Jump to content

Klienci porzucają koszyk


props

Recommended Posts

Mam taki dylemat. Od jakiegoś czasu klienci porzucają koszyk. Sprawdzałem, wszystko działa i nie wiem o co chodzi. Myślałem czy zapytać klientów (w końcu ma ich e-maila) ale jakoś tak nie jestem przekonany czy wypada :) Jak sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś dostałem takiego maila że koszyk założyłem i konto i czy coś jest nie tak w sklepie, czy jakiś błąd. W skrócie dlaczego poszedłem sobie :P

Rozumiem że klienci zakładają konto z koszykiem i dopiero uciekają??

Na 90% robią tak aby poznać cenę dostawy za dane produkty.
Poszukiwałem jakiś czas temu modułu - opisy jak zrobić na karcie produktu info:

Wysyłka listem : 10zł

Paczka 10zł.

Oczywiście przy założeniu że niektóre produkty mają np doliczaną kwotę do wysyłki przez co wstawienie zwykłego tekstu odpada.
Niestety nie znalazłem nic takiego w opisach. Był jeden moduł ale potrzebowałem tylko ułamek jego funkcji i odpuściłem.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego ma nie wypadać? :) Wiele sklepów tak robi, są nawet skrypty, które z automatu wysyłają do takich Klientów zapytanie w stylu: "Zauważyliśmy, że przy ostatniej wizycie nie dokończyłeś swoich zakupów. Czy możemy Ci jakoś pomóc itd." :)

Link to comment
Share on other sites

Mam czytelnie opisany plik "dostawa", ale zapewne jak zwykle user nie czyta tylko zap...a do przodu... wybiera najtańszą przesyłkę, a właściwie pozostawia domyślą, tylko, że ta najtańsza nie pozwala na płatność "za pobraniem". Idzie więc do płatności, a tam zonk, nie wyświetla mu możliwości płatności za przelewem (ship to pay nad tym czuwa) i daje sobie spokój z zakupami. Oczywiście wystarczy dać wstecz, wybrać droższą, opisaną przesyłkę dla "płatności za pobraniem", ale nie daje.

 

W związku z tym zastanawiam się czy problemu nie rozwiąże moduł "Oszacowanie wysyłki". Od razu wyświetla userowi wszystkie możliwości płatności, ale ci nieczytający pewnie i tak to zignorują, wybiorą jak najtańszą i zdziwią się, że  w momencie płatności nie pokaże mu możliwości płatności "za pobraniem".

 

W sumie mam i tak małą sprzedaż, ale każda taka strata  boli :)  więc nie wiem co z tym fantem zrobić.

 

 

@Tler wolę być AA :)

Link to comment
Share on other sites

A nie znasz jakiegoś sklepu gdzie to działa? Podpatrzyłbym jak to wygląda, bo po każdym teście potem mi sklep wariuje :) W sumie wydaje mi się, że to co mam jest ok, bo mam wypełnione dwa różne pola w kurierze - osobne dla płatności przelewem i osobne (droższe o kwotę pobrania) dla pobrań

 

 

A może przesyłka osobno, pobranie osobno? Czyli kurier x zł, pobranie dodatkowo x zł?

Załatwia to darmowy moduł cash on deliver plus ze strony http://www.prestahost.cz/ - ustawiasz stałą kwotę doliczaną za pobranie i możesz ją dodawać do wybranych sposobów wysyłki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...