Jump to content

Modul pentru filtrare dupa atribute


d_alinus2004

Recommended Posts

Sal all,

 

Stie cineva un modul care sa-mi permita filtrare dupa atribute?

 

Sunt in curs de realizare un magazin online cu piese de schimb AUTO si am foarte multe atribute.

Nu am gasit nimic, care sa ma ajute sa fac o filtrare dupa anumite atribute.

 

Numai bine si astept un rapuns.

Link to comment
Share on other sites

Sal all,

 

Stie cineva un modul care sa-mi permita filtrare dupa atribute?

 

Sunt in curs de realizare un magazin online cu piese de schimb AUTO si am foarte multe atribute.

Nu am gasit nimic, care sa ma ajute sa fac o filtrare dupa anumite atribute.

 

Numai bine si astept un rapuns.

 

Layered navigation

Link to comment
Share on other sites

asta e u tutorial care te ajuta sa-l configurezi !

 

Acum sa-ti explic si tie pe scurt ca a mai fost un topic legat de Layered Navigation in prima paginia.

In mod normal ca layered navigation sa ti se afisezi trebuie sa accesezi o categorie dar banuiesc ca ai nevoie ca aceste filtre sa apara inclusiv in prima pagina. Eu am facut mai de mult un site de anvelope si am avut foarte multe de modificat. In primul rand a trebuit sa creez un modul nou bazat pe home featured pe care l-am legat la categoria "Home" si am setat ca si categorie de baza pentru produse Home. Dupa am creat un nou modul cu hook header care se folosea de layered navigation si astfel mergea si in prima pagina. Sincer e ceva de munca dar e posibil sa fie si solutii mai rapide... (contra cost) ... 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Iata ce am reusit sa fac, doar sa il instalez si sa ma joc putin cu "atributele" .. se poate vedea modulul in actiune la adresa: http://firme365.ro/autoparts/ro/6-anvelope

 

Insa intradevar este vital sa il atasez si pe HomePage si pe celelalte pagini.

 

Sau pe home page as putea sa fac un filtru separat... exista aceasta posibilitate..?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ca si idee, creezi pentru fiecare categorie, "atributele"! ex.:  creezi filtrul "anvelope" cu urmatoarele caracteristici: inch, diametru, latime,  etc., iar cand introduci un produs nou (anvelopa) ii setazi caracteristicile la fiecare in parte! te duci in modulul de "navigare in straturi" si iti definesti pt. fiecare categorie ce filtre vrei sa ai! este usor, dar este de munca! succes! sper sa fi inteles!

 

http://www.bmdonline.ro/placi-de-baza-65 

cam asa ar trebui sa aratate! nici la mine nu este complet (poate) dar este suficient!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...