Jump to content

nie działa blok tagów na głównej


Recommended Posts

Zainstalowałem dziwny szablon i wyparował mi blok tagów. Dodałem go ręcznie (w modułach), potem uruchomiłem w Przemieszczanie modułu dodając do prawej kolumny.

 

Niby wszysto się wyświetla, ale jak dobrze rozumiem taki tagi powinny, w zależności od tego jak często się do nich odwołuję, wyświetlać w różnej wielkości czcionce. Tymczasem u mnie wszystkie tagi wciąż są takiej same. Co może być przyczyną?

 

Może inaczej... w jakim css powinna być klasa rozróżniająca wielkość tagów... zdaje się nazywa to się tag_level1, tag_level2 itd...

Edited by props (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dość ciekawa sprawa - blok tagów miałem, ale tego pliku nie :) Wgrałem go z czystej instalki, ale tagi wciąż nie "rosną". Tzn. tagi są w odpowiednich klasach: tag_level1, tag_level2... ale nie ma tych klas zdefiniowanych w żadnym css.

Nie orientujesz się w jakim css powinn być te klasy zdefiniowane?

 

 

sprawdź czy ten szablon nie nadpisuje pliku modułu tj. /themes/TWOJ_SZABLON/modules/blocktags/blocktags.tpl

możesz to zweryfikować? wszystko zależy od tego.

Link to comment
Share on other sites

Mam taki wpis w pliku, ale w headerze nie widzę, żeby było odniesienie do blocktags.css

Jest do wszystkich modułów oprócz tego.

Jak pisałem szablon wyłączył wszystko i sam coś tam sobie poukładał. Żeby mieć ten blok musiałem włączyć moduł, potem  uruchomiłem w Przemieszczanie modułu dodając do prawej kolumny.

Widocznie coś jeszcze trzeba było zrobić... tylko co?

Link to comment
Share on other sites

trudno powiedzieć, plik powinien być dołączony do nagłówka.

jeżeli nie jest, warto sprawdzić bloctags.php czy jest tam odpowiedni kod do umieszczenia go w nagłówku tj. w funkcji hookHeader: addCss();

 

zawsze można style modułu przekopiować do global.css ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziwna sprawa. Jest tam:

function hookHeader($params)   {  $this->context->controller->addCSS(($this->_path).'blocktags.css', 'all'); }

 

Zatem problem musi być gdzieś dalej.Tylko gdzie?

 

W ostatecznieści dodam do global.css albo ręcznie w header.tpl wrzucę link do stylów...

 

 

jeżeli nie jest, warto sprawdzić bloctags.php czy jest tam odpowiedni kod do umieszczenia go w nagłówku tj. w funkcji hookHeader: addCss();

Link to comment
Share on other sites

Czy pytasz o to czy blok tagów wyświetla sie w:

Right column blocks - 8 moduły  [This hook displays new elements in the right-hand column] (Nazwa technicznadisplayRightColumn)

 

Tak pokazuje tam: moduł Blok tagów v1.1

 

Tak jak napisałem na początku dodałem go ręcznie (w modułach), potem uruchomiłem w "Przemieszczanie modułu" dodając do prawej kolumny.

 

a moduł jest dołączony do tego hooka?

w moduły > pozycja

Link to comment
Share on other sites

Wydawało mi się, że blok "przyczepia" się tylko tam gdzie fizycznie występuje, czyli w tym wypadku prawa kolumna.

 

OK dodałem jeszcze do tego header'a i DZIAŁA :D

Dziękuję.

 

chodzi mi konkretnie o displayHeader - czy moduł jest dołączony do tego hooka

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno, jeśli można. Jak w PS działa ten blok? Szukam tabeli, w której są odnotowywane wejścia na konkretne tagi, ale nic nie znajduję.

Jeśli dobrze rozumiem to tagi, które są wyświetlane większą czcionką, mają większą ilość wejść, ale gdzie te wejścia są odnotowywane?

Link to comment
Share on other sites

A widzisz, a ja myślałem, że to zależy od tego ile razy kliknięto w produkt, do którego tag się odnosił. Dziękuję.

 

wielkość zależna jest od faktu, ile razy tag został przypisany do produktów.

im więcej razy tag wykorzystano, tym większy jego rozmiar

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...