Jump to content
Dorin M

Reguli cos, imi aduna aiurea

Recommended Posts

Buna ziua,

Am si eu o problema la care nu ii dau de cap. In magazinul dr-catalin-luca.ro/magazin am creat câteva reguli cos: dacă se cumpără 3 produse zeolit, al 4 lea este gratuit. Pana acum funcționează foarte bine, dar dacă interferează cu o alta regula de cos, spre exemplu: cumperi 2 produse biostem, al 3 lea este gratuit, nu imi mai aduna bine si imi apare ca in poza. Mi-am zis ca poate am setat ceva greșit, dar exact aceleași setări in alt magazin http://natura-vie.com/magazin  imi aduna corect zeolit si cu biostem.  De la ce sa fie oare ?

Mulțumesc anticipat pt ajutor.

post-376442-0-71053900-1393434733_thumb.png

post-376442-0-07893100-1393434744_thumb.png

Edited by johann smith (see edit history)

mie prima mi se pare gresita, adoua corecta

logica

la prima varianta tu dai 2+1 si 3+1 + un discount , zeolit -325 lei, care nu are nici o logica

la adoua varianta este corect a platit 2 si a primit 3, respectiv a platit 3 si a primit 4

dar la prima varinata ai c-am intrat la minus rau, vreau si eu asemenea promotiii :D

Edited by costi43 (see edit history)
  • Like 1

Exact asta spun Costi, ca discount-ul respectiv nu are ce sa caute acolo si nu stiu de unde apare. Uite si setările. Nicăieri nu am setat si discount-ul respectiv.

post-376442-0-30184500-1393437347_thumb.png

post-376442-0-82678500-1393437352_thumb.png

Edited by johann smith (see edit history)

vezi daca nu ai cumva ceva reguli de pret la produsul

Activ Protect Zeolit 250 capsule

cand il adaugi in cos apare un zeolit -325 lei, vezi la BO>produse>editare produs, reguli de pret

• Like 1

Nu este  nimc acolo, in fapt la toate daca sunt singure merge ok, dar in combinatie cu alta regula cos imi baaga acele discounturi. Uite si la oxigenare celulara, unde daca cumperi 2, primesti un noni.

post-376442-0-05633700-1393439810_thumb.png

post-376442-0-16797800-1393439818_thumb.png

Am varianta Prestashop 1.5.2  Cand am facut update la 1.5.6 atunci mergeau perfect promotile, dar nu imi mergea transportul la unele produse si am lasat varianta veche.

Multumesc Costi pt timpul tau.