Jump to content

Recommended Posts

Witam,

 

3 dni temu zainstalowałem prestashop, stąd moje znikome doświadczenie.

 

Udało mi się przerobić menu i kilka innych rzeczy które można ostylować css.

 

Ale to za mało.

 

Potrzebuję zrobić zupełnie inny układ, a dokładnie chodzi mi o to, jak tworzyć nowe bloki, tak, aby można byłoby w nich umieszczać moduły.

 

np.

 

uklad.png

tam gdzie x to np. jakieś produkty czy statystyki.

 

i drugą rzeczą jest to, że tak miałaby wyglądać tylko storna główna.

 

Nie proszę o gotowe rozwiązanie. Zależy mi na umiejętności dodawania nowych boxów, z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za (brardzo) szybką odpowiedź. Mniej więcej o to mi chodziło.

 

Jeśli możesz napisz mi jeszcze czy jest możliwość tworzenia swoich kolumn/bloków? Tak aby później w panelu admina bądź liveedit można było podpinać pod nie moduły nie grzebiąc już w kodzie?

Link to comment
Share on other sites

prestashop działa w oparciu o tzw. hooki.

hooki są to miejsca w które można załadować moduły, tak aby wykonywały jakieś akcje bądź po prostu wyświetlały się.

 

standardowo takie hooki znajdują się w kolumnach (leftcolumn, rightcolumn) w stopce (footer) w nagłówku (displayTop) lub "wewnątrz" strony głównej (home).

 

jest oczywiście cała masa innych hooków, ale te powyżej są najwazniejsze z punktu widzenia "konstrukcji" szablonu.

Jeżeli chcesz utworzyć dodatkowe hooki, warto zastanowić się, czy nie łatwiej będzie skorzystać z tych, które się usunęło (lewa kolumna, prawa kolumna). 

 

w kodzie wywołanie hooku wygląda:

dla lewej kolumny: {$HOOK_LEFT_COLUMN}

dla prawej kolumny: {$HOOK_RIGHT_COLUMN}

dla stopki: {$HOOK_FOOTER}

 

umieszczając te zmienne spowodujesz, że w danym miejscu będą wyświetlać się moduły "dołączone" do danego hooka - i zobaczysz je w "live edit" :)

Link to comment
Share on other sites

OK, jest to jakieś rozwiązanie. W sumie też o tym myślałem, ale jest to trochę pójście na łatwiznę, bo znając życie zaraz się okaże, że będę potrzebował więcej kolumn. Ale póki co spróbuję.

 

Napisz mi jeszcze proszę, gdzię znajdę definicję tych hooków?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...