Jump to content

Karşılaştırma Özelliği Sorun

elgor21

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Karşılaştırma özelliğinininde bir sorunla karşılaştım.

Karşılaştımak istediğim ürünü seçtiğimde seçimim "seçim kutu"sundan 2-3 sn içinde kalkıyor.

Neden böyle bir sorun olabilir.

Şimdiden teşekkür ederim...

Bu dedikleirnizi yaptım ama sorun yine aynı... kullanıcı 3 ürünü secip tekrar baska karşılaştırma yapmak isteyince eskilerin karşılaştırma listesinde durduğu gözüküyor, otomatik siinmiyor... kullanıcını kendisinin tektek silmesi ve karşılaştırma yerini boşaltması gerekiyor...

Admin panel ayarlardaki 

Lifetime of the Front Office cookie

değerini düşürüp tekrar deneyin ortalama 30 olarak girdiğiizde 30 dakikada bir cookie silinecektir. Dolayısıyla mevcut liste tekrar karşısına gelmeyecektir.

Şimdi dediğinizi yaptım... 30 dk çektim süreyim... eskiden karşılatirma listesinde olanlar ürünlerin içinde işaretli gözükmüyordu şimdi gözüküyor bu durum tamam... ama sorun devam ediyor...

Mesela örnek vermem gerekirse Bilgisayar kategorisinden 3 ürünü karşılaştırdım, sonra diğer mobilya kategorisine geçtim oradan da karşılaştırma yapacağım ama sistem karşılaştırma listeniz dolu diyor. Bu duruma görede sorun çıkıyor... benim istediğim yada anlatmaya çalıştığım, Bilgisayar kategorisi karşılaştırması yapılıp sayfa değişince karşılaştırma listesi sıfırlanıcak. 

Belki ben Presta için omayan birşey istiyorum... Diğer alış veriş siteleri böylede...

Peki önceki karşılaştırmasını tekrar bulmak isteyecekmi mesela telefonda bir karşılaştırma yaptı sonra bilgisayara geçti sonra tekrar telefona geldi. Telefonda yatığı karşılaştırmayı depolayacakmı sistem yoksa her yeni bir karşılaştırmada sıfırlanacakmı

Peki önceki karşılaştırmasını tekrar bulmak isteyecekmi mesela telefonda bir karşılaştırma yaptı sonra bilgisayara geçti sonra tekrar telefona geldi. Telefonda yatığı karşılaştırmayı depolayacakmı sistem yoksa her yeni bir karşılaştırmada sıfırlanacakmı

Yok istemiyecek, mesela (Hepsiburada) sitesinde ki mantığın aynısı olacak şekilde çalışması... karşılaştırma bittiğinde sıfırlansın...