Jump to content

Rabat a produkt promocyjny


maziq

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Mam niesamowity problem - otóż produkty które są w promocji są dodatkowo objęte rabatem, sprawa wygląda następująco:

 

Mam w sklepie dwie grupy klientów 10% i 5%. Każda grupa analogicznie ma przyznany rabat odpowiednio 10 i 5 procent. Niestety produkty, które są w promocji są dodatkowo rabatowane - chciałbym to zmienić. Chodzi o to aby produkty które są w promocji nie były obejmowane rabatem. 

 

W jaki sposób mogę to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

Mam niesamowity problem - otóż produkty które są w promocji są dodatkowo objęte rabatem, sprawa wygląda następująco:

 

Mam w sklepie dwie grupy klientów 10% i 5%. Każda grupa analogicznie ma przyznany rabat odpowiednio 10 i 5 procent. Niestety produkty, które są w promocji są dodatkowo rabatowane - chciałbym to zmienić. Chodzi o to aby produkty które są w promocji nie były obejmowane rabatem. 

 

W jaki sposób mogę to zrobić?

Znam ten ból - musiałem modyfikować klasę produktu żeby promocja nie łączyła się z rabatem, a była wyłącznie cechą nadrzędną.

Rozwiązanie podałem w tym w poście #5 w wątku http://www.prestashop.com/forums/topic/275007-solved-how-to-change-the-method-of-calculation-of-the-final-price/

Edited by And63 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam ten ból - musiałem modyfikować kontroler produktu żeby promocja nie łączyła się z rabatem, a była wyłącznie cechą nadrzędną.

Może coś więcej na ten temat ? :)

 

Aktualnie obszedłem to w ten sposób, że produkty promocyjne przeniosłem do kategorii PROMOCJE która jest wyłączona i wykluczyłem tą kategorię w ustawieniach grupy klientów. Jednak jako, że mam zintegrowaną prestę z programem magazynowym pojawiają się problemy związane z rabatami.

Link to comment
Share on other sites

Może coś więcej na ten temat ? :)

 

Aktualnie obszedłem to w ten sposób, że produkty promocyjne przeniosłem do kategorii PROMOCJE która jest wyłączona i wykluczyłem tą kategorię w ustawieniach grupy klientów. Jednak jako, że mam zintegrowaną prestę z programem magazynowym pojawiają się problemy związane z rabatami.

Co tu więcej pisać :) - mam kilka grup rabatowych w sklepie, do tego cotygodniowe promocje.

Jeśli produkt ma promocję cenową, to wszystkie grupy rabatowe obowiązuje wyłącznie cena promocyjna ustalona w BO.

Link to comment
Share on other sites

Co tu więcej pisać :) - mam kilka grup rabatowych w sklepie, do tego cotygodniowe promocje.

Jeśli produkt ma promocję cenową, to wszystkie grupy rabatowe obowiązuje wyłącznie cena promocyjna ustalona w BO.

 

Po zmianie klasy produktu podaną w Twoim poście z kwoty 171,10 zł brutto otrzymuję 0,10 zł (na aktualnej wersji Presta).

 

Zmieniałem na :

 

		// Group reduction
		if ($use_group_reduction)
		{ 
                        if ($specific_price)
                            $price = $specific_price['reduction'];
			else if ($reduction_from_category = (float)GroupReduction::getValueForProduct($id_product, $id_group))
				$price -= $price * $reduction_from_category;
			else // apply group reduction if there is no group reduction for this category
				$price *= ((100 - Group::getReductionByIdGroup($id_group)) / 100);
		}
Link to comment
Share on other sites

 

Po zmianie klasy produktu podaną w Twoim poście z kwoty 171,10 zł brutto otrzymuję 0,10 zł (na aktualnej wersji Presta).

 

Zmieniałem na :

 

		// Group reduction
		if ($use_group_reduction)
		{ 
                        if ($specific_price)
                            $price = $specific_price['reduction'];
			else if ($reduction_from_category = (float)GroupReduction::getValueForProduct($id_product, $id_group))
				$price -= $price * $reduction_from_category;
			else // apply group reduction if there is no group reduction for this category
				$price *= ((100 - Group::getReductionByIdGroup($id_group)) / 100);
		}

A jaki dałeś rabat dla produktu? - procentowy czy kwotowy?

Edited by And63 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno - wpisujesz kwotę jaka ma obowiązywać w sklepie, a nie o ile obniżasz - dla mnie było tak wygodniej :)

zal2.jpg

 

W ten sposób mam ustawioną promocję na produkt.

 

 

 

Jeszcze jedno - wpisujesz kwotę jaka ma obowiązywać w sklepie, a nie o ile obniżasz - dla mnie było tak wygodniej 

Mógłbym poprosić o sprecyzowanie? :)

Link to comment
Share on other sites

usuń tę cenę promocyjną z %, dodaj nową i tam gdzie masz wybór obniżki kwotowej/ procentowej wybierz "kwota" i wpisz cenę jaka ma być po obniżce.

jeśli Ci to nie odpowiada zmień ten kod na:

if ($use_group_reduction)
		{ 
                        if ($specific_price)
                            $price += $price * $reduction_from_category = (float)GroupReduction::getValueForProduct($id_product, $id_group);
			else if ($reduction_from_category = (float)GroupReduction::getValueForProduct($id_product, $id_group))
				$price -= $price * $reduction_from_category;
			else // apply group reduction if there is no group reduction for this category
				$price *= ((100 - Group::getReductionByIdGroup($id_group)) / 100);
		}




			
				


	Edited  by And63
	
	
		(see edit history)
		
	

			
		
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...