Jump to content

Szállítási idő hiányérzet


wilbury

Recommended Posts

Ha egy felhasználó rátalál egy termékre, 2 fontos dolgot szeretne tudni: mennyibe kerül és mikor kapom meg. Az első kérdés egyértelmű. Én a második kérdéssel szeretnék most foglalkozni. Meglepődve tapasztaltam (vagy csak nem találtam meg), hogy nem igazán támogatott dolog ez a rendszerben. Az rendben, hogy a kiszállítóknál (bolti átvét, GLS, postai küldemény, stb.) megjelenik egy szöveges(!) mező, amibe bele lehet írni, hogy "3 munkanap", de a beszerzési időtől függő dolgok mintha nem lennének. Beszállítókhoz nem lehet felvinni ilyen időpontot, márpedig, ha nincs raktáron valami, akkor beszállítótól függ a beszerzési idő.

 

Nem beszélve arról, hogy a rendelés véglegesítésénél alap lenne kiírni a beszerzéstől/raktártól függő + szállítótól függő időkből képzett várható szállítási időt/dátumot. Nekem fura, hogy ez nincs benne a rendszerben alapból.

Tudtok-e bármi megoldást? (Ismétlem magam: lehet, hogy elkerülte a figyelmem a back office-ban, és minden szuper)

Edited by wilbury (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Igen, alap Lenne. Ahogyan észrevettem ennek ellenére mégsem így működik ez a gyakorlatban.

 

Ezek okai:

- van egy "Szállítás" CMS, amibe minden bolttulajdonos leírja, mennyi a szállítási idő (általában 2-4 nap). Ezt beleírják az ÁSZF-be is, amit el kell fogadni rendeléskor, így mindenképp lehetőséget ad arra hogy a vevő erről tudomást szerezzen a szállítási időről, ha érdekli.

 

- sok webshop nem a saját termékeit árulja, csupán "közvetítő", nem rendelkezik saját raktárral. Megrendelik a shopban az árut, a tulajdonos (vagy alkalmazott) lerendeli a nagykerből. Onnan megérkezik mondjuk 2 nap alatt, átveszik, átcsomagolják és kiküldik a megrendelőnek. Viszont a nagykerek általában felelőtlenek és sok olyan terméket is szerepeltetnek a saját nagykeres oldalukon (ez a jobbik eset, ha van ilyen oldaluk) ami már nincs nekik. Tehát amikor az alkalmazott lerendeli a nagykerből, ott ülnek rajta egy hetet és visszaírják: "bocs, de elfogyott és nem is lesz" akkor patthelyzet van. Kénytelen az alkalmazott értesíteni a megrendelőt hogy sorry, bukta van. Na pont ezért nem írják ki sokan minden adott termékhez a szállítási időt.
És igen, itt jönnek szóba a kötelező körök: miért nem programozzák össze a nagyker db-jét a prestáéval?
1. mert költséges a fukar tulaj szemében, 2. mert lehetetlen, mivel a nagykernek erre nincs interfésze, 3. annyi nagykerből rendelhetnek árut amennyire nem lehet összeköttetést biztosítani.

Aki szeretne ezzel foglalkozni az fixen bármelyik tpl-be beírhatja (amennyiben tud fix határidőt definiálni) vagy mint mondtam: összeprogramozhatja a nagykerrel, ha ért hozzá. Mivel a prestashop-felhasználók körében kevés az olyan ember, aki összeprogizza ezt, vagy saját raktárral rendelkezik, ezért kevés helyen találkozni ilyennel (szerény véleményem szerint).

Én magam saját webáruházat nem üzemeltetek, tehát csak azt látom amit az ügyfeleim csinálnak. Könnyen lehet hogy van rá adminbeli beállítás azokon kívül amit említettél, sosem néztem meg igazán. Valamint érdemes volna belenézned az 1.6.x-be, hátha történt változás ezen a fronton.

 

Valamint, bár nem hiszem hogy segít: minden termékhez be lehet állítani egyéni szöveget, valamint szöveget ha raktáron van, szöveget ha nincs raktáron. Tudtommal még ide szokás beírni a várható szállítási információkat.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Így van, ahogy írod sajnos.

 

Bár szerintem az is valós helyzet, hogy egy adott beszállító bizonyos gyorsan forgó termékét készletezi a webshop tuljadonosa, egy részét nem. Ami raktáron van, annak szállítása 1-2 nap, függően a kiszállítás módjától, ami nincs készleten, az az adott beszállítótól függ (az én esetemben van olasz és koreai beszállító, nyilván nem uazzal a szállítási idővel dolgoznak), és ezt előre közölni valahol korrektebb a userrel szemben, és elegánsabb megoldás is, mint az ÁSZF-ben adni egy "1-21 munkanap" szállítási időt.

Link to comment
Share on other sites

persze, sokkal korrektebb csak több munka, amire nem biztos hogy az emberek vállalkoznak.

 

Plusz vannak olyanok akik készletezési programot használnak, mely össze van kötve a prestashoppal, így általában a beszerzési időt is kiíratják minden termékhez (akarom ezzel mondani azt, hogy nem tökölik el az időt azzal hogy minden termékhez kézzel felvigyék) csak hogy ez az összekötés megírás, meg program beszerzés megint csak pénz, amire nem sok tulajdonos vállalkozik.

 

Ilyen az élet :) Ettől függetlenül lehet hogy tényleg beletehetnének valami jobb módszert a motorba ennek kijelzésére, bár mint mondottam fent, meg kell nézni az új 1.6-os motort, hátha fejlesztettek ezen is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...