Jump to content

Sprawa hostingu, aktualizacji i reszty


sliw

Recommended Posts

Witam serdeczenie sprawa pilna więc jesli mogę prosze o szybką  odpowiedź.

WERSJA PRESTY OBECNIE: 1.5.4.1

 

Obsługuję sklep klienta, rozrósł się przerarzajaco szybko podsumowanie na dzień dzisiejszy to:

ok 20 000 wyswietleń dziennie

ok 2 mln wyświetleń mieszeicznie

co ważne to również

prawie 40 000 userów 

oraz gigantyczny fun page oraz inne kampanie które powodują wielkie wejscia.

dopóki sklep był mniejszy ( ok poł roku do tyłu - 5 - 6 tys. uzytkowników i 10 tys odwiedzin) Serwer przy takim ruchu dawał rade. serwet troche poz najomości bo ni to dedy ni VPS poprostu produkcyjna maszyna która w dużej mierze był wolna i została przekazana na ten cel. 

Jest to maszyna na opteonie 2 x 8 rdzeni 64 Giga ramu łacze na poziomi 35 Mb z możliowcią doraźnego zwiększania. 

 

teraz przy opisanym wyżej ruchu niestety osiągamy 100 % zużycia procka. I w związku z powiększeniem się sklepu ( bazowo etc) zamiast strzały na 800 os online obsługuje max 500. 

 

zamierzamy przenieść na nową maszynę ale drooooga, zarządzany dedyk na nieco większym łaczu i już na porządnym sprzęcie. 2x Xeon E5-2630 V2 128 gb ramu. 

Ale szukam iiformiacji na temat ewentualnie jakiś płatnych dodatków lub tricków ( puki co wyłaczyłem wszystkie staty zbieranie danych i to co było niepotrzebne z modułów) które spowodowały by polepszenie szybkości i wydajnośći (wszystkie ustawienia z neta dotyczące cashowania i ogolnie wydaności juz przeanalizowałem - jest teraz optymalnie) jedyne czego nie robiłem to serwery mediów - nie wiem na ile mogą pomóc.

 

Czy aktualizacja do noweszej wersji ma szanse pomóc ? 

Czy tam są jakieś nowsze mechanizmy wydajnościowe? 
czy możecie polecić sprawdzone rozwiazania hostingowe, serwerowe i inne dla takeigo ruchu ? 

pozdrawiam i dziękuję 

 

Link to comment
Share on other sites

a jak to wygląda od strony cache,

np. z APC korzystacie? takie pierdoły mogą podnieść wydajność,

jednak przy takim ruchu, to i ja rozglądałbym się za czymś nowym z odpowiednim marginesem na przyszłość :)

 

co do aktualizacji,

  1. nowa wersja pod względem wydajności jest nieco lepsza, ale to z uwagi na dodawanie obsługi cache do modułów, jest lepiej, ale nieznacznie.
  2. dodawane jest cache do modułów
Link to comment
Share on other sites

Co do APC nie, głownie dlatego ze coś zamulało włanie na nim Odpaliliśmy z powrotem na memcache i to jest najlepsze u nas z rozwiazań

 

Czyli aktualizacja może niewiele wnieść. a dodatkowo jesli był reazlizowany nowy szablon i modyfikacje w sumie w każdym z modułów. to sądze ze samo zaktualizowanie bedzie problemem. 

 

Serwer w sumie nowy to 4 x szybszy i wydajniesze oprogramowanie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...