Jump to content

manuel olarak dil dosyası nasıl yüklenir?

ps3z

Recommended Posts

merhaba mevcut sitemdeki tr dil dosyasını export edip diğer siteme import ettiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum ,doğru bir şekilde nasıl yükleme yapabilirim?

12.13.2013-00.36.png

ekstra olarak tr.gzip dosyasını çıkartıp içinden çıkan klasörleri manuel olarak kopyaladım ama bi değişiklik göremedim.atladığım bişeymi var?

Saygılar

Ps3z

Edited by ps3z (see edit history)

gzipli dosyayı winrar gibi bir program ile açın tr diye bir klasör çıkacak onuda winrar ile açın içerisindeki klasörleri ftp den prestasop un kurulu olduğu dizine atın sonra admin panelinden yeni dil ekleyin

dediğin işlemleri önceden yaptım herhangibir değişiklik göremedim.tekrardan deneyeceğim

yeni dil eklediğimde nasıl kendisi ilişkendiricek? ülke kodlarındanmı anlıycak? çünkü tr dil idsi 7 ama dil eklediğimde id 2 olarak ekliyor.

Edited by ps3z (see edit history)

dediğin işlemleri önceden yaptım herhangibir değişiklik göremedim.tekrardan deneyeceğim

yeni dil eklediğimde nasıl kendisi ilişkendiricek? ülke kodlarındanmı anlıycak? çünkü tr dil idsi 7 ama dil eklediğimde id 2 olarak ekliyor.

şu şekilde ilişkilendirecek dilin kodu nedir tr gzipli dosyadan çıkan php dosyaları da zaten tr dir o yüzden bir sıkıntı çıkmaz

id leri istersen vertabanından da değiştirebilirsin