Jump to content

Servicii de vanzare!


Recommended Posts

Salut,

 

Pot sa adaug un serviciu la vanzare pe site? Sa-mi apara pretul dar sa nu se poata adauga in cos?

 

Am bifat Virtual Product (services, booking or downloadable products) dar tot la fel imi apare.

Pot face cumva, ca toate produsele dintr-o categorie sa nu se poata adauga in cos?

 

 

Merci.

Edited by adrianpasita (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

M-am gandit la asta, dar intrebam poate este o metoda mai „frumoasa„ la aspect. Nu vreau sa imi apara „Produsul nu se mai afla in stoc„

 

eventual sa redenumesti "Produsul nu se mai afla in stoc" cu altceva, depinde ce vinzi si daca nu deranjeaza la alte produse

ai un link? despre ce categorie ar fi vorba?

Link to comment
Share on other sites

Produsul acesta:

 

http://www.ncp.ro/presta/index.php?id_product=137&controller=product

 

Nu vreau sa fie „adaugat in cos„

Sa fie vizibil iar lumea sa sune daca vrea sa comande. Pentru ca e un produs personalizat.

In loc de „adauga in cos„ daca pot pune ceva de genul „contacteaza-ne„. Dar daca acel buton de adauga este general nu vad cum as putea face asta. . .

Link to comment
Share on other sites

ai putea denumi butonul in Comanda si ar fi mai usor de inteles ca nu e stoc, primesti cerere de 10 caiete si apoi discuti cu clientul

eventual pui o nota in descriere ca este produs personalizat si se executa in x zile doar pe baza de comanda

 

am mai gasit asta, vezi daca te ajuta

http://www.prestashop.com/forums/topic/278029-free-module-hide-disable-products-when-they-are-out-of-stock/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salutare, cautam rezolvare la o problema de-a mea si am citit acest post, poti modifica optiunea de impachetare a produselor, cel putin impachetarea apare la toate produsele in parte, 

in alta ordine de idei cum pot schimba modul de vizualizare a produselor in categorii, de exemplu produsele apar ok in categoria home, dar in subcategorii apar doar pe verticala, multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...