Jump to content

balra csúszott blokk


looksha

Recommended Posts

Sziasztok!

Ismét a tanácsotokat kérem. A bolti fizetés modult végre sikerült magyarra fordítani (PapaDoc-nak ismételt nagy köszönet!) Viszont, mint látható a jobb oldali Top termékek modul jól rácsúszik a felületre. Kérem szépen, ha van ötlet a javításra osszátok meg velem. Köszönöm!

 

post-736156-0-43647900-1387004758_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

megvan a hiba

nem látom melyik css, gyanítom a global, ott maradt egy 535px beállítás, ezért kisebb.

ha visszaállítod a teljesítmény oldalon az eredeti css-t, akkor azt is megmondom, hogy hol a hiba

Igen a többi fizetési modul jó. Ez is csak a megrendelés összefoglalása oldalon csúszik el. Ez egy utólag telepített Bolti fizetés modul. Megnézem a global css-t

Link to comment
Share on other sites

A grid_5 értékét kell 535px-ről 757px-re állítanod.

(Amikor a PS átáll 3 oszloposról 2 oszloposra ő ezt megcsinálja, de ez az új modul elfelejti ezt megtenni. Gondolom én)

Ha van az új modulnak css-e, akkor abba valami ilyet varázsolj bele

 #center_column {

width757px;

}
 
Beléptem az oldaladra (mint ügyfél - kérlek törölj majd :ph34r: ),átírtam és azonnal helyreállt.
Edited by PapaDoc (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

A grid_5 értékét kell 535px-ről 757px-re állítanod.

(Amikor a PS átáll 3 oszloposról 2 oszloposra ő ezt megcsinálja, de ez az új modul elfelejti ezt megtenni. Gondolom én)

Ha van az új modulnak css-e, akkor abba valami ilyet varázsolj bele

 #center_column {

width: 757px;

}
 
Beléptem az oldaladra (mint ügyfél - kérlek törölj majd :ph34r: ),átírtam és azonnal helyreállt.

 

Köszönöm! Keresgéltem egy jó ideig. Megnyitottam az összes megnyitható file-t először a PHP Designerrel, utána Notepad-el is Gyakorlatilag mindent végignéztem a Ping és Jpeg file-on kívül, de idáig nem sikerült ezt a szélességet meghatározó részt megtalálni.A TPL file-okban is csak ennyit találtam: style="float:left;" />   De nem adom fel :-)

Link to comment
Share on other sites

Elnézést kérek mindenkitől de butaság fájlokban turkálni... ezért találták ki a mozilla firebug-ját vagy a google chrome elemzőjét.

Csak egy jobbrákatt, elemzés és ki is dobja ki kihez tartozik és mit csinál... azonnal megmondható hogy pontosan hova, pontosan mit tegyél be.

 

Most látom hogy karbantartás van... ha bekapcsolod akkor megmondom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elnézést kérek mindenkitől de butaság fájlokban turkálni... ezért találták ki a mozilla firebug-ját vagy a google chrome elemzőjét.

Csak egy jobbrákatt, elemzés és ki is dobja ki kihez tartozik és mit csinál... azonnal megmondható hogy pontosan hova, pontosan mit tegyél be.

 

Most látom hogy karbantartás van... ha bekapcsolod akkor megmondom.

ha csak css-bol dolgozol, lasitod a prestat, de a tpl fail hasonloan mukodik a php failhoz, csak smarty-n keresztul, sok modul csak tpl-t hasznal css nelkul, dehat lehet benne nyugotan beleszurni egy skriptet vagy egy uj div-t teni ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elnézést kérek mindenkitől de butaság fájlokban turkálni... ezért találták ki a mozilla firebug-ját vagy a google chrome elemzőjét.

Csak egy jobbrákatt, elemzés és ki is dobja ki kihez tartozik és mit csinál... azonnal megmondható hogy pontosan hova, pontosan mit tegyél be.

 

Most látom hogy karbantartás van... ha bekapcsolod akkor megmondom.

A bolti fizetés modult én is csak úgy tudtam elkészíteni, hogy kénytelen voltam Notepad-el a fájlba túrkálni. De végül is sikerült. A mostani lecserélni szándékozott, teljesen más rendszerű webáruházban (Shopfactory) a HTML fájlokból kell a szemetet takarítani. Ilyen szempontból a Presta már jobban tetszik :)

Link to comment
Share on other sites

grid_prestashop.css

ebben keresd sztem, de ha figyeltél volna arra, amit 2 napja írtam, ezt 10mp alatt megoldottuk volna! :)

Szinte betűnként végignéztem, de nem igazán találtam css-t ebben a modulban. Dreamveawerrel valaha készítettem weboldalt, ott foglalkoztam utoljára css-el, tehát nem mondom, hogy nagyon jártas vagyok benne. :)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm Feri!!

 

Visszaállítottam az eredeti css megőrzést. Itt a fórumon olvastam egyébként, valahol, hogy a KTC fülön legyen mindhárom rádió gomb a felső álláson. Ezért volt átállítva.

hiba keresésnél jobb visszaállítani, ha jó minden (olyan úgy se lesz :)) akkor visszaállíthatod

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hiba keresésnél jobb visszaállítani, ha jó minden (olyan úgy se lesz :)) akkor visszaállíthatod

Köszönöm!!

 

Most a kisebbik lányomat ebédeltetem, de amint lesz időm megyek és alkalmazoma a leírtakat. A Themes-ben valóban nem kerestem. :)

Link to comment
Share on other sites

Nagy nagy köszönet Feri, PapaDoc, Attila és mindenkinek, aki segített!!

 

Megoldódott a probléma! A helyére került minden. Gondolom a bénázásomból minden jövendőbeli kezdő presta felhasználó tanulni fog, ha végigolvassa az egészet. 

Link to comment
Share on other sites

amit én látok most hirtelen:

 

http://kerekparbolt.com/themes/default/css/grid_prestashop.css

 

47-es sorban van egy ilyen:

.container_9 .grid_5 {
width: 535px;
}

tedd kommentbe a szélességet:

.container_9 .grid_5 {
/* width: 535px; */
}

Bocsi ha már nem segít... gondoltam leírom ha már megnéztem :)

Most viszont a főoldal csúszott le. Nem olyan egyszerű úgy tűnik. Ezt is a grid értékek között keressem szerinted?

Link to comment
Share on other sites

azon volt idáig, azért csúszott szét

most már tudom miért

a többi modulnál meg van adva azon oldalra vonatkozó center beállítás

ennél a modulnál nincs megadva külön, ezért az alap beállítást hozza.

ha átírja 757-re, akkor a főoldal és többi oldal közepe is szét fog esni, mivel kisebb a center rész, mert 3 blokkos az oldal

oda 535px kell. a 2 blokkosnál jó a 757px 

Link to comment
Share on other sites

Ezt találtam a Global css-ben. Gondoltam, hogy a többi fizetési modulhoz hasonlóan ebbe az utólag telepített "Pay in Shop" modulba is be kellen írni a 757 szélességet. A gond csak az, hogy hiába telepítettem, a Global css-be nem került be. Most keresgélek, hogy hol találom, aztán megpróbálom, amit Feri írt.

 

/* ************************************************************************************************
 
addons payment cheque
 
************************************************************************************************ */
 
#module-cheque-payment #left_column {display:none}
 
#module-cheque-payment #center_column{width:757px}
 
 
 
 
 
/* ************************************************************************************************
 
addons payment bankwire
 
************************************************************************************************ */
 
#module-bankwire-payment #left_column {display:none}
 
#module-bankwire-payment #center_column{width:757px}
 
 
 
 
 
/* ************************************************************************************************
 
addons google checkout
 
************************************************************************************************ */
 
#module-gcheckout-payment #left_column {display:none}
 
#module-gcheckout-payment #center_column{width:757px}
 
 
 
/* ************************************************************************************************
 
addons paypal
 
************************************************************************************************ */
 
#module-payment-submit #left_column {display:none}
 
#module-payment-submit #center_column{width:757px}
 
 
 
 
 
/* ************************************************************************************************
 
addons cashondelivery validation
 
************************************************************************************************ */
 
#module-cashondelivery-validation #left_column {display:none}
 
#module-cashondelivery-validation #center_column{width:757px}
Link to comment
Share on other sites

Feri Nagy [spam-filter] vagy!!! :)

 

Csak azért nem tudtam lájkolni, mert a rendszer már nem engedte. Szóval most tökéletes és úgy látom a css-ben is elég sok minden testre szabható. Le vagyok kötelezve, megírhatod, melyik a kedvenc pezsgő márkád és már küldöm is!  :)

Link to comment
Share on other sites

Feri Nagy [spam-filter] vagy!!! :)

 

Csak azért nem tudtam lájkolni, mert a rendszer már nem engedte. Szóval most tökéletes és úgy látom a css-ben is elég sok minden testre szabható. Le vagyok kötelezve, megírhatod, melyik a kedvenc pezsgő márkád és már küldöm is!  :)

nincs mit, de köszi nem iszom

nem ezért segítek, viszont látom bringa cuccokat forgalmazol, lehet majd én is kérdezek

Link to comment
Share on other sites

nincs mit, de köszi nem iszom

nem ezért segítek, viszont látom bringa cuccokat forgalmazol, lehet majd én is kérdezek

:) Örömmel, ha bármiben tudok segíteni. A jelenlegi oldal ez:   http://www.bikediscount.hu    Ezt szeretném lecserélni Pretashop-ra. Ha valami érdekel és be tudom szerezni, természetesen beszerzési áron, ha nincs itthon, akkor lehet, hogy tudom a legjobb német forrásokat. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...