Jump to content

Sanalpos kuşkusu;

Elraen

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Prestashop yazılımıyla bir web sayfası tasarladık. Site neredeyse bitti ancak sanal pos aşamasına geldiğim zaman çevremden olsun, araştırmalarım olsun hep aklıma tereddütlü sorular yerleşti. 

Piyasada prestashop için satılan sanal poslar mevcut. Ancak gerçekten güvenilir olup olmadıklarını nasıl anlayabiliriz ? veya bilindik iyi bir firmaya bağlı, sanalpos modulunu satan kimler var ? Riskleri nelerdir ?

Sonuçta müşteriler kredi kart bilgilerini yazıp alım yapacaklar ve bu modul kodlarının içerisine her türlü illegal eklemeler yapılarak bu bilgilerin çalınabilmeleri çok muhtemel. Siz ne kullanıyorsanız ? neler yapmaktasınız ? 

Ciddi anlamda, gerçek ve doğru bilgilere erişmem lazım. Daha sonra firma olarak başımız yansın istemiyoruz. 

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. 

Merhaba 

Prestashop Sanal pos modülü satan bir firmayım...dedğiniz gibi bu konuda tereddütler var...ben dahil diğer arkadaşların yaptığı ve satışını sunduğu sanal pos modülleri, incobe denilen bir şifreleme yöntemi ile şifrelenerek lisanslanıyor ve öyle satışa sunuluyor...

Haklı olarak kullanıcıların şifreli bir kodlama ile çalışmak istememeleri normal...sistem tamamen açık kaynak olmasına rağmen en önemli noktada bir şifre leme  kullanılması kullanıcıları tedirgin etmektedir...fakat bu işe emek vermiş ve bu işten bir miktarda olsa kazanç sağlamak isteyen bizim gibi firmalar da modüllerinin çalınmasından dolayın tedirgin olmaktadır...yani kısaca bu işi şu şekilde çözebilirsiniz...ya tamamen size ait bir sanal pos modül yaptıracaksınız, yada sanal pos modül satan güvendiğiniz bir firma ile çalışacaksınız...

Bu işin farklı bir alternatifi...soracak olursanız...payu hesabı alıp ücretsiz payu ortak ödeme sayfası modüllerinden birini kullanacaksınız...veya buradaki sistemi kullanacaksınız, 2 işleminde modülleri  açık kaynaktır...

Merhaba,

Bankalar sanal posları kontrole tabi tutuyorlar. Ve sanalposunuzun güvenli olması, modülü yazan şirketin referans sayısıyla eşdeğer kabul edebilirsiniz. Çünkü güvenlik söz konusu olsa sanalpos kullanımı devam etmeyecek sonlandırılacaktı. Uzmanıyla ve rahat ulaşabileceğiniz firmayla çalışırsanız riski yok.

Eticsoft bu konuda zirvede,bu sitede deneme sürümü var deneyebilirsiniz; prestashopsanalpos.com

İyi Çalışmalar..

Hmm, bankalar sanal posları kontrole tabi tutuyorlar cümlesini biraz açabilir misiniz? Yani ben firma olarak örneğin X bir bankaya gittim ve sanal pos kullanmak istediğimi belirttim. Sanal pos yazılımını benden isteyecekler mi kontrol için ? Yoksa sadece sanal postu edindiğim firmaya mı bakacaklar ? Yani özetle bu işi 0 riskle yapmak istiyorum. Paypal kullanmaktan kaçıyorum cunku web sayfasına entegre değil. Harici bir siteye yönlendirmesi bence müşteri memnuniyeti açısından engel gibime geliyor. E doğrudan satış sitemden alışverişi tamamlatmak istediğimde önüme güvenip güvenemeyeceğim veya güvensem bile aklımızda hep bir soru işareti bırakacak 'sanal pos' modulu devreye giriyor. 

Eticsoftun deneme sürümünü kurmuştum, ufak editlerle görselide düzenledim. Ancak sorun gene aynı sorun. Şakaya gelecek bir konu değil çünkü, müşterilerin doğrudan kredi kartı bilgileri söz konusu. Ve bir çalınma durumu yaşandığında ciddi anlamda tepe taklak olunması muhtemel.

Hmm, bankalar sanal posları kontrole tabi tutuyorlar cümlesini biraz açabilir misiniz? Yani ben firma olarak örneğin X bir bankaya gittim ve sanal pos kullanmak istediğimi belirttim. Sanal pos yazılımını benden isteyecekler mi kontrol için ? Yoksa sadece sanal postu edindiğim firmaya mı bakacaklar ? Yani özetle bu işi 0 riskle yapmak istiyorum. Paypal kullanmaktan kaçıyorum cunku web sayfasına entegre değil. Harici bir siteye yönlendirmesi bence müşteri memnuniyeti açısından engel gibime geliyor. E doğrudan satış sitemden alışverişi tamamlatmak istediğimde önüme güvenip güvenemeyeceğim veya güvensem bile aklımızda hep bir soru işareti bırakacak 'sanal pos' modulu devreye giriyor. 

Eticsoftun deneme sürümünü kurmuştum, ufak editlerle görselide düzenledim. Ancak sorun gene aynı sorun. Şakaya gelecek bir konu değil çünkü, müşterilerin doğrudan kredi kartı bilgileri söz konusu. Ve bir çalınma durumu yaşandığında ciddi anlamda tepe taklak olunması muhtemel.

merhaba

banka test olayı biraz şöyle oluyr sitenzi soruyorlar zatn ilk bşta ve test kullanııc bilgilriyle çogu banka test alışverş yapıyo. bir de böyle bir konu için dikkat etmenz cok önemlı tabi. tavsiyem firmanın referanslarına bakmanız yönünde olackatır. mesela eticsoft mu arayın referanslarını bilgi isteyin içiniz rahat etsin bence. bu firma için ben bu şekilde yapmıştım ve herhangi bir problm yaşamadm.

Web sayfalarındaki referanslarına baktım, çok iyi durumda değil tabi. Sitelerin bir kaçı çalışmıyor, ve bilindik firmalar yok. Başka bildiğiniz firmalar var mı sanal pos sağlayan ? PayU sistemi mesela ? Ücretlendirmesi vs. vardır illaki onun. 

Web sayfalarındaki referanslarına baktım, çok iyi durumda değil tabi. Sitelerin bir kaçı çalışmıyor, ve bilindik firmalar yok. Başka bildiğiniz firmalar var mı sanal pos sağlayan ? PayU sistemi mesela ? Ücretlendirmesi vs. vardır illaki onun. 

Merhabalar;

2009 'dan beri sanalpos ödeme sistemleri prestashop'a entegre ediyorum . kullanan 1000 'in üzerinde prestashop magazasında şu ana kadar bankalarla ilgili bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.

bunun asıl sebebi müşterinin girdiği kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde veritabaına veya uzak server'a bağlamadan direk bankaya göndermemizden kaynaklanıyor.

öyleki çoğu banka siteye sanal pos hizmeti vermeden siteyi kontrol ettiğinde benim yazılımımı görünce direkt yazılımsal anlamda onay vermeye başladı.

bankalar sürekli olarak siteden gelen paremetreleri düzenli aralıklarla kontrol ediyorlar kendi sistemlerinde.

ve herhangi bir güvenlik açığı tespit ettiklerinde sanal posu geçici olarak durdurabiliyorlar.

eğer çok fazla iade sipariş durumda sanal pos hizmetini aldığınız şube ile irtibada geçip firma hakkında bilgileri toplayıp öyle kara veryorlar.

Biraz bu konu dışına çıkacağım.

prestashop kullanan önemli firmalra gelirsek aylık en az 100.000 TL ciro yapan firmalar var. bu sitelere çoğu yazılım firmaları bize gelin 1 sene ücretsiz kullanın diye teklifte bulunsalarda bunlar prestashop'tan vazgeçmiyorlar.

şirketlerin çoğunun prestahop'u tercih etmesinin nedeni bence

ücretsiz, açık kaynak kod, ve binlerce eklenti ile sistemin kolayca güncellenmesi.

http://addons.prestashop.com/en/

burdaki eklentilere bakınız hangi e-ticaret yazılım firması bu kadar özelliği destekleyebilir.

prestashop yazılımcıları birçok kez sıkıntıya soksada :) e-ticaret projelernde yegane kullandığımız yazılım oluyor.

sistemin haclenmesi eğer hosting 'te açık yoksa imkansız denecek kadar azdır.

referans olarak

http://www.sanalposmodul.com/

burdaki örnek refranslara bakarsınız.

eğer daha fazlasına ihtiyarcınız varsa bana ulaşabilirsiniz.

karar sizin eğer ben güvenmiyorum kendi modülumu kendim yazacağım diyorsanız , kendinizde yazabilirsiniz.

Edited by safa (see edit history)
  • Like 1

Tüm referanslarını yayınlamıyorlar. Aramanız sizin yararınıza olacaktır. Kısa ve Öz Tasiyem; Yeterince araştırma yapmadan satın almayın. 

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim arkadaşlar. Araştırmaya devam ediyorum zaten, PAYU oldukça öneriliyor ve çevremdeki bir kaç arkadaşımda zaten Payu kullanıyorlarmış. Yıllık verilen ücreti umursama, gönlün ferah olsun diyorlar. Bir yandanda eticsoftla bir görüşme yapacağım. Bakalım onlar ne önerecekler.

Hiç forumda veya X bir yerde her hangi bir çalıntı haberi gördünüz mü peki ? bunun şikayetini yapan vs.

Merhaba

Merhaba arkadaşlar,

Prestashop yazılımıyla bir web sayfası tasarladık. Site neredeyse bitti ancak sanal pos aşamasına geldiğim zaman çevremden olsun, araştırmalarım olsun hep aklıma tereddütlü sorular yerleşti. 

Piyasada prestashop için satılan sanal poslar mevcut. Ancak gerçekten güvenilir olup olmadıklarını nasıl anlayabiliriz ? veya bilindik iyi bir firmaya bağlı, sanalpos modulunu satan kimler var ? Riskleri nelerdir ?

Sonuçta müşteriler kredi kart bilgilerini yazıp alım yapacaklar ve bu modul kodlarının içerisine her türlü illegal eklemeler yapılarak bu bilgilerin çalınabilmeleri çok muhtemel. Siz ne kullanıyorsanız ? neler yapmaktasınız ? 

Ciddi anlamda, gerçek ve doğru bilgilere erişmem lazım. Daha sonra firma olarak başımız yansın istemiyoruz. 

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. 

Merhaba

EticSoft olarak ödeme otomasyon sistemlerimizi (sanal pos v.b.) Akdeniz Ünv. içindeki teknokent R&D ofimizde geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz yazılımlarım projelerini üniversitenin ilgili kurulu onayladıktan sonra satışa sunabiliyoruz. Ayrıca YKB posnet ve EST gibi banka altyapılarını üreten şirketlerde kontaklarımız mevcuttur. 9 yıldır yazılım geliştiren bir firmayız. Sitemizde vergi ve oda kayıt belgelerimiz ve diğer resmi belgeler bulunmaktadır.

Dolayısıyla resmiyet ve güvenilirlik arıyorsanız bizimle çalışmanızı önerebilirim. 

Referanslarımızı e-posta yoluyla isterseniz gönderebiliriz. Sitemizdeki referans verilerini güncellemedik. Yayınlamadığımız bir çok dev referansımız da ayrıca bulunuyor.

PayU Türkiye ile Prestashop için geçen yıl bir iş birliği sözleşmesi imzaladık. Bu bilgiyi PayU iletişim adreslerinden de teyid edebilirsiniz. PayU ile çalışmayı düşünüyorsanız bu forumda http://www.prestashop.com/forums/topic/209013-ucretli-modul-prestashop-payu/ adresinde detaylı bilgi bulunmaktadır. Ücret konusunu önemsemeyiniz. 

iyi çalışmalar.

Sağlamış olduğunuz sanal pos ile, Payu sanal posun farkları nelerdir acaba ? 

Merhaba

Prestashop Sanal POS ürünümüz  bankanızın sağladığı ödeme altyapısı ile Prestashop arasında entegrasyon yapan bir yazılımdır. 

PayU sanal pos ise PayU Türkiye şirketinin sağladığı ödeme aracılık hizmetine entegrasyon modülüdür.