Jump to content

CMS i formularz kontaktowy


noiragneau

Recommended Posts

Witam,

w prestashop mamy domyślny formularz kontaktowy pod adresem jakissklep.pl/kontakt

Czy jest możliwość zamieszczenia jakiś elementów pod/nad tym formularzem?

Np. adres sklepu, mapke google, jakiś tekst itp?

 

Ewentualnie czy możliwe jest utworzenie takiej strony CMS gdzie będzie można zamieścić formularz?

 

Wielkie dzięki za ewentualną odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

jest możliwość ale w tym celu trzeba wyedytować plik contact.tpl znajdujący się w katalogu z Twoim szablonem.

Niestety nie ma innej możliwości edycji standardowego formularza kontaktowego.

 

 

 

Ewentualnie czy możliwe jest utworzenie takiej strony CMS gdzie będzie można zamieścić formularz?

jest to możliwe, ale w tym wypadku konieczna będzie modyfikacja plików, i to nie tylko cms.tpl ale również kontrollerów (wszak jakoś tego maila trzeba będzie wysłać). Dodatkowo, standardowe funkcjonalności CMS nie pozwalają na korzystanie z <input> w polu edycji tresci strony cms, w związku z czym konieczna jest modyfikacja klasy walidującej (validate.php)

Link to comment
Share on other sites

Dostałem mailem coś takiego, nie daje gwarancji że działa, nie sprawdzałem ;) Ponoć działa!

1. zrób proszę backup 

2. w pliku cmt.tpl jest warunek {if $cms->id == 25} gdzie 25 to id mojego artykułu, w którym ma się pokazywać formularz i tylko tam



zmień go proszę na dowolny

a i formularz był lekko modyfikowany, więc jak coś wklej oryginalny z contact-form.tpl

 
3. CmsController.php wrzucasz do katalogu controllers/front/

contact-form.zip

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...