Jump to content

Site-urile noastre


Godgea

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor,

revin cu un nou site: traiescbio.ro

versiune: 1.5.6

tema: simpleresponsivetheme ( desigur cu multe modificari.. :)  )

 

astept parerile voastre...

 

off topic: pentru cei interesat, am reusit modificare/generarea unui script pentru preluarea cu functia php->SimpleXMLElement a tuturor valutelor din xml feed bnr, si evident actualizarea lor in presta prin modificarea clasei currency.php. Pentru mai multe mail me [ mad.matrics[at]gmail[dot]com -> poate o facem si un modul free evident :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Va mai aduc si eu un magazin nou http://natura-vie.com/magazin       Tema este cumpărată de la Leo Theme, dar ma ajutat la tradus si adaptat pt magazin, maestrul Valentin G. ( mulțumesc și pe aceasta cale :)   )

 

 

Frumos site johann smith, poate ar trebui marit contrastul intre scris si background, mie mi se pare ca este un pic obositor la citit.

La numerele de contact din footer cred ca este o greseala, apare un "h" inaintea numerelor de telefon.

Link to comment
Share on other sites

Frumos site johann smith, poate ar trebui marit contrastul intre scris si background, mie mi se pare ca este un pic obositor la citit.

La numerele de contact din footer cred ca este o greseala, apare un "h" inaintea numerelor de telefon.

Mulțumesc cudragro

Am văzut si eu h respectiv, dar nu stiu de unde apare. Pt moment am scos blocul pana ii dau de cap.

O sa măresc un pic si contrastul :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare Prestashop!

Detin un site http://www.tint.ro si vreau sa il transform intr-un magazin online .ro/shop . Tin foarte mult la promovarea acestuia si ma intereseaza un template atractiv, rapid (sa se incarce repede), si sa aibe un script de metatitle si toate cele.

Cateva idei referitoare la incadrarea siteului:

Folie Auto - Folie Solara - Alarme Auto - Polish Auto - Curatare TapiteriePolish Faruri

 

Sper sa ma poata ajuta cineva cu cateva sfaturi.

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Salutare Prestashop!

Detin un site http://www.tint.ro si vreau sa il transform intr-un magazin online .ro/shop . Tin foarte mult la promovarea acestuia si ma intereseaza un template atractiv, rapid (sa se incarce repede), si sa aibe un script de metatitle si toate cele.

Cateva idei referitoare la incadrarea siteului:

Folie Auto - Folie Solara - Alarme Auto - Polish Auto - Curatare TapiteriePolish Faruri

 

Sper sa ma poata ajuta cineva cu cateva sfaturi.

Multumesc anticipat

sper sa nu fie asa de negru ca la pompe funebre :)

pune prestashop 1.6, si mai citeste despre el, are tot ce ai cerut tu

o zi fericita sa ai :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salut,

 

Considerand ca am plecat cu presta de la 0, si cu o tema pe care am modificat-o destul de mult..a iesit .....

http://www.irina-boutique.ro

Puteti folosi [email protected] cu parola 12345

Prestashop 1.6.0.6

 

PS. Daca cineva are problema cu pretul 0 cand ai combinatii de produse, si nu s-a rezolvat cu activarea de CCC, eu mi-am modificat product.js.

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...

Salutare!

Ce firma de hosting recomandati pentru prestashop?

Momentan am site-ul la hostingfuze si este a doua oara saptamana asta cand e picat de peste 2 ore.

Multumesc!

HOSTWAY.RO

 

Este gazda pentru

trilulilu

emag

gsp.ro

Microsoft/Bitdefender

Banca transilvania

National Geographic

Danone

Antena

cancan

Utv

Sony Center

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Salut,

 

Noi avem propriul nostru server in afara, de 10 ori mai bun ca orice din Romania si la pret si stabilitate, performanta etc.

 

Imi pare rau ca nu m am implicat in Comunitatea Prestashop ( daca exista vruna ) sa ajut cu informatiile acumulate in peste 8 ani de ecomerce si 4-5 ani de presta.

 

Am avut servere dedicate la marea majoritatea firmelor din Romania, si nici una nu isi merita banii, eu am decis sa imi fac vacantele in alta tara decat sa isi faca altii pe banii mei.

 

Ca sa intelegeti cum arata servarul nostru,

 

 11:36:04 up 528 days, 22:06,  1 user,  load average: 0.00, 0.01, 0.00

 

Am vazut ca cineva incearca un meetup pe presta in curand, poate reusesc sa vin si eu.

 

Imi pare rau daca am ofensat vrun fanboy de hostway, dar nu isi merita banii in nici un caz :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...