Jump to content

Termékfeltöltés excel táblából képekkel együtt


king50

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok!

Van egy Excel táblám, melyben úgy vannak a feltöltendő termékek, hogy egyik oszlopban ott vannak a termék képek is. Ezt hogyan tudnám beimportálni a leírással és a többi adattal együtt?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv.: Tamás

Link to comment
Share on other sites

Bocsi de nem értem. Mi a gond? Hol akadtál el?

Simán fel kell töltsd és nem tudod hogyan? Próbálj meg rákeresni, sokszor volt már írva a fórum nyitása óta + rengeteg ilyen tutorial van...

Szia!

Tudom, hogy sok hasonló jellegű fórum van, de ilyent még nem találtam. Nekem az excel tábálában vannak beszúrva a képek. De nem a link, hanem maga a kép! Így lehet vele valamit csinálni, vagy ki kell őket menteni, majd a kép nevét visszaírni az excel tábla megfelelő soraiba?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Az úgy tuti nem fog menni  :D

 

Kérdésem témába vág:

-külső forrásból megoldható a képek importálása?

 

A tárhelyre sajnos nem fér fel 1x-re az eredeti képek, meg a presta által belőlük generáltak.

Sajátgépről ha jól sejtem nem fog menni, de vmilyen ingyenes tárhelyre feltéve meg lehet oldani?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Engem az érdekelne, hogy ha a képeket akár excell ből akár egyesével töltöm fel, akkor ad neki egy számot és e szerint tartja nyilván a rendszer.
Hogyan lehet átalakítani és nem számmal, hanem szöveggel mentsem a képet pl.: Mákos guba mentve pl. 2431 számmal menti, de én mákos gubaként szeretném, mert ha újra lesz porondon a mákos guba , akkor e szerint megtalálja  a termék a képet!?

Nem?
ha lehet, hogy kellene megcsinálni?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A feltöltendő kép ott van helyileg, ahová teszed...

 

Érdemes ftp-n feltölteni a tárhelyre egy /kepek/ mappába, teszem azt.

 

Azt, hogy hogyan kap számot, neked kell tudni. Gondolom elnevezed valahogy, vagy eleve van valami neve a képnek.

 

Excelben tudod hozzákötni akképp, hogy ugyanabba a sorba teszed :)

Link to comment
Share on other sites

Én sem értem.

 

Az a kérdés, hogy a már meglévő, beimportált termék képe hol van és milyen néven van?

 

Mert ezt egy export lekérdezéssel vagy export modullal tudod meg. Ami kiexportálja a webáruházban lévő termékeket a kép URL-jével együtt.

Link to comment
Share on other sites

Abból másoltam ki az utolsó sort. Nekem nem a számozott képcím kellene, hanem a terméknéves.

 

Pl.: A fenti példánál maradva

 

.....img/p/3/9/39.jpg  név helyett, inkább ennek kellene lennie, vagy az : Barátságos URL -jét

 

tejfölös-zöldséges-sertésragu-leves-brokkolirózsával

Edited by afutar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...