Jump to content

dziwne rzeczy przy zamawianiu produktów


MammothtankPL

Recommended Posts

Słuchajcie dziwna rzecz robiłem próbny zakup w sklepie żeby sprawdzić jak działają płatności i dzieje się dziwna rzecz. Zamówiłem dwie rzeczy ze sklepu i wszystko ok odbiór osobisty logowanie w płatnościach internetowych wszystko super, ale po wejściu w BO w zamówienia do zamówienia dodało dwa dodatkowe produkty, oprócz tego fakturę policzyło za te dwa niezamówione produkty wogóle z kosmosu ceny nie takie jak mam w cenniku i nie te produkty za które płaciłem. Pomoże ktoś bo trochę się boję co będzie jak się pojawi klient w sklepie i zrobi zakupy

Link to comment
Share on other sites

zacząłbym od weryfikacji bazy danych, tabela ps_order sprawdź numer id koszyka, następnie sprawdź tabelę ps_cart_product

wyszukaj id koszyka i sprawdź jakie produkty są dodane do koszyka (powiązanie z tabelami ps_product,ps_product_lang)

 

czy id koszyka jest największą dostępną na liście liczbą?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Szanowni uzytkownicy : )

u mnie pojawilo sie również takie coś, mam dodatkowe produkty w zamowieniu (nie istniejące w sklepie) przegladałem baze danych i numery id sie zgadzają, wyglada wszystko ok. Te dodatkowe produkty mają swoje kwoty, tyle ze nie sa dodane co sumy, proba usuniecia ich spowodowala odjęcie kwoty od sumy zamowienia. Przenosilem sklep na inny serwer i na testowym nie ma tego problemu, jak tu żyć : )

Link to comment
Share on other sites

Szanowni uzytkownicy : )

u mnie pojawilo sie również takie coś, mam dodatkowe produkty w zamowieniu (nie istniejące w sklepie) przegladałem baze danych i numery id sie zgadzają, wyglada wszystko ok. Te dodatkowe produkty mają swoje kwoty, tyle ze nie sa dodane co sumy, proba usuniecia ich spowodowala odjęcie kwoty od sumy zamowienia. Przenosilem sklep na inny serwer i na testowym nie ma tego problemu, jak tu żyć : )

 

W tym wypadku potrzebna jest nieco głębsza analiza bazy danych,

co dokładnie sprawdzałeś w bazie?

Link to comment
Share on other sites

Bry

nie bede sciemniac, ze bazy danych to moj chleb powszedni.

Podejrzalem tabele wymienione w poscie 2, i ogolnie czy sa jakies pozostale

(moze demo) produkty w sklepie, ale nic szczegolnego nie wypatrzyłem

 

podsylam zrzut zamowienia link ponizej (trzy pierwsze pozycje to duchy)

http://bonus.kylos.pl/sklep/presta/zamowienie-abnahlik.jpg

 

sklep jest na innym serwerze: www.abnahlik.pl/sklep

Link to comment
Share on other sites

do tego w historii zamowienia na moim koncie sa info o platności czekiem z czerwca, przy dzisiejszym zamowieniu, a wybralem płatność przelew na konto, sa dwie wartości

 

czy ponowne przeniesienie bazy z sklepu demo moze byc pomocne, na testowym nie ma takich dziwności,

ewentualnie czy jest gdzies dokladnie opisane jakie wartosci powinny byc zaklikniete przy exporcie bazy, moze robienie exportu z automatu cos ominelo w zapisie

 

sprawdze czy nie ma zdublowanych tabelek, choc to chyba niemozliwe

Edited by Bogusław Jaworski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie ma możliwości na posiadanie zdublowanych nazw tabel

problem w tym przypadku dotyczy wartości autoindexu dla kolumn kluczy w poszczególnych tabelach

 

trzeba sprawdzić, czy kolumny ID oraz autoindex pokrywają się z wartościami przechowywanymi w ps_orders

Link to comment
Share on other sites

przegladam i nie znajduje nic dziwnego, nie widzę w ps_orders kolumny: auto index? exportujac csv listy produktów rowniez nie ma na liscie produktów demo (duchy z demo)

 

w ps_orders > id_cart > 73

ps_cart > 73

ps_cart_product > 73 > 31

ps_cart_product > 73 > 39

 

i nic poza tym nie wskazuje dodatkowych produktow,

dodam ze wyswietlaja sie one tylko w panelu admina,

nie mamy zadnej takiej informacji z duchami w mailu z zamowieniem jaki otrzymuje klient,

ale w historii konta uzytkownika juz mozna je znalesc

 

aii..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...