Jump to content

Wspólna cecha dla produktów z danej kategorii


Recommended Posts

Witam
Potrzebuję aby w drzewie kategorii główne kategorie były na kolorowym tle. Czy jest to możliwe do zrobienia z pozycji scc-a?

Zamieszczam poglądowo menu w formie graficznej.
 

post-749629-0-34419100-1390902303_thumb.jpgMenu Poglądowe
 
 

Potrzebuję aby kategorie używane, nowe były na innym tle np na zielonym używane a na niebieskim nowe.

 

Dodatkowo potrzebuję aby na zdjęciach produktów pojawiła się wstęga lub jakiś znacznik w tym samym kolorze, co kategoria, do której należą. Nie wiem jak to ze sobą powiązać. 

 

Dodam, że miałem dłuższą przerwę w php i css i na chwilę obecną potrzebuję wsparcia

 

Pozdrawiam
Krzychu

Link to comment
Share on other sites

tylko w sytuacji, kiedy te obiekty tj. <li> będą miał własny indywidualny numer ID bądź class.

bez tego jest to niemożliwe.

nadać taką klasę można np. na podstawie $node.id w category-tree-branch.tpl (w module block categories)

Link to comment
Share on other sites

Rozwiązanie twojego problemu jest w moim wątku z rozwiązaniem podanym przez @vekia.

Jak określisz które to są kategorie główne to możesz im nadać odpowiednią klasę. Ja to wykorzystałem dla właściwości hover innej dla głównych kategorii a innych dla podkategorii

Link to comment
Share on other sites

tak - znalazłem go... nadałem klasy, teraz mam już różne kolory tła dla kategorii o podanym id....(w głównych kategoriach nic mi się nie zmiena i nie zmieni - są one na stałe)

 

post-749629-0-20541800-1391012171_thumb.jpg

 

Jak teraz dodać warunek do category-tree-brnch.tpl aby wyświetlał moje warunki...

 

Przepraszam za proste pytania ale przerwa w programowaniu robi swoje a u mnie minęło kilka latek :)

 

Wywołuje swoją clase tak:

 

{if $node.id == 23} 
<a href="{$node.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}"  class="nowe"
title="{$node.desc|strip_tags|trim|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$node.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</a> 
 {/if}
Edited by krzychu106 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam

Poradziłem sobie w następujący sposób:

 

Z racji takiej, że mam tylko 3 główne kategorie i znam ich id wstawiłem div-a, i nadałem mu odpowiednia klasę w zależności od id:

 

<li><div class="category_{$node.id}{if isset($last) && $last == 'true'} last{/if}">
<a href="{$node.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" {if isset($currentCategoryId) && $node.id == $currentCategoryId}class="selected"{/if}
title="{$node.desc|strip_tags|trim|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$node.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</a></div>
{if $node.children|@count > 0}
<ul>
{foreach from=$node.children item=child name=categoryTreeBranch}
{if $smarty.foreach.categoryTreeBranch.last}
{include file="$branche_tpl_path" node=$child last='true'}
{else}
{include file="$branche_tpl_path" node=$child last='false'}
{/if}
{/foreach}
</ul>
{/if}
</li>
 
Dzięki temu tło jest kolorowane wg potrzeb. Wiem, że może mało profesjonalny sposób ale skuteczny :)
 
Pozdrawiam
Krzychu
Edited by krzychu106 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...