Jump to content

pytanie początkującego


Recommended Posts

Witam.
Na wstępie powiem że nie znam terminologi ani ciut ciut. Jako iż jestem początkujący proszę o pomoc. Od paru dobrych dni modyfikuje swój przyszły sklep. Właściwie to na początku szukałem po prostu gotowych skórek i chciałem później dostosować do potrzeb ale często się wszystko rozjeżdżało więc musiałem instalować od nowa. Postanowiłem więc zrobić gotowiec na wampserver, modyfikując wszystko od początku samemu lub z pomocą :)
Już wprowadzone przeze mnie zmiany :
Usunięcie prawej kolumny
podkategorie widok siatki + dostosowanie go
produkty widok siatki
usuniety obrazek z pkt 9
usunięte sortowanie u dołu

Oczywiście liczba pytań jest dużo dużo dłuższa  ;)

A więc do rzeczy:
4. Jak zmienić wygląd atrybutów tak aby przycisk jednokrotnego wyboru był obok, zamiast jeden pod drugim
3.jpg
5. Czy bardzo trudne w wykonaniu by było takie podkreślanie po wyborze atrybutu ?
4.jpg
6. Jak zrobić coś takiego aby po najechaniu na wyszukiwarkę lub produkt pojawiała się otoczka ?
7. Jak zmienić czcionkę kategorii ?
8. Jedno z ważniejszych pytań. Jak usunąć całe logowanie i rejestrację ?

10. Jak przenieś slider na góre ? zeby wyszło coś takiego, gdy przenosze moduł w panelu pisze że się nie da.
7.jpg
11. Jak powiększyć, zaokrąglić wyszukiwarkę?
11a. Jak wpisać przykładowy tekst w wyszukiwarkę taki który znika po kliknięciu ?
11b. Jak zmienić przycisk z "szukaj" na ikone np lupy
12. Czy jest jakiś bardziej rozszerzony blok kontaktowy ? Chciałbym jeszcze wpisać takie rzeczy jak gg adres mail..
13. Gdzie zmienić napis i wygląd "dodaj do koszyka"


No i jak na razie to chyba wszystko, bo większości pewnie zapomniałem  :rolleyes:
Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Edited by kobylek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ad. 1 Do tego służy css. Zobacz cienie w css-ie.

ad. 2 Tutaj jak wyżej. Moduł powinien mieć swój plik css do zmiany.

ad. 2a Zakładka Lokalizacja->Tłumaczania, w rozwijanym polu wybierz 'tłumaczenia modułów' i flagę wybranego języka

ad 3 Tutaj również musisz modyfikować css i dodać do niej border-radius.

ad 4. Edycja pliku product.css w twoim szablonie

ad 5 Nie za bardzo rozumię

ad 6 komenta focus w css

ad 7 To zależy której kategorii. Jeżeli na podstronie kategorii to zmieniasz plik category.css, jeżeli bloku kategorii to global.css. Pliki w twoim szablonie.

ad 8 W jakim sensie usunąć?

ad. 10 Rozumię, że chcesz umieścić go w górnej części. Moduł na to nie pozwala, trzeba go lekko zmodyfikować. Napisz do mnie na priv to podeślę ci paczkę, ponieważ nie jest to duża modyfikacja.

ad. 11 Wszystko w pliku css modułu blocksearch

ad. 12 Skorzystaj z darmowego modułu od vekii, blok HTML

ad. 13 Zależy w której części strony, ale jest to w plikach css twojego szablonu lub modułu jeżeli w module, a napis w tłumaczeniach.

ad. 14 Tutaj juz musiałbyś ingerowac w szablon modułu

Link to comment
Share on other sites

 

 

1 nowy temat = 1 temat lub 1 pytanie

- Jeśli masz więcej niż jedno pytanie, otwórz kolejny nowy temat i sprecyzuj swój problem jak najbardziej to możliwe

- Nie zadawaj kolejnych pytań w wątku, który nie jest związany z Twoim problemem, stwórz kolejny nowy temat w odpowiednim dziale

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ok :) Z problemem nr. 1,2,3 sobie poradziłem więc tutaj zajmiemy się 4 czyli atrybutami.

 

 

ad 4. Edycja pliku product.css w twoim szablonie

ad 5 Nie za bardzo rozumię

 

ad ad 4. No tyle ja wiem :) że prodyct.css ale co w nim zmienić żeby atrybuty typu radio były obok siebie?

ad ad 5. Chodzi o to żeby po wybraniu atrybutu zaznaczała się linijka że już zaznaczyliśmy :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...