Jump to content

Cum ma pot loga in BackOffice?


Mayol

Recommended Posts

Salutare...
Sunt foarte nou cu ce inseamna magazine online,php & stuff, mi-am instalat prestashop ieri dar habar n-am cum sa ma loghez in backoffice.Am sters "install" si am redenumit "admin" asa cum scria dar nush ce parola vrea ca ori imi da "employee doesn't exist" sau parola nu e aia.............
ps.....folosesc easyphp deocamdata deci e local..daca are vreo importanta
Numai bine!!

Link to comment
Share on other sites

Metoda cea mai simpla pentru a genera o noua parola (de exemplu: "mypassword") este:

1) Deschide /config/settings.inc.php si copiaza valoarea COOKIE_KEY:
ugVz7xCw9mYzkUWL1285CCyLb5dQOyNgnTxXDrGP0LZNBLrzKTvWyC0n

2) Deschide http://www.md5.fr sau http://www.md5.cz si introdu stringul copiat urmat fara spatiu de parola ta:
ugVz7xCw9mYzkUWL1285CCyLb5dQOyNgnTxXDrGP0LZNBLrzKTvWyC0nmypassword

Trimite formularul si copiaza MD5 generat. Este de forma:
c838e4909b92e180e6428e85c15b003d

3) Intra in BAZA DE DATE (cu phpMyAdmin) in tabelul ps_employe , localizeaza inregistrarea ce contine adresa de e-mail ce vrei sa o folosesti la conectare in BO, modifica aceasta inregistrare si introdu generarea MD5 in campul passwd . Trimite formularul.

4) Conecteaza-te in Back-Office




Spor la treaba !


P.S.: Merge foarte bine impreuna cu XAMPP sau LAMPP

Link to comment
Share on other sites

ok...apreciez sidro.ro insa problema mea nu e asa de avansata..
radu...done that....am inlocuit insa problema mea este ca nu stiu cu ce cont si parola pot intra...am bagat adresa de mail data la setup prestashop si parola magazinului insa nu merge...“employee doesn’t exist” sau nu e aia parola.............
nu stiu ce sa mai fac...am incercat toate combinatiile

Link to comment
Share on other sites

Intra in BAZA DE DATE (cu phpMyAdmin) in tabelul ps_employe , localizeaza inregistrarea ce contine adresa de e-mail


acolo trebuie sa apara adresa e-mail folosita.


o poti reseta urmand pasii de mai sus.

daca nu ai introdus nimic in shop poti sterge tot si reinstalezi cu mai multa atentie (scrie pe ceva e-mailul si parola care o bagi cand instalezi.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...