Jump to content

Tabulka pro IMPORT zboží


tumik

Recommended Posts

Hezkou neděli všem. Chci poprosit někoho chtrého, jestli by mi neposkytl nebo neporadil jak mám vygenerovat tabulku pro IMPORT. Mám 5 dodavatelů a každý z nich má jiný formát exportovaného zboží. Já bych si to naházel do EXCELU, ale nemám potřebnou tabulku pro IMPORT. Co jsem kde vyhledal tak je to dost málo. Když mám V hlavní nabídce 10 kategorií¨např. 1 - Elektronika
2 - Hračky
3 - Výpočetní technika
4 - ******
5 - ******
atd ....

Samozřejmě že každá kategorie má podkategorii a to znamená další problém. Chápu, že každá položka má svoje ID, ale nikde jsem nenašel to hlavní a to,že produkty mají svůj kód od výrobce, který je pochopitelně zásasdní pro aktualizaci.
Jelikož mám připraveno pro obchod asi 2500 položek, je nesmysl to dávat ručně přes BO. prvních 500 položek mě bavilo, ale pak už jsem to vzdal.
Ještě chci podotknout, že jsem před tím než jsem se rozhodl pro Prestashop fungoval na ZEN-CARTu a tam je import naprosto vychytaný.Myslím si ale, že tady by nneměl být problém.Jen bych potřeboval trošku HELPnout.
Já bych si to představoval tak, že si vložím do eshopu třeba jen jedno zboží a po uložení by se vygeneroval CSV nebo XLS soubor tak jako XML pro vyhledávače.

Jestli mi poradíte jak toto vyřešit budu moc rád. Prasta se mi líbí, ale tohle mě nějak odrazuje.

Link to comment
Share on other sites

Podle toho screenu co si postnul jedna z chyb bude ze mas u produktu s ID 50 meta popisek u jeho Kategorie pravdepodobne ve spatnem tvaru je mozny ze s hackama a carkama ktery to neprelouska, budto to vyhod uplne a pak dopis rucne nebo prepis bez diakritiky(pripadne je to v jinym pismu/formatu apod...)

No a s stim DPH- to musis otestovat...jestli to chce ID dph nebo jestli to DPH uz mas vytvoreny v obchode v danym tvaru..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No ja bych mela k tomu importu obecne jeste takovou blbou otazku, jak bude vypadat import zbozi s parametrama. Rekneme ze mam obleceni tricko s opickou a mam ho v modre badve ve velikostech S, M a v zelene barve ve velikosti XL. Kdo poradi?

Link to comment
Share on other sites

Tak já mám zase výhodu, že můj obor není textil ;-P
Jinak mám výrobce-dodavatele kteří mi z 95% nedávají zboží ve formátu XLS, tedy pouze v tištěné podobě formou katalogu nebo slátanin na e-mailu, takže nám zbývá to klasické klepání růčo do shopu. Každý můj výrobce má svojí tabulku v CSV (odešel jsem z Microsoft humusů do Open Office!), tedy jakmile je třeba něco aktualizovat, editovat zpětně nebo přidávat - jednoduše vše zpracovávám v jednom CSV pro import, přijde mi to jednodušší ač autoři PS toto nedoporučují, nikde jsem se nedočetl proč?!

V tabulce CSV mám již kompletně zapracováno editační prostředí, včetně vyhledávání dle ID ap. já osobně to považuji za nejlepší volbu při importech nebo zpětných úpravách obsahu shopu na website!

Link to comment
Share on other sites

Bronikus: Řešit to přes CSV je v pořádku, ostatně pořád je to určitý druh databáze... Já řešil importy z CSV, XLS, XML - a mezi nimi konvertoval v Excelu, Calcu a jiných... Nejlépe se mi pak osvěčila kombinace Excel+Notepad++;)
Autoři to zřejmě nedoporučují kvůli tomu, že mohou v budoucnu změnit strukturu Presta databáze a pak by jim psala tuna lidí, proč jim to nefunguje ;)

Někdo tady vyvíjel "offline" prostředí pro úpravu Presty mimo webové rozhraní, to by mohlo být zajímavé...

Nikitta: Co se týká importů vlastností u produktů, tam ti nezbude nic jiného, než si rozdělit zvlášť produkty a zvlášť vlastnosti s tím, že ke každému produktu přidělíš nějaké ID (pokud již nějaké nemají) a to samé ID bude i u kombinace vlastností pro daný produkt (ty vlastnosti mohou být odděleny třebas čárkou, kterou oddělíš více dat v jedné buňce) - pak importuješ zvlášť produkty a zvlášť vlastnosti a díky odpovídajícímu ID by se to mělo sjednotit přesně tak, jak požaduješ... Ale s importem je vždycky sran... no práce ;)

Link to comment
Share on other sites

Právě někde jsem tento offline nástroj zahlédl, tuším že to bylo placené, což by ani tak nevadilo! Správa shopu pomocí podpůrné aplikace by se hodila, jsem už asi hodně zvyknutý na online editaci, jenže, proč si ten život nezjednodušit že? Prolezu frankofonní sekci diskuze, myslím že to bylo tam...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ahoj, vážení.

Mám tady ještě větší problém. Nejen, že s formáty seznamů zboží dodavatelů to asi bude tak trochu problém, ale potíž bude i s počtem položek v kšeftíku. Počítám minimálně 5000, ideální počet by byl tak 20000. Tohle všechno by jsem potřeboval uhlídat nejlíp pomocí excelu, později pak s pomocí calcu (ale zatím by jsem preferoval excel, páč na ten jsu zvyklej). Další věc je, že zboží by jsem potřeboval denně editovat a denně přidávat nový položky. Současně se zbožím by to chtělo nahrát i obrázky, a tak dále, a tak dále. Současně by jsem nabízel i KOMBINACE zboží, jakožto jakýsi sady o cca deseti až sto položkách z mýho sortimentu (ale propojit právě tohle, to už by v excelu nemusel být problém.

Takže, ideální stav by byl, kdyby šlo položky z obchodu převádět v xls soubor- aby bylo jasno, ke které sadě už nemám některý položky. A to převádět zboží jen z určitých kategorií. A opačně, exportovat zboží z excelu do kšeftu.

Jde to?

A pokud ne, tak už jen vzhledem k rychlosti internetu a podobně, hrozně moc by se hodil nějaký offline editor zboží/kšeftu. Jaksi tady chybí v předchozí diskuzi jednoznačná odpověď, jestli teda opravdu něco takovýho existuje, a jestli je to free, nebo ne.

Díky.

Jura

Link to comment
Share on other sites

Díky za odpověď.

Co si představuješ pod pojmem "informační systém, který má sklad"? Já žádnej sklad a skladníky nemám. To zboží, co bych dodával, se totiž s přehledem vejde do vcelku malé místnosti.;) Něco jako šroubky. Ale šroubky to nebudou... A dokonce věřím i tomu, že bych nikomu z Vás nekonkuroval. Už jen proto, že jsem si zvolil snad nejtěžší a snad nejhůř vynášející obor.;) Prostě, možná jsem to zapoměl zdůraznit: Jsem zelenáč nejzelenější. A nejsu počítačovej maniak, jen uživatel.;) Potřebuju jen vést nějaký seznam položek v excelu (calcu), a to propojit s PS. A to dokonce pokud možno zdarma a, a pokud možno, tak co nejrychleji a nejefektivněji.

A ještě jedna věc. Už něco mám na skladě, za výhodnou cenu, ale v podstatě začínám od nuly. A pravděpodobně nebudu mít ani na zaplacení profíků, co by to zmákli za mě. A proto se taky vyptávám prostřednictvím fóra.;)

Link to comment
Share on other sites

Jo ták, nejlépe zadarmo, no tak příjemnou zábavu. To že chceš budovat byznys na OS shopu zdarma ale neznamená, že ti to něco vydělá a že všechno okolo shopu bude zadarmo. Takže bych si udělal analýzu trhu, jestli někdo ty tvoje serepetičky vůbec bude chtít kupovat po netu a pak bych teda zvážil věnovat shopu 100 hodin jen na jeho zprovoznění. Jinak zapomeň, že se obejdeš bez automatizování. Jojo.... "S medvědem na zajíce"....

Link to comment
Share on other sites

Jo ták... ...no, když se chce, jde vyřešit (skoro) všechno.8)

Vím, že všechno něco stojí. Vím, že nic není bez práce... Přesto jsem přišel poprosit o radu kam a jak nasměrovat práci, za kterou nic nezaplatím- svou práci.

Říkal jsem si totiž, že by tady byl někdo ochotný mně poradit... Riziko ztráty "pár drobných", co mám k dispozici, jen kvůli tomu, "že by mně někdo ty moje serepetičky nechtěl kupovat", si totiž dovolit nemůžu. A to ani přesto, že si myslím, "že ty moje serepetičky by na odbyt šly". Průzkum trhu mám už jen na základě toho, že jsem sám byl nakupující- nasrán na přístup, výběr zboží, a kvalifikaci prodejců, a když ne na to, tak opačně na ceny.

Zkrátka, shrnuto a podtrženo: Přišel jsem si pro radu jak na to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...