Jump to content

Campul rescriere legatura (Romana) invalid


probee

Recommended Posts

Am o problema, dupa actualizare la ultima versiune (1.5.6.1) imi apare sus mesajul de eroare

"Campul rescriere_legatura (Romana) este invalid."

si nu pot modifica nimic in Admin panel (preturi, descriere produse,etc.), magazinul e setat pe romana.

Stiti cumva unde ar putea fi problema?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Intrebari :

- inainte de update ce versiune foloseai ?

- acum, daca apesi pe flag-urile de exemplu de la numele produsului .. ar trebui sa iti apara alege limba ... iti apar mai multe stegulete apartinand tarilor respective sau nu .. si care sunt ?

- la localization cate tari ai acivate ?

- la localization -> localization .. configuratie -> ce setari ai ?

Link to comment
Share on other sites

la toate produsele iti face asa ?

daca raspunsul este da atunci este posibil ca acest upgrade sa fi dat peste cap legaturile in baza de date.

verifica in primul rand ce scrie in BO la pagina produsului la campul asta SEO - URL prietenos

 

daca nu este trecut nimic atunci e normal sa ai eroarea.

Link to comment
Share on other sites

Mulţumesc lightsb si valentin.g pentru ajutorul oferit, am verificat şi până la urmă cred ca i-am dat de capăt...

Problema era de la diacritice, la SEO - URL prietenos. La produsele care aveau în câmpul URL prietenos diacritice apărea eroarea în cauza, am apăsat butonul Genereaza, mi-a scos diacriticele din url-ul prietenos, apoi am dat Salvare şi a apărut în sfârşit textul Actualizare reusita, deci am putut modifica descrierea/preţul produselor respective...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...