ex) {
      $ErrorMessage = $Ex->getMessage();
    }

Még 1.4.x-es PS alatt használtam; ott jól műkődött, igaz az implementálás utána jó két hetet várni kell az eredményre.

(Ma már nem használjuk semelyik áruházunkhoz sem az árukeresőt)

 

Remélem, segítettem!

 

Üdv: Roland

Edited by roland76 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget Roland! :) Én nem emlékeztem a beépítésre... :)

 

Szivesen :) Pont képben voltam, mert nemrég szüntettük meg, gondoltam leírom, hátha... De hangsúlyozom, hogy ez 1.5 alatti Presta volt. Nem tudom azóta mennyire változott az objektumok, osztályok felépítése, de talán ez alapján már el lehet indulni.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Roland!

 

Köszi a segítséget, kezdem átlátni a dolgot. Viszont ez már nem 1.4 presta, orderconfirmation.php-ba ennyi van összesen:

http://pastebin.com/w02Wf6Ws

gondolom nekem majd a config.inc.php-ra lesz szükségem, de ott nem találok ilyet, hogy preproccess függvény.

http://pastebin.com/GUStawuJ itt az egész kód, hova kellene ezt beszurni itt?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

1.6 os Presta-val sikerult beallitani ezt a megbizhato bolt programot?

vszinu ebbe a /controllers/front/OrderConfirmationController.php kell betenni azokat a sorokat

de kell neki product/email cim stb

nincs meg valakinek ez a kod resz?

 

koszi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...