Jump to content

Problem z UPLOADEM


sirkus

Recommended Posts

Witam

mam dziwny problem z dodawaniem czegokolwiek zdjęć, załączników poprzez upload w panelu admina, niezależnie w jakim miejscu panelu admina czy module gdzie jest możliwość dodawania jakieś załącznika wybieram go z dysku i nic się nie dzieje, a gdy zrobię zapisz wywala błąd że plik nie został przesłany.

Co dziwne dodawania zdjęć działa tylko i wyłącznie w przypadku produktów ale jest to może spowodowane że jest opartne na innym rozdzaju uploadu chyba ajaxowym bo inaczej wyglądają ikonki uploadu fotka poniżej.
presta.jpg

jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić ?

Link to comment
Share on other sites

hmm zapomniałem wspomniać że to napewno nie kwestia upranień, bo mam wszystkie katalogi ustawione na 755, zmieniałem również na 777 ale nie pomogło, wiem że 755 wystarczy

 

ogólnie mi to poprostu wygląda na to że jakaś ajaxowa biblioteka jest blokowana (fotka z 1 posta formularz po prawej), po wybraniu pliki z dysku plik ten powienien się chyba axaowo zacząć uploadować a nic się nie robi i nie mam pojęcia z czego to wynika

Link to comment
Share on other sites

rozumiem, u mnie nie działa nawet tak podstawowa rzecz jak zmiana logo w PReferencje -> Szablony

jak musiałem zmienić logo w szablonie to dało radę tylko poprzez podmianę pliku na FTP bo przez panel admina nie da rady choć zwraca komunikat "Pomyślnie uaktualniono ustawienia"

Link to comment
Share on other sites

no i ten fragment strony też nie korzysta z ajaxa, tylko ze zwykłego przeładowania strony.

w tym przypadku problem jest ewidentnie gdzieś indziej, pytanie tylko: gdzie.

próbowałeś włączyć raportowanie błędów? może podczas wgrywania plików wywali jakiś błąd, warto sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

kurde włączyłem wyświetlanie błędów i błędów brak, tzn błędów w php

bo np przy dodawaniu załącznika wyskakuje "Brak pliku lub Twój plik nie może być wysłany, sprawdź proszę maksymalną wielkość wysyłanego pliku w konfiguracji Twojego serwera" - w konfiguracji serwera ustawione jest plik do 80mb i 150opx szer i wysokości więc nie w tym problem

 

lub przy dodawaniu zdjęcia do slidera "

Error move uploaded file
Edited by sirkus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

kurde włączyłem wyświetlanie błędów i błędów brak, tzn błędów w php

bo np przy dodawaniu załącznika wyskakuje "Brak pliku lub Twój plik nie może być wysłany, sprawdź proszę maksymalną wielkość wysyłanego pliku w konfiguracji Twojego serwera" - w konfiguracji serwera ustawione jest plik do 80mb i 150opx szer i wysokości więc nie w tym problem

 

lub przy dodawaniu zdjęcia do slidera "

Error move uploaded file

 

W konfiguracji serwera czy sklepu? Limity załączników i zdjęć w sklepie ustawiasz w: Administracja>Preferencje...

GpUyfCe.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam dokładnie to samo . Zdjęcia produktów sie ładują. W pozostałych modułach działa tylko dodawanie zdjęć przez FTP- bo klikniecie w "dodaj plik" - nie powoduje żadnej reakcji- napewno  więc to nie kwestia wielkości pliku - bo go sie nie da nawet wybrać 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...