Jump to content

Tłumaczenie lofnewproduct


robdk

Recommended Posts

Witam

Mam mały problem z tłumaczeniem tego modułu. Nie mam możliwości tłumaczenia z poziomu panelu administracyjnego, gdyż mój hosting ma ograniczenia i przy próbie tłumaczenia mam komunikat: "Uwaga, twój usługodawca hostingu używa łatki suhosin do PHP, która ogranicza maksymalną ilość pól do przesłania w formularzu: 300 dla suhosin.post.max_vars. 300 dla suhosin.request.max_vars."

 

Próbowałem z z plikiem pl.php w katalogu modułu i niestety brak jest efektów. Zapis w pliku wzorowany na innych tłumaczeniach łącznie z generacją MD5 więc powinno być ok ale niestety nie jest.

Czy dla tego modułu jest inaczej niż dla innych?

Mogę zmienić tłumaczenia bezpośrednio w tpl ale to taki mało wyrafinowane.

Tłumaczył ktoś ten moduł poprzez plik?

 

 

PZDR

robdk

Link to comment
Share on other sites

sprawdź czy czasami nie masz tłumaczeń tego modułu w katalogu z szablonem z którego korzystasz.

 

btw. 300 dla suhosin.post.max_vars to zdecydowanie "mało", pytałeś usługodawcę czy w drodze wyjątku nie może Ci zmienić tego parametru? wszak nie chcesz nic nawywijać tylko zmienić tłumaczenia

Link to comment
Share on other sites

Witam

Odnośnie ustawień hostingu to raczej nie będę się szarpał o zmianę tych ustawień, gdyż można sobie poradzić w inny sposób. Ponadto zmiany wprowadzane w plikach poprzez panel nadają uprawnienia apache na ftp i później mam kłopot z edycją tych plików z poziomu ftp.

 

Moduł jest na tyle nietypowy, że właśnie pomimo stworzonego pliku tłumaczenia nie mogę uzyskać efektów na stronie. Plik tpl. nie ma nazwy modułu tylko default.tpl. kombinowałem z rożnymi zapisami:

 

$_MODULE['<{lofnewproduct}prestashop>lofnewproduct_656c3be690ee43df4b845bd2a2ebe587"'] = 'Nowe produkty';

 

lub 

 

$_MODULE['<{lofnewproduct}prestashop>default_656c3be690ee43df4b845bd2a2ebe587"'] = 'Nowe produkty';

 

Plik w katalogu głównym modułu zamieniony z en.php

 

W zasadzie potrzebuję tylko znaleźć przykładowy wpis i umiejscowienie pliku - resztę już sam zrobię ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Witam

Odnośnie ustawień hostingu to raczej nie będę się szarpał o zmianę tych ustawień, gdyż można sobie poradzić w inny sposób. 

właśnie widzisz jak to działa ;) same problemy z tym sposobem wprowadzania tłumaczeń, a weź pod uwagę, że w przyszłości być może będziesz potrzebował kompletnie przetłumaczyć jakis moduł bez plików tłumaczeń, co wtedy? Tracisz mnóstwo czasu, ale jeżeli nie jest to dla Ciebie problem - to ok.

 

 

 

Ponadto zmiany wprowadzane w plikach poprzez panel nadają uprawnienia apache na ftp i później mam kłopot z edycją tych plików z poziomu ftp.

najdelikatniej mówiąc konfiguracja hostingu leży ;)

 

 

wracając do tłumaczeń,

mówimy o tym module: http://www.prestashop.com/forums/topic/246667-free-module-lof-new-products-using-carousel/ ?

Link to comment
Share on other sites

<?php

 

global $_MODULE;

$_MODULE = array();

$_MODULE['<{lofnewproduct}prestashop>default_656c3be690ee43df4b845bd2a2ebe587'] = 'Nowe produkty';

$_MODULE['<{lofnewproduct}prestashop>default_2d0f6b8300be19cf35e89e66f0677f95'] = 'Dodaj do koszyka';

$_MODULE['<{lofnewproduct}prestashop>default_a254c25adc7d10d7e9c4889484f875a5'] = 'Szczegóły';
Link to comment
Share on other sites

Taka pierdółka - oczywiście działa. Skopiowałem z angielskiej wersji z tym bykiem i go powieliłem nie zastanawiając się bardziej. 

Zrobiłem próbę z tym zapisem ale w module w szablonie. No i działa :)

 

Dzięki wielkie

 

PZDR

robdk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...