Jump to content

Zawijanie tekstu w opisach


RogerThat

Recommended Posts

1.5.4

Hej, nie wiem jak to opisać ale w produktach polecanych na stronie głównej mam problem gdyz teksty nachodzą na siebie.

Zauważyłem jednak że niektóre opisy produktów gdy jest więcej linijek kończą się kropkami co zapobiega ich nachodzeniu na siebie a niektóre nie.

Nazwy niektóre skracają sie do 2 linijek i jest ok, a niektóre maja juz 3 linikji i nachodzą na tekst opisu.

Opisy również niektóre skracają się do 3 linijek, a niektóre maja 4 linijki i też jakos nachodzą na siebie.

 

najlepiej odda to zdjęcie poniżej

Jak to poprawić by było dobrze. Gdzie mozna zmienić ilość wyświetlanych znakow w produktach polecanych? Lub więcej miejsca na opis (zwiększenie rozmiaru pola na poszczególne produkty polecane.)

 

Przechwytywanie_1_JPG_300x300_q85.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

W module polecanych musisz znaleźć plik .css i edytować te pole:

#featured-products_block_center_2 .s_title_block, #featured-products_block_center_2 h5

i w nim ustawić wartość height na np 50px teraz masz 30px

jeszcze żeby całość się rozciągła w doł musisz w tym miejscu:

 #featured-products_block_center_2 li

zmienić wartość height na np 260px

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

w tym wypadku trzeba zwiększyć parametr height, z 30 na 40

#featured-products_block_center_2 .s_title_block, #featured-products_block_center_2 h5 {
padding-top: 5px;
height: 30px;
font-size: 12px;
color: #222;
padding-bottom: 0;
font-weight: bold;
}
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witam, 

wiem, że nie w tym miejscu powinnam to napisac ale nie mogę znaleźć właściwego miejsca. W back office/zaawansowane/e-mail  zmieniłam nazwę e-mail ale wraca poprzednia nazwa i nie wiem gzie to zmienić w MyAdmin. Natomist w sekcji preferencje/adresy sklepów zmieniam nazwę sklepu i e-mail i tak samo wszystko wraca do starej nazwy Moj sklep :(

Proszę o pomoc,jestem laikiem i trudno mi to wszystko ogarnąć.

Renata

Link to comment
Share on other sites

dzieje siętak prawdopodobnie dlatego, że te wartości w tabeli ps_configuration są zduplikowane.

sprawdź proszę tę tabelę pod względem zduplikowanych wpisów np. ps_shop_email

jeżeli są dwa takie pola, usuń jedno. zrób to samo z pozostałymi 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witajcie, a czy orientuje się ktoś może, jak uniknąć problemu rozszerzania się elementów przycisku "dodaj do koszyka" oraz "ceny", gdzie tego odszukać i jak to zmienić?

 

 link do strony

 

 

i drugie pytanie:  dlaczego formatując tekst w opisie produktu w backoffice'ie, nie są widoczne zmiany na stronie sklepu, jakby nie uwzględniał znaczników html, jedynie efekt zmian jest widoczny jak ręcznie się wpisze znaczniki do opisu produktu.
 Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

2. w pliku product.tpl opis sklepu najprawdopodobniej korzysta z modyfikatora usuwającego znaczniki html |strip_tags

należy ten modyfikator usunąć.

 

1. przycisk jest w normalnej wielkości, przy zwężeniu centralnej kolumny trzeba ten przycisk (zwłaszcza czcionkę) po prostu zmniejszyć, np:

1Oeosrh.png

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.
 

2. Usunięcie strip_tags pomogło ale nie do końca, bo Enter dalej nie powoduje przejścia do następnej linii, natomiast Shift+Enter już tak nie wiem czy to normalne, ale tylko tak działa
 

1. Jakbyś mógł jeszcze napisać w którym pliku mam szukać zmniejszenia tego przycisku i czcionki to byłbym wdzięczny i czy to zmniejszenie czcionki zmniejszy również cenę widniejącą wyżej?

a jeszcze jedno pytanko, jak na mojej stronie dodasz jakiś produkt do koszyka i dasz realizacje zamówienia to rozjeżdża się tabela zamówienia. Gdzie mam zmniejszyć tę tabelkę (w którym pliku) żeby mieściła się normalnie, bo ile nie szukam to nie mogę znaleźć? :( 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...