Jump to content

PrestaShop yasal haklarını ihlal eden uyanıklar!!! Yorumlarınızı bekliyorum...

Ahmet23

Recommended Posts

Merhaba,
PrestaShop için türkçe dil paketini googleden ararken bakın ne buldum:

http://www.demshop.net

Uyanıklar PrestaShopun adını değiştirip DemShop yapmışlar ve üçretli olarak satıyorlar. İşin komik tarafıda
altdaki eklediğim yasal uyarı, halbuki düpe düz belli PrestaShop olduğu :) :

Yasal Uyarı: Sitede yer alan herhangi bir içerik veya imaj Dem Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti. izni olmadan, kesinlikle kopyalanamaz ve kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.
© 2008 DemShop.net - Tüm Hakları Saklıdır.

Kim kimin haklarını ihlal ediyor? Millet hizmet olsun diye açık kaynaklı bir script paylaşıyor, bunlar çalıpta kendi ürünümüz diye tanıtıyor. Sanırım PrestaShop ilgili site ile yakın zamanda ilgilenir.

tebrik ederim iyi yakalamışsın,
armut piş ağzıma düş yani üretmekte değil de çalmakta üstüne yok bunların.
lakin bayaa çalışmış çalan şahıs birde tema yapmayaı becerse tam olacakmış.

beyler selam ...
bende türkçe paketi için uğraşıyorum bulamadım adam gibi çeviri... bi başına çevirmek tam bir dert. gösterdiğiniz siteyi inceledim adamlar harbi işi ciddiye almışlar... ama size bir konuda katılmıyorum... bizim türk insanı çalıyor ama zekidir adam türkçeleştirmek için emek harcamış ve satıyor helal olsun... burada tutupta fransızları koruyacağınıza türkleri korusanız daha iyi değilmi... çalın ve geliştirin... üstüne köstekliyorsunuz bu yüzden size katılmıyorum ben de olsam aynısını yapardım... sizde yapın sizde satın...

beyler selam ...
bende türkçe paketi için uğraşıyorum bulamadım adam gibi çeviri... bi başına çevirmek tam bir dert. gösterdiğiniz siteyi inceledim adamlar harbi işi ciddiye almışlar... ama size bir konuda katılmıyorum... bizim türk insanı çalıyor ama zekidir adam türkçeleştirmek için emek harcamış ve satıyor helal olsun... burada tutupta fransızları koruyacağınıza türkleri korusanız daha iyi değilmi... çalın ve geliştirin... üstüne köstekliyorsunuz bu yüzden size katılmıyorum ben de olsam aynısını yapardım... sizde yapın sizde satın...

al bi tane daha armut piş ağzıma düş familyasından,
türkçe çeviri arıyormuş çevir ozaman niye hazır arıyorsun, adamlar güzel yapmışsa git adamlardan al madem adamlar emek harcamış uğraşmış öde parasını al, niye beleşe arıyorsun . adam emek harcamış türkçeleştirmişmiş. türkçeleştirmese satabilirmi abuk sabuk yazıyorsun. sen çalmaya devam et. kimseye sizde çalın deme ayıp diye birşey var. insan utanır tüm hakları demshopa aittir ben bukdum ben yaptım demeye. zekiyse o kadar otursun yazsın bir script.

beyler selam ...

al bi tane daha armut piş ağzıma düş familyasından,
türkçe çeviri arıyormuş çevir ozaman niye hazır arıyorsun, adamlar güzel yapmışsa git adamlardan al madem adamlar emek harcamış uğraşmış öde parasını al, niye beleşe arıyorsun . adam emek harcamış türkçeleştirmişmiş. türkçeleştirmese satabilirmi abuk sabuk yazıyorsun. sen çalmaya devam et. kimseye sizde çalın deme ayıp diye birşey var. insan utanır tüm hakları demshopa aittir ben bukdum ben yaptım demeye. zekiyse o kadar otursun yazsın bir script.

Merhaba neckor,

demshop.net' in yaptığını destekleyen, kesin demshop grubundan biridir, yoksa bu tür hırsızlığı hoş görmez.

'bizim türk insanı çalıyor ama zekidir' sözünede katılmıyorum. Türk insanı zekidir ama harama el uzatmaz !!!

bence edebinizi takınıp konuşsanız iyi edersiniz... ne o al sana bi tane daha armut piş ağzıma düş familyasından... sen kim oluyorsunda insanları bu şekilde eleştirebiliyorsun... burası özgür platformsa özgürlüğünü bil çünkü senin özgürlük diye bildiğin kavram diğer insanların özgürlük çemberiyle kesişiyor... neckor biraderim biraz daha saygılı ol... seni saygıya davet ediyorum... ahmet23 sanada şunu söylemek istiyorum demshop.net grubundan biri olsam emin ol sen burada bu boş boş geyikleri yazarken sattığım scriptlerin parasını yemenin zevkini çıkarırdım... ayrıca sizin ne işiniz var burada... """‘bizim türk insanı çalıyor ama zekidir’ sözünede katılmıyorum. Türk insanı zekidir ama harama el uzatmaz !!!""" bak bak bak sen ne yapıyorsun onca insanın emeğini, adamların yaptığını alıp ne yapıyorsunuz babanızın hayrına insanlaramı dağıtıyorsunuz... bırakın Allah'ınızı severseniz... bişeyler üretin o kadar konuşacağınıza... saygılarımla...

ahmet23 sanada şunu söylemek istiyorum demshop.net grubundan biri olsam emin ol sen burada bu boş boş geyikleri yazarken sattığım scriptlerin parasını yemenin zevkini çıkarırdım...

Emin ol demshop demsizshop ne kadar script tırtıklayıp para kazanma bilgisine sahipse o scripti kendisi tırtıklayıp bedava kullanma yeteneğine sahip bir dünya insan var bizde o yüzden demshop satsa satsa bilmeyen adamlara satar onlarda işi öğrenir demshop ın bütün ömrü maksimum 5-10 tane yere bu scripti satmaktan ibaret olur. Sonrasında başka script vb. geçinir giderler.

Yaptıkları şeyde doğru olmayan scripti biz yazdık havalarına girmeleridir, yarın birgün prestashop yada didikledikleri x scripti ücretli encoded hale geldiğinde ne olacak bizim yazılım işimiz buraya kadar artık e-ticaret desteği yok yaşasın başka free scriptler mi diyecekler.

Ahmet'cigim seni oncelikle dikkatin ve basarından dolayı kutluyorum demsizshopu iyi yakalamıssın .Neckor senide çalışmayanları eleştiren ve
haksız kazanç elde etmekten pek hoşlanan insanları eleştiren "Armut piş agzıma düş " Ata sözümüzü tam yerinde ve şok güsel kullandıgın icin
tebrik ederim Selim senide düşünce şeklinden ve Ahmet ve Neckor gibi pırıl pırıl pozitif iyi kalpli insanlara boyle davrandıgın icin kınıyorum zaten senin ne dediginde bellidegil.
"bizim türk insanı çalıyor ama zekidir adam türkçeleştirmek için emek harcamış ve satıyor helal olsun…" bu cumleyi yazan birinden ne beklersinki ...
bide yazısının altına "saygılar yazmış" çok mühim şeyler soylemiş ya beyefendi ( ! )

"Bizi aldatan bizden değildir"

:) sende bilirkişi olmalısın galiba infiniti... hahaha...

hayatında bildiğin tek atasözünü kullanmak için cümle kurmuşsun... tebrikler... al sana bir ata sözüde benden bununla ilgili bir cümle daha kur kendini tatmin et...

"iki kişi konuşurken üçüncüye..."

sen hala konuşuyor musun şuursuz, konuştukça batıyorsun , forumu daha fazla kirletme,
infiniti gibi mülayim adama bile söylediğin lafa bak, madem öyle ahmet23 le ben konuşuyordum senin karnın mı acıktı da muhabbete dahil oldun. nooldu Türkçe ye çeviriyordun bitince buraya ekle de , işe yara bari.

ps. demshop.net i hackledim bu arada, yeni bi isimle türerse haberim olsun.

neckor helal sana be süper hacklemişsin... ama adamlar bir yere daha açmışlar...
adresi aşağıda...

şaka bir yana... bence bu konu fazla uzamaya başladı... biraz daha devam edersek birbirimizi yemekten başka hiçbirşey yapmayacağız... bence bu işi burada bitirelim... bu benim son yazımdır... lütfen ahmet23 kardeş bu topic'i kapat daha fazla çirkinleşmeyelim...

****** git ruhsuz ***** hırsız ******, ****** ****** yazılar yazma *** hırsız, o resmi ****** ******* senin gülücük mülücük atıyorsun yazında bide ruhsuz karektersiz **** ****** git , ben hırsızım siz de çalın diyorsun sonra da forumu çirkinleştirmeyelim bi ****** git ya bi ****** git *** hırsız

(bu yazıyı okuyan herkesten (bu ruhsuz hariç) özür dilerim, lakin herkese anladığı üslüpla yanıt vermek zarurettir, ben **** *** derim )

(EDİT)
Mesaj içeriği uygunsuz kelimelerden dolayı düzenlenmiştir. Bizlere bunlar yakışmıyor. Her ne kadar bir birimizi kırarsak,
bu tür ahlaksız kelimeleri bu forumda kullanmayalım!
(/EDIT)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...