Jump to content

szablon a tłumaczenia


Recommended Posts

Witam forumowicze :)

 

Mam zamiar utworzyć swój pierwszy w życiu sklep internetowy oparty o skrypt PrestaShop.

 

Zdecydowałem się na szablon: http://www.templatemonster.com/demo/47919.html

 

I teraz pytania laika odnośnie szablonu:

 

1) Czy da się on bezproblemowo przetłumaczyć na język polski? Co z czcionkami nie obsługującymi polskich znaków?

 

2) Ogólnie - czy nie powinno być z nim żadnych problemów podczas wdrażania?

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

1) tłumaczyć można dowoli co się chce i gdzie się chce, pod warunkiem, że hosting pozwoli. chodzi o paramter max input vars, podczas wyboru hostingu zwróć uwagę na ograniczenia w tym zakresie, najlepiej będzie jak będzie można wartośc tego parametru ustalać samodzielnie. Brak ogonków w czcionce = problemy. będize trzeba zastosować czcionkę z ogonkami, nie ma wyjścia.

 

2) na ten temat się nie wypowiem, bo nie miałem z szablonem do czynienia :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za natychmiastową odpowiedź :)

 

Mam hosting na Linuxpl.com.

 

Korzystając z okazji, proszę o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie :)

 

Chodzi o sposoby płatności. Czy do ustawienia poniższych sposobów płatności wymagany jest jakiś konkretny moduł czy wszystko można ustawić w panelu administracyjnym?

-odbiór osobisty 0zł
-przelew / przedpłata kwota x zł
-płatność za pobraniem x zł + 10zł
 

Rozumiem, że nie jest problemem ustalenie indywidualnych kosztów wysyłki każdego produktu?

Pytam, bo przenoszę sklep z OSCommerce, a tam to były cuda na kiju ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

wszystkie wspomniane sposoby płatności można ustawić za pomocą standardowych wtyczek które dołączone są do każdej instalacji prestashop.

 

prestashop posiada rozbudowany system definiowania kosztów wysyłki, np. w oparciu o wagę, wielkość paczki wartość, ilość produktów. Dla każdego produktu można zdefiniować dodatkowe koszta wysyłki, wytypować konkretne metody wysyłki, określić wagi, wysokość, szerokość - generalnie jest ok, nawet bardzo ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...