Jump to content

Problem z atrybutami i wartościami


Recommended Posts

Witam 

 

  Jestem nowy na tym forum jak i nowy w korzystaniu z PetraShop. Uczę się użytkować ponieważ chcemy z małżonką otworzyć sklep internetowy.

 

  Ale do konkretów - szukam od kilku dni rozwiązania mojego problemu i jakoś mi się nie udało znaleźć rozwiązania.

 

  Problem jest następujący:  Produkt posiada około 460 kolorów (prosta sprawa - chciałem zrobić listę rozwiną).

 

 1. Utworzyłem w sekcji "Atrybuty i kolory" Grupę "A" gdzie zaznaczyłem "lista rozwijana"

 2. następnie zacząłem dodawać ręcznie atrybuty do tej grupy (numery kolorów) - wyszło ich 461

 3. Utworzyłem nowy produkt i chciałem dodać "atrybuty.."

 4. Wybrałem "Generator Kombinacji" - zaznaczyłem wszystkie 461 następnie dodaj - pojawiły się wszystkie po prawej stronie wpisałem ilość domyślna ilość 10 szt. wybrałem generuj  te kombinację

 

 I tu zaczyna się problem ponieważ nic się nie dodaje - jak wybiorę powiedzmy około 20-50 sztuk kolorów to generuje je bez problemu

 

Moje pytanie jest następujące czy jest jakaś maksymalna ilość atrybutów dla jednego produktu (jak czytałem na forach to wynika że raczej takiego ograniczenia nie ma).

 

 Drugie pytanie i prośba o pomoc - co mogę robić źle - gdzie szukać problemu.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Sebastian

 

Link to comment
Share on other sites

czy oprócz koloru jakies inne atrybuty są zdefiniowane?

z tak dużą liczbą atrybutów mogą wystąpić problemy z wydajnością serwera.

przy dużej liczbie atrybutów może by konieczne posiadanie dobrego hostingu bez wyśrubowanych ograniczeń, od tego trzeba zacząć

Link to comment
Share on other sites

czy oprócz koloru jakies inne atrybuty są zdefiniowane?

z tak dużą liczbą atrybutów mogą wystąpić problemy z wydajnością serwera.

przy dużej liczbie atrybutów może by konieczne posiadanie dobrego hostingu bez wyśrubowanych ograniczeń, od tego trzeba zacząć

 

Jest tylko sam kolor (numer koloru). Jak można ewentualnie sprawdzić wydajność serwera? Posiadam hosting na http://www.group5.pl/

 

Moja wersja PrestaShop to 1.5.6.2

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum i mam podobny problem, z tym że do jednego produktu chcę dodać około 20 atrybutów, z których każdy ma przynajmniej jeszcze dwie wartości. Przy generowaniu takiej kombinacji przeglądarka "staje". Gdy próbowałem dodawać je pojedynczo występuje analogiczna sytuacja. Zauważyłem jedynie, że gdy produkt posiada 6-7 atrybutów (z dodatkowymi wartościami), to jest ok, powyżej zaczynają się problemy. Z opisu powyżej wnioskuję, że Presta nie ma ograniczeń, co do ilości kombinacji oraz że jest jedynie płatne rozwiązanie tej sytuacji ? A może ktoś z Was znalazł inne rozwiązanie ?

 

Wersja Presty : 1.5.6.2

 

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

no i to właśnie pozwala stwierdzić czy serwer daje rade, czy nie. Biała strona, przeglądarka stoi w trakcie generowania kombinacji = serwer nie ogarnał ilości danych do przetworzenia.

 

moim zdaniem, najlepiej będzie skorzystać z modułu o którym wspominał mój przedmówca + zmiana hostingu, jak ten okaże się za słaby.

Link to comment
Share on other sites

Sukces - zmiana hostingu na inny droższy ale wydajnieszy, spowodowała że skrypo utworzył mi oczekiwane atrybuty. Nie wiem czy mogę podać nazwę (reklama itd) ale jak ktoś jest zainteresowany to prosze pisać na adres e-mail,. Spędziłem cały weekend na znaleźieniu najlepszej oferty i moim zdaniem udało mi się. Wiec tak jak pisał Vieka - malo wydajny hosting może byc powodem na to ze nie bedzie wstanie zrealizować różnych skryptów.

 

Dziękuje za pomoc uważam temat za rozwiązany.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...