Jump to content

Rychlost načítání stránky


flavio.cz

Recommended Posts

Zdravím všechny,

 

vím, že se to tady řešilo několik krát, ale potřeboval bych poradit ohledně hostingu.

Mám PS 1.5, zhruba 10.000 zboží, hostuju u Netio.cz, mám VPS, parametry: 1 jádrovej procesor, 1,5GB RAM, 30GB HDD. Stále mám pocit, že se mi stránky načítají dlouho, řádově několik vteřin.

Jaký máte zkušenosti s hostingem? Je pro takový eshop nevyhnutný mít VPS aneno máte nějaký doporučení na klasický webhosting?

Předem díky za jakýkoliv názor

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,

 úplně na počtu zboží jako takovém příliš záležet nemusí pokud vám nedochází místo jako takové, u eshopu záleží na počtu návštěv a konkrétní konfiguraci ve vašem případě vps(databáze a disk+ram cache) a dále samotné aplikace kde si můžete zkusit opět v závislosti na konfiguraci serveru aktivovat několik způsobů pro úsporu trafiku a zrychlení dotazů na jednotlivé části systému. Radit vám cokoliv pro vás nemá moc smysl. Jen testováním se dá zjistit co vše ještě lze a co už ne. A to, že se vám něco zdá pomalé může být zapříčiněno i odezvy apropustností vaší vlastní konektivity.

 

Pokud si neplatíte práce technika tj. konfiguraci všeho si řešíte sám pak možná nějakou korunu pusťte a nechte si to nakonfigurovat (případně nabízí i VMS). Je dobré vědět jestli se vám app nedotazuje na DB nějakými příliš náročnými a tím pádem dlouho trvajícími dotazy-obvykle je to chyba presta modulů nebo některé části v jádře vždy podle té které verze - všechny mají nějaké problémy.

 

Na závěr jestli hosting nebo vlastní VPS či VMS je to jedno do doby než návštěvnost přeroste kapacitu a možnosti hostingu lze použít hosting. Potom už jen vlastní server a je lhostejno zda virtuální nebo hw a to opět do překročení parametrů. A tak dále pak už se škáluje jen po celých strojích a cloudech na to, ale už v tu chvílí asi budete mít lidi :)

Edited by XM4N (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...