Jump to content

Prestashop jest bardzo wolny


rakepl

Recommended Posts

Witam,

Dzis przyszło mi do głowy pomyśl porównania szybkość pobierania stron Prestashop z innych platformów i faktycznie PS jest wiele wolniejszy.

Używam programu screaming frog seo spider, inne platformy pobierają średnie 20-40 URL/s, max czasem do 500 URLS/s, moja strona ma średnie 3,57 Urls/s. Nie wierzyłem i myślałem że winna jest z mojej strony bo tak ma problem z database. Testowałem inne strony showcase z PL na http://www.prestashop.com/pl/showcase i mają prawie takie same wyniki.

Bardzo proszę testować u was i podać opinię.

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szybkość zależy od wielu czynników. W pierwszej kolejności decyduje o tym czas odpowiedzi serwera i transfery. W preście możesz wyłączyć zbędne moduły, włączyć cache i smarty cache, wyłączyć kompilację. Wiele zależy również od materiałów i liczby produktów na sklepie, więc porównywanie za bardzo nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Może ekpertę nie jestem w samej preście, ale moduły nieużywane - których nigdy nie planujemy używać, zbędne śmieci których jest całkiem sporo w wersji instalacyjnej można pousuwać. Dodatkowo sprawdziłbym czy to nie problem serwera. Może warto zgłosić to do administracji serwera, problem może czasem leżeć po ich stronie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy korzystasz z jakiś niestandardowych wtyczek (wtyczek które instalowałeś dodatkowo - po za standardową instalacją). Może warto byłoby wyłączyć po danej wtyczce i sprawdzić jak sklep chodzi. Możliwe że któraś pojedyncza wtyczka stwarza taki problem i wtedy jej wyłączenie, lub zmiana na inną mogłyby rozwiązać problem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...