Jump to content

TVA si modul Check Out


DeanM

Recommended Posts

Buna,

 

Am si eu cateva nelamuriri. Doua mai exact.

 

1. Exista vreo optiune de a afisa la fiecare produs, undeva langa pret si textul "TVA Inclus"?

 

2. Cand se doreste plasara comenzii de catre client, fie ca am folosit metoda in 5 pasi, sau metoda intr-o singura pagina, ca sa poate omul selecta varianta de plata, trebuie sa dea click pe un text, prestabilit de mine. Aici am ceva probleme, pentru ca lumea se asteapta sa check'uie un box, nu sa dea click pe un text, care ii duce in alta pagina si apoi sa finalizeze comanda. Exista posibilitatea de a face metodele de plata sa fie radio buttons sau check boxes?

 

Folosesc prestashop 1.5.6, tradus in limba romana.

 

Multumesc anticipat!

 

 

Prima am rezolvat'o. Era comentata ultima parte din:

 

<p class="our_price_display">
{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span>
{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) OR !isset($display_tax_label))}
{if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}
{/if}
Edited by DeanM (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

Buna,

 

Am si eu cateva nelamuriri. Doua mai exact.

 

1. Exista vreo optiune de a afisa la fiecare produs, undeva langa pret si textul "TVA Inclus"?

 

2. Cand se doreste plasara comenzii de catre client, fie ca am folosit metoda in 5 pasi, sau metoda intr-o singura pagina, ca sa poate omul selecta varianta de plata, trebuie sa dea click pe un text, prestabilit de mine. Aici am ceva probleme, pentru ca lumea se asteapta sa check'uie un box, nu sa dea click pe un text, care ii duce in alta pagina si apoi sa finalizeze comanda. Exista posibilitatea de a face metodele de plata sa fie radio buttons sau check boxes?

 

Folosesc prestashop 1.5.6, tradus in limba romana.

 

Multumesc anticipat!

 

 

Prima am rezolvat'o. Era comentata ultima parte din:

 

<p class="our_price_display">
{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span>
{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) OR !isset($display_tax_label))}
{if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}
{/if}

 

Salut, cum ai rezolvat partea cu TVA-ul? Nici mie nu imi apare, poti sa imi explici, sunt incepator si nu prea le inteleg. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

@kodu1p : am explicat, daca te uiti atent peste secventa de cod pe care am pus-o o sa vezi ca ultima linie e cea care spune daca se afiseaza "tag'ul" cu tva. in cazul meu era comentata; probabil asa e si la tine, deci inaite de ultimele doua linii de cod ar trebui  sa vezi fie semnele // fie <--- iar la sfarsit ---> in cazul acesta tot ce trebuie sa faci e sa le stergi, si sa salvezi fisierul.

 

Partea: {if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) 

 

<p class="our_price_display">
{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span>
{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) OR !isset($display_tax_label))}
{if $priceDisplay == 1}{l s='tax excl.'}{else}{l s='tax incl.'}{/if}
{/if}
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...