Jump to content

Πρόβλημα με cms σελίδα και slider


gkal

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω τα ακόλουθα προβλήματα:

 

Ενώ στον editor του Backend το content της cms σελίδας φαίνεται κανονικά, στο front end η σελιδα φαίνεται άδεια (εικόνα 1).

 

Το ίδιο συμβαίνει και με το Top slider, το οποίο φέρνει το κείμενο στο front end αλλά δεν φέρνει το image (εικόνα 2).

 

Και στις 2 περιπτώσεις αρχικά όλα δουλεύουν ΟΚ και μετά από μία ή δύο ώρες σπάνε.

Δεν ξέρω κατά πόσο συνδέονται μεταξύ τους αυτά τα 2, αλλά παρουσιάζονται πάντα ταυτόχρονα.

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

post-751769-0-86402900-1390337918_thumb.jpg

post-751769-0-68777300-1390337924_thumb.jpg

Edited by gkal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε ένα link και επίσης βάλε το άρθρο και στο αγγλικό forum όπου υπάρχουν ακόμη πιο προχωρημένοι χρήστες

 

http://lonsdaleathens.gr

 

Απλώς να προσθέσω οτι η λάθος συμπεριφορά είναι κοινή για όλους τους browsers 

 

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνονται οκ... Αλλάζουν κανονικά (δεν έχει θέμα το jQuery), εικόνες και κείμενα εμφανίζονται.. απλά μια συμβουλή.. να ταιριάζει το κείμενο στο logo με το url γιατί αλλιώς ο κόσμος μπερδεύεται ;)

post-354701-0-21464100-1390424099_thumb.png

post-354701-0-78250700-1390424198_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα ένα ευρώ για κάθε φορά που έλεγα στον πελάτη για το domain και το logo θα ήμουν πλούσιος. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι έχει αγοράσει και το domain του logo και προτιμά να κάνει απλώς forward στο domain που βλέπεις. Τι να πω..

 

Thanx για το check πάντως και για τη συμβουλή.

 

Εμένα μου φαίνονται οκ... Αλλάζουν κανονικά (δεν έχει θέμα το jQuery), εικόνες και κείμενα εμφανίζονται.. απλά μια συμβουλή.. να ταιριάζει το κείμενο στο logo με το url γιατί αλλιώς ο κόσμος μπερδεύεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...