Jump to content

Zmiana nazwy bloku/modułu "Kategorie"


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Od 2 dni borykam się z problemem zmiany nazwy bloku/modułu. Chciałbym zmienić nazwę w nagłówku z "Kategorie" na np. "Produkty". Niestety opcja translacji z poziomu back office nie może mi do tego posłużyć (darmowy hosting : "Twoja konfiguracja PHP ogranicza maksymalną ilość pól przesyłanych za pomocą formularza: 1000 dla max_input_vars". Próbowałem modyfikować ręcznie tłumaczenie, ale nie uaktualnia się - kompilacja wymuszona, aktualizacja włączona....

Proszę o podpowiedź jak mogę zmienić, ewentualnie gdzie szukać. 

 

Adres sklepu: http://bomax.meximas.com/shop/index.php

 

P.S Chodzi o napis "Kategorie" na czerwonym tle w lewej kolumnie

Edited by artix88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o moduł blockcategories to tłumaczenie masz w katalogu ..modules/blockcategories/translations w pliku pl.php

Po prosu tam sobie zmienisz i powinno być OK.

 

Jeśli chciałbyś mieć tłumaczenie w tej wersji tylko dla tego szablonu, to stwórz katalog blockcategories w swoim szablonie w katalogu modules i tam skopiuj katalog translations z plikiem pl.php

 

W tym pliku zmień np.

 

$_MODULE['<{blockcategories}prestashop>blockcategories_af1b98adf7f686b84cd0b443e022b7a0'] = 'Kategorie';

 

na

 

$_MODULE['<{blockcategories}twoja_nazwa_szablonu>blockcategories_af1b98adf7f686b84cd0b443e022b7a0'] = 'Kategorie';

 

zamieniamy tak w każdym wierszu tłumaczenia

 

Miłej zabawy

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki. 

 

Zmiana w ..modules/blockcategories/translations w pliku pl.php  pomogła.

 

Można w tłumaczeniu łamać linie? (np. w html jest to znacznik <br>, w php powinno być \n ale nie działa, dlatego pytam czy jest w ogóle taka możliwość)

 

I czy można ustawić tło nagłówków bloków jako obraz (jpg, gif,...) ? Kolor zmienia, natomiast przy ustawieniu "background:url(..img/header.gif);" znika całkowicie tło nagłówka bloku. 

Prosiłbym o informację w której sekcji należy i jaką komendą ustawić tło z pliku (przypuszczam, że w global.css) oraz czy jest możliwość edycji tła nagłówków poszczególnych bloków. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Co do background i obrazów to masz zapewne złą ścieżkę. Pliki css pozycjonują ścieżki względem własnego położenia. A plik umieszczasz w który miejscu?

Gdy chcesz się dostać do wyższego poziomu to stosujesz znak ../ (dwie kropki i slash) to jest o jeden poziom wyżej. Można wychodzić o wiele poziomów np: ../../../../img/twój_plik.jpg

 

 

Ponadto myślę, że dobrym zwyczajem jest dokonywanie jak największej ilości zmian w plikach znajdujących się w twoim szablonie.

Nigdzie bezpośrednio nie spotkałem zebranej informacji w jednym miejscu to w skrócie napiszę:

 

1) pliki css modułów umieszczamy w katalogu /themes/Tój_szablon/css/modules/nazwa_modułu - jeśli w module znajduje się dodatkowy katalog zdjęć lub plik css jest bardziej zagnieżdżony niż w głównym katalogu modułu należy skopiować te wszystkie katalogi odnoszące się do zdjęć i css wtedy nie ma problemu własnie ze ścieżkami do plików

 

2) pliki tpl kopiować do /themes/Tój_szablon/modules/nazwa_modułu

 

3) tłumaczenia kopiować do /themes/Tój_szablon/modules/nazwa_modułu - jeśli pliki oryginalnie są umieszczone w dalszych katalogach np. translation kopiować całą strukturę katalogów. Po skopiowaniu wyedytować plik tłumaczenia zamieniając tak jak podałem w poprzednim poście "prestashop" na nazwę szablonu

 

miłej pracy

 

EDIT

Edycji dokonujesz nie tylko w pliku global ale własnie także w plikach oddzielnych modułów. Możesz w zasadzie robić wszystko - najlepiej korzystaj z wbudowanych analizatorów kodu w firefoxie czy chrome ;)

Edited by robdk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...