Jump to content

Kategória látszik aztán eltűnik.

szecso
 Share

Recommended Posts

Sziasztok.

Presta 1.5.4.1 -et próbálok működésre bírni, de a kategóriáknál megakadtam.

A gond az hogy amikor megjelenik a lap akkor a kategóriák között root kategóriába bekerül két olyan kategória ami valójában nem root hanem alkategória.

Viszont ha belemegyek akármelyik kategóriába akkor "rájön" hogy az nem root kategória és eltűnik a listából. De ha újra kezdőlapra megyek akkor megint ott van a root kategóriák között.
Már letöröltem az össze kategóriát, és újra importáltam Csv-ből. A hibásan megjelenő kategória beállításainál nincs beállítva hogy root lenne,  és a csv-ben is úgy szerepel hogy nem root.

Hogy lehetne megszüntetni ezt a hibát hogy ne jelenjen meg ez a két kategóri a kezdőlapon?

Vagy milyen táblában tárolja a presta hogy milyen kategoriák jelenjenem meg a kezdőlapon?

Az az érdekes (legalábbis nekem) hogy csak a kezdő lapon van ez a gond, csak ott jelenik meg hibásan. Ha már belemegyek akármelyik másik kategóriába akkor jó lesz a kategória lista, eltűnik belőle.

Szia

Látom mire gondolsz de 13 db root kategori van azért nem látszanak lejjebbi részek.

Lejjebb így néz ki:

id         Active (0/1) Name*                                    Parent Category            Root category (0/1)

93313               1 Gyógyhatású készítmények                                            1

93694               1 Hajfestékek                                                                     1

93829               1 Ajándéktárgyat                                                                1

93867               1 Mosódió                                                                          1

93314               1 Vitaminok                                                   93313            0

93315               1 Immunrendszer                                          93313            0

93320               1 Szájápolás                                                 93313            0

93326               1 Emésztő rendszer                                      93313             0

Edited by szecso (see edit history)

Találtam egy érdekes dolgot a ps_category_lang táblában

id_categor  id_shop

93876          1

93876          2

Kétszer van benne valamiért :(  de a ps_category táblában 

id_category id_shop_default

93876                   2

Ott megy jó....  (a kettesben kéne lennie)

Sőt az is jelenthet problémát, hogyan lett a másik shop indítva. Mert indításkor megkérdezi (és azután megjegyzi), hogy a 2 shop kategóriáit egyben, vagy külön kezelendők. Persze mindig tesz shop_id mindenhová, de összefüggéseket is kezel, vagy sem. Ezt nehéz levenni, adattáblákból viszont kikeresgélheted. 

Sziasztok.

Megoldódott :) méghozzá érdekesen. :)

Bekapcsoltam újra a "gyári" sablont, és azzal nem csinálta, nem jelent meg a "szellem" kategória.

Aztán visszakapcsoltam a új sablont és már jó is lett.

Ránéztem külső hálóból is független gépről... és ott is jó :) :)