Jump to content

České znaky v PDF


czLEONcz

Recommended Posts

Tak to je super, s tím PDF si moc nevím rady, nevíte taky mimo jiné, jak změnil layout pdfkové faktury? Vím, že pomocí pdf.php ale nemáte tip na nějaký software který by mi pomohl to rozložení udělat nějak na způsob WYSIWYG?

Link to comment
Share on other sites

heh, no to bys chtel moc s tim wysiwyg, ale v minulosti jsem si delal sablonu pdf.php, ktera mela simulovat fakturu vytvorenou v stormware pohoda. esi ti sedi layout pohody, tak ho tu budes mit. jen mi dej nejaky ten cas. delam tedkom i na jinych vecech nez prestashop.

Link to comment
Share on other sites

Tak to je super, me se jen proste zda, ze ten defaultni layout je trosku mimo zazite standardy tady v CR :( Jinak k tý pohodě, časem bychom mohli nějak zmáknout propojení mezi PS a pohodou, co ty na to?

Link to comment
Share on other sites

Velké poděkování i za mě :-)

Shop už je v běhu a bez těch faktur se fo fakt nedá.


Souhlasím s tím že faktury v originále se nedají použít.
A je škoda že tvůrci PrestaShopu na to nepamatují :-S
Link to comment
Share on other sites

Zdravím

Díky všem překladatelům, čeština je až na pár překlepů super.
Měl bych jednu otázku. Při zadání adresy obchodu v adminovi (Back Office >> Preferences >> Contact)
se v e-shopu špatně kodují české znaky (Š,Č atd.) v záložkách s informacemi o obchodu (obchodní podmínky a osobní údaje) Nevíte někdo, jak to odstranit?

Link to comment
Share on other sites

Zdravím

Díky všem překladatelům, čeština je až na pár překlepů super.
Měl bych jednu otázku. Při zadání adresy obchodu v adminovi (Back Office >> Preferences >> Contact)
se v e-shopu špatně kodují české znaky (Š,Č atd.) v záložkách s informacemi o obchodu (obchodní podmínky a osobní údaje) Nevíte někdo, jak to odstranit?


Dobrý den,

mrkni do databáze MySQL a zkontroluj jestli máš nastaveno kódování utf8.
Link to comment
Share on other sites

Díky za reakci, založil jsem pro tenhle problém nové vlákno v translation. UTF-8 samozřejmě mám. Tahle chybka se vyskytuje i tady na stránkách v demu. Problém s diakritikou mám i v registraci uživatelů.

Link to comment
Share on other sites

njn, v soucasnem stavu se to generuje jako kodovani win-1250 zobrazene v iso-8859-1(latin-1). zrada bude nejspis v jednom z techto souboru pdf-invoice.php, config/config.inc.php nebo classes/pdf.php. mam dojem, ze uz jsem zkousel vsechno, co me prozatim napadlo.

Link to comment
Share on other sites

ja uz jsem dneska grogy. prikladam sablonu faktury pro pdf. je to obecna sablona vytvorena pro fpdf, neni urcena primo pro prestashop. pro zprovozneni je nutne soubor faktura.php nahrat do slozky fpdf. pro prestashop by bylo nutne predelat PDF.php, takze esi mate nekdo chut, tak to muzete udelat za me:-)
prilozeny je i nahled jak vypada vysledna faktura.

fakturace.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Hello,

I live in Slovenia - we use practicaly the same symbols as Czech (same coding table cp1250 and same fonts). I managed to solve PDF invoice to print out our symbols normally with reading around some Czech threads, but I still have two problems. I can normally print out in PDF invoices (one by one) by clicking on Orders and then manually selecting one invoice from the list. But problems occur when I try to print out:

Orders -> Invoices -> Generate PDF file
Orders -> Credit Slips -> Generate PDF file

With those two options I don't get right characters printed out. I tried to change some settings in PDF.php and Tools.php but all without success. I am sending both file attachments (000003.pdf and invoices.pdf) where my problem is clearly visible. Do you have maybe any clue what could be wrong? How to change encoding, how to change fonts for those massive printings?

All I changed for now is: created new fonts (from arial.ttf in Windows) and planed them in tools/fpdf/font. Fonts are OK, because invoice is printed ok in single mode. Than I changed one single function in Tools.php:

static public function iconv($from, $to, $string)
{
if(function_exists("iconv"))
return iconv($from, $to, $string);
$converted = htmlentities($string, ENT_NOQUOTES, $from);
$converted = html_entity_decode($converted, ENT_NOQUOTES, $to);
return $converted;
}

Other than that I tried to change some things in PDF.php but there's practically no need to change anything. However, any advice would be appreciated.

Thank you in advance for your help!

Tomaz (Slovenia).

P.S. You can get both PDF files at:
http://rapidshare.de/files/41224508/Archive.zip.html

000003.pdf

invoices.pdf

Link to comment
Share on other sites

Hello, thanks for reply. Your solution works when I print out a single invoice. The problem is with massive invoices. Here is an explanation:

Today I noticed one more thing. I see that when I print out a single invoice (which is printed out OK) that invoice is much bigger than invoices.pdf (a massive invoice list which doesn't contain the right characters).

000003.pdf (393kb)
invoices.pdf (12.4kb)

Then I checked /tools/fpdf/font/ directory where are arial.php, arial.z, arialb.php, arialb.z located and the sum of those files is a little less then 390kb. So, I am assuming that single invoice printout somekind of embeddes those font files into a .pdf file itself, while invoices.pdf doesn't use those fonts correctly (are not embedded in file) so the printout in that case is not OK.

I am not that good in PHP programming so I can't fix that myself. Do you maybe have some clue how to solve that problem? Otherwise that that, I solved the problem using fpdf and CP1250 coding table. Very useful for Czech, Serbian, Croatian, Slovenian, Polish, etc...

Thanks again, Tomaz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
ahoj, připravil jsem opravu českých znaků v PDF pro PrestaShop 1.1 final - vše co potřebujete v jednom balíčku: http://www.chip.borec.cz/blog/prestashop-11-final-cestina-do-pdf-a-dalsi-upravy/

jo a najdete tam i další úpravy, co se můžou hodit ;)


přepíše se mi nastavení stávajícího eshopu který mi běží, když rozbalím ten tvůj soubor a přepíšu soubory?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobrý den,
děkuji za help k PDF.

Nicméně přestože jsem udělal vše dle návodu, tak faktury mám generované bez českých znaků - např.

"Dorucovací adresa" nebo "Fakturacní adresa" nebo v patičce "aacute; verze této zálohové faktury je uchována ve Vašem úctu. Stáhnout si ji mužete prihlášeníKOMSATshop website using your e-mail address and password (which you created while placing your first order)."



Netušíte, v čem je problém?

Používám PS 1.1

Díky moc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Opakoval jsem celou instalaci, krok po kroku povolil české PDF, ale stále stejný problém.
Nikdo ostatní nemá s výše uvedeným postupem potíž? Mně se prostě české znaky v PDF faktuře nezobrazují :-(
m

Dobrý den,
děkuji za help k PDF.

Nicméně přestože jsem udělal vše dle návodu, tak faktury mám generované bez českých znaků - např.
"Dorucovací adresa" nebo "Fakturacní adresa" nebo v patičce "aacute; verze této zálohové faktury je uchována ve Vašem úctu. Stáhnout si ji mužete prihlášeníKOMSATshop website using your e-mail address and password (which you created while placing your first order)."



Netušíte, v čem je problém?

Používám PS 1.1

Díky moc

Link to comment
Share on other sites

Už se to tu řešilo několikrát. Když nainstaluješ češtinu na PDF fakturu, nefunguje to zpětně na již vytvořené faktury, ale až na nově utvořenou fakturu po instalaci češtiny.

Link to comment
Share on other sites

Už se to tu řešilo několikrát. Když nainstaluješ češtinu na PDF fakturu, nefunguje to zpětně na již vytvořené faktury, ale až na nově utvořenou fakturu po instalaci češtiny.

Mno mne to vykazuje vyse uvedenou chybu i u nove vygenerovanych faktur, proste misto i s carkou mam ampresant neco.
Link to comment
Share on other sites

Hmm, tak je potřeba upravit pdf.php... tam jsou přímo natvrdo uloženy řetězce v patvarech...

Už se to tu řešilo několikrát. Když nainstaluješ češtinu na PDF fakturu, nefunguje to zpětně na již vytvořené faktury, ale až na nově utvořenou fakturu po instalaci češtiny.

Mno mne to vykazuje vyse uvedenou chybu i u nove vygenerovanych faktur, proste misto i s carkou mam ampresant neco.
Link to comment
Share on other sites

Bylo to presne jak pises, upravila jsem pdf.php a uz to nezlobi, dekuju.

Hmm, tak je potřeba upravit pdf.php... tam jsou přímo natvrdo uloženy řetězce v patvarech...

Už se to tu řešilo několikrát. Když nainstaluješ češtinu na PDF fakturu, nefunguje to zpětně na již vytvořené faktury, ale až na nově utvořenou fakturu po instalaci češtiny.

Mno mne to vykazuje vyse uvedenou chybu i u nove vygenerovanych faktur, proste misto i s carkou mam ampresant neco.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Ahoj. Balíček http://www.chip.borec.cz/blog/prestashop-11-final-cestina-do-pdf-a-dalsi-upravy/ mi na jednom shopu jede bez problémů (díky!). Ale teď jsem narazil: Na druhém shopu (ale stejná verze Prestashop 1.1.0.5, stejný hosting!) mi to česky ne a nejde! (slovo končí tam, kde má být problémový znak, např. "č"). Uf - a všechno všude jinak stejné... Prosím, nevíte někdo, kde může být problém a jak z toho ven? Díky!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ahoj, připravil jsem opravu českých znaků v PDF pro PrestaShop 1.1 final - vše co potřebujete v jednom balíčku: http://www.chip.borec.cz/blog/prestashop-11-final-cestina-do-pdf-a-dalsi-upravy/<br/><br/>jo a najdete tam i další úpravy, co se můžou hodit ;)

 

Tiež som riešil problém so slovenskou diakritikou v PDF vo verzií 1.4.4.1 a prečital som toho pomerne dosť. Nakoniec mi pomohol tento tvoj príspevok z roku 2008. Prepísal som všetky dané súbory okrem tools.php (pretože to blblo) a diakritika funguje bez problémov. Iba skupinové tlačenie faktúr nefunguje, ale na to sa momentálne vy...ť.

 

Takže takto spätne po 3 rokoch, dík.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...