Jump to content

Dupa update nu mai merge transportul


Recommended Posts

Buna ziua,

Am facut update la ultima versiune. Totul este bine cu exceptia transportului. La finalizarea comenzii, nu imi mai apare nici un transportator de selectat. La transportatori totul este setat bine.

Ma puteti ajuta ?

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Nu reușesc deloc sa-i dau de capăt.  Cu toate ca este totul bine setat, imi afișează ca nu este nici un curier. Sa uitat si colegul Valentin G si nu a găsit nici el o rezolvare ( ii mulțumesc si pe aceasta cale pt ajutorul lui )

Întrebare: este posibil ca sa instalez din nou prestashop si sa import in el baza de date din vechea varianta si sa am aceleași linkuri, pt a nu pierde pozițiile pe google si linkurile către magazin?

Daca da cum ?

Mulțumesc de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Revin cu noutăți: se pare ca la unele produse merge curierul, iar la altele nu. Spre ex dacă adaug in cos Oxigenare celulara ( http://dr-catalin-luca.ro/magazin/bionatura/11-oxigenare-celulara-2-x-30-ml.html ) curierul exista, dar dacă adaugi Biostem, ( http://dr-catalin-luca.ro/magazin/bionatura/8-biostem-s-50.html ) curierul dispare.

 

Dupa update sa modificat felul in care imi afișează editarea produselor si a curierului, iar la produse nu pot adauga si nici nu pot edita nimic.

Ce părere aveti ? Ce este de făcut ?

Multumesc.

post-376442-0-18265600-1391875570_thumb.png

post-376442-0-11988500-1391875639_thumb.png

Edited by johann smith (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat si cu afișarea ciudata si acum se poate edita si adăuga produse( am făcut încă o data update-ul si a mers).

Singura problema care o mai am este ca la unele produse apare curierul, iar la altele nu. Am verificat prin comparație un produs care merge si altul care nu merge si au aceleași setări. Am creat alt produs test nou, merge perfect.

Aveți vreo idee ?

Mulțumesc.

Edited by johann smith (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,am incercat sa fac un update de la 1.5.6.1 la 1.5.6.2 si stupoare am pierdut indexul pagini ,se incarca doar partea de sus cu logoul si partea de jos  a pagini,stie cineva o rezolvare?Mentionez ca am repus varianta initiala inapoi si de atunci am aceasta problema,cu cea noua am pierdut si accesul in BO noroc cu cpanelul .

Edited by sarpee (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...