Jump to content

Spustiť, či nespustiť e-shop naostro?


oneho

Recommended Posts

Zdravím.

Chcem vás poprosiť o Váš názor. Mám vytvorený e-shop na testovacej doméne, bez vložených produktov, v podstate len hotový design a funkčnosť.

 

Zaujíma ma či je lepšie sem nahádzať už aj produkty a potom web preniesť na ostrý hosting a spustiť ho, alebo si môžem na finálnom hostingu vytvoriť zase celý e-shop a pomaly nahadzovať produkty, s tým že pre verejnosť bude vypnutý.

 

Jedná sa o to, že ak bude e-hop napr. pol roka vypnutý aby ho google zle nevyhodnotil a tým pádom ak ho spustím nemal e-shop problém s google...

 

Ak ho však vytvorím na testovacom hostingu, tak sa bojím či ho korektne prenesiem na finálny...

Ako to robíte vy?

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

Väčšina ľudí prenáša ale myslím si že keď ho dáš na finálny hosting a vypneš pre verejnosť tak problém nebude.

Ale podľa mňa ak môžeš predávať hneď tak to nechaj prístupné. Podľa mňa je lepšie keď má google prístup k produktom ihneď a postupne ich indexuje

Link to comment
Share on other sites

Čo sa týka prenosu, ešte som to nerobil. Podstate stačí ak prekopírujem všetky súbory z FTP na nový hosting+ exportujem databázu a nahrám do novej, tak to bude OK, pôjde to, alebo sa to prenáša inak?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ahoj

 

osobně bych ho hned pustil na ostrém serveru, nechal bych ho nepřístupný pro veřejnost že tam budeš mít zadáno aspoň 20% zboží a pak bych ho otevřel pro zákazníky a dál bych doplňoval, aby ho google viděl a také viděl to že se na shopu také něco děj a přibívbají nové stránky se zboží.

Je to asi nejoptimálnější kombinace jak to spustit, tedy jestli nemáš v plánu nějakou mohutnou propagační kampaň na spuštění, pak by bylo vše úplně jinak.

 

Honza

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ak to mas hotove daj to na ostru domenu ... ak to vyzera hrozne nemas tam este obchodne podmienky zakonne udaje atd.. tak ho maj vypnuty pre verejsnost ak je vsetko ok len napr. z dizajnom nie si spokojny a produkty tam uz mas tak ho zapni a doladuj za pochodu 

Link to comment
Share on other sites

Čo sa týka prenosu, ešte som to nerobil. Podstate stačí ak prekopírujem všetky súbory z FTP na nový hosting+ exportujem databázu a nahrám do novej, tak to bude OK, pôjde to, alebo sa to prenáša inak?

 

Ak si to nerobil tak si to skus na necisto par krat. Urcite ti to pomoze ak budes musiet jedneho dna robit obnovu zo zalohy.

Ak chces tak si precitaj moj > postup < ako som to robil ja. Dufam ze pomoze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...