Jump to content

Kilka pytań - start sklepu


matpek

Recommended Posts

Dzień dobry forumowicze !

 

Ponieważ uruchamiam sklep, mam do Was kilka pytań, na które odpowiedzi pozwolą mi podjąć konkretną decyzję :

 

Chciałbym dokonać importu CSV z jednej hurtowni - wyskakują mi same błędy po dodanie pliku CSV, pytanie mam do Was czy do tego jest potrzebne stworzenie konkretnego modułu?

 

Proszę o podpowiedź dotyczącą wersji : 1.4.4.1, 1.5.4.1 czy może 1.5.6.1 ? 

Jedni chwycą się za głowę, ale dla mnie to ważne - na, którą wersję znajdę więcej ewentualnych dodatków/modułów darmowych? Czy 1.4.4.1 jest dużo gorsza, jeżeli chodzi o sam sklep od 1.5.x?.

 

I ostatnie, najważniejsze dla mnie pytanie : 

 

Czy szablon dedykowany do presty 1.5.6.1 będzie działał na 1.5.4.1 ?

 

pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Czy szablon dedykowany do presty 1.5.6.1 będzie działał na 1.5.4.1 ?

to już zależy od szablonu, jeden będzie działać, drugi nie.

rozbieżności są minimalne, jeżeli autor zadbał o to, aby szablon działał w 1.5.4.1 - to będzie działał poprawnie.

 

 

 

Chciałbym dokonać importu CSV z jednej hurtowni - wyskakują mi same błędy po dodanie pliku CSV, pytanie mam do Was czy do tego jest potrzebne stworzenie konkretnego modułu?

nie jest konieczne ale ułatwiło by pracę. import towarów moze odbyć się za pośrednictwem standardowych funkcji prestashop.

 

 

i na koniec: ja bym wybrał 1.5.6.1, modułów jest sporo, czy więcej? nie wiem, trudno powiedzieć.

Wolę mieć mniej modułów napisanych zgodnie ze standardami w php 5.5 (przykład), niż stare moduły z 1.4 które używają wycofanych z php funkcji

Link to comment
Share on other sites

CSV - spróbuj porównać swój plik .csv do tych dostępnych w katalogu /docs/ paczki z PrestaShop, te z katalogu /docs/ to wzór jak powinieneś mieć sformatowane pliki .csv dla importu

 

Zawsze korzystaj z najbardziej stabilnej ostatniej wersji - zawsze. Masz wtedy gwarancję, że wszystko jest w porządku, nie myśl nawet o wersji 1.4, skorzystaj z wersji 1.5.6.2 z której bez problemu przejdziesz za kilka miesięcy na wersję 1.6

 

Szablon dla 1.5.4.1 prawdopodobnie będzie działał bez problemów na wersji 1.5.6.1, twórca takiego szablonu powinien jednak sprawdzić czy nie ma jakiś krytycznych poprawek w plikach szablonu, plikach javascript itd.

Link to comment
Share on other sites

Serdeczne dzięki Panowie za szybką odpowiedź.

 

Wybór zatem wydaje się być oczywistym - najnowsza wersja. Wiem, że tematy hostingu były poruszane, ale tylko krótkie pytanie :

czy poza home i nazwa jakiś hosting szczególnie odradzacie? zastanawiam się czy jest sens wydawać odrazu pieniądze na vps

 

Zaraz zabieram się za jej instalacje na domenie

 

Co do importu CSV -  trochę niezrozumiałe dla mnie to jest, mimo, że dostałęm (niby) gotowy plik CSV pod prestę.

No cóż, pokombinuję, jeżeli nie uda się to gotowe rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...