Jump to content

Przyspieszenie Presty


kaczor18

Recommended Posts

1) gdzie hosting nazwa.pl

2) czy jest pełny dostęp do logów (w tym mysql slow loga)  nie wiem gdzie to się sprawdza?

3) cache włączone? chyba tak ale pasowało żebyś podał co ma być włączone a co wyłączone

4) wymuszenie kompilacji wyłączone? wyłączone

Link to comment
Share on other sites

2) nazwa.pl - nie masz dostępu do logów, możesz zapytać swojego usługodawcę o dostęp do slowloga bazy danych, powinni przesłać informacje co dokładnie sprawia, że sklep ładuje się długo (stawiam na zapytania sql)

3) w tym przypadku tę kwestię bym juz pominał i skupił się na punkcie 2

Link to comment
Share on other sites

Wejdz w admin zawansowane > wydajnosc, i sprawdz czy masz cache wlaczony (polaczenie css i js w jeden plik) itp.

Jezeli nie uzywasz kombinacji mozesz spokojnie je wylaczyc.

Od strony uzytkownika,  sklep  zoptymalizowany jest jak czysta kopia presty.

wiec moze rzeczywiscie bardziej wina serwrera

Link to comment
Share on other sites

Zamów sobie konto testowe na hekko lub unixstorm. Testowałem kilka różnych serwerów i najlepsze wyniki uzyskałem na hekko, unixstorm nie wiele gorzej, ale za to są dużo tańsi.

Jeśli to nie poprawi osiągów to znaczy że może coś nie halo w szablonie lub którymś module.

Ten sklep mam na hekko - robiepiwo.pl i mam takie wyniki 

  • Czas wczytywania strony0.399 s
  • Czas powtórnego wczytania0.020 s
Edited by vekia (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

Ja niestety równiez odczuwam problemy z prędkościa działania sklepu.... mam hosting na az.pl .

 

Wyczytałem gdzieś, jak w przypadku nazwa.pl proponowano zmianę hostingu..... fajna sprawa, tylko jak to zrobić bezstratnie dla istniejącego sklepu? Przeciez przenoszenie wszystkiego może się w pełni nie udać i trochę ustawień "zginie" :-(

 

PS. Czytałem kiedys opinie o az.pl .... i niestety w przypadku działania PS też bywały "mało pozytywne" :-(

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Ja niestety równiez odczuwam problemy z prędkościa działania sklepu.... mam hosting na az.pl .

 

Wyczytałem gdzieś, jak w przypadku nazwa.pl proponowano zmianę hostingu..... fajna sprawa, tylko jak to zrobić bezstratnie dla istniejącego sklepu? Przeciez przenoszenie wszystkiego może się w pełni nie udać i trochę ustawień "zginie" :-(

 

PS. Czytałem kiedys opinie o az.pl .... i niestety w przypadku działania PS też bywały "mało pozytywne" :-(

 

Nie zawsze wolne działanie sklepu to kwestia hostingu.

Sklep można przenieść nie "gubiąc" żadnych ustawień.

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze wolne działanie sklepu to kwestia hostingu.

Sklep stoi praktycznie na "gołym" PS.... podstawowy szablon, drobne modyfikacje, kilka nowych modułów (podmienione stare).... a dzisiaj przed chwilą strona wchodziła kilkanascie sekund...... wczoraj późnym wieczorem - kilka sekund.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem niemal wszystko zależy od hostingu

oczywiste jest, że jak się ma zamulacze w sklepie, jakieś dziwne moduły, to nie będzie działać zbyt dobrze.

niemniej jednak, nawet w takim przypadku, odpowiedni hosting i wystarczająca ilość zasobów może pociągnąć wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Hosting ma bardzo duże znaczenie, np. ten sklep http://e-farby.pl/ mam na linuxpl który ostatnimi czasy wydajnością nie grzeszy. Wszystkie nowe projekty robię na hekko i bardzo podobne (modułowo) sklepy chodzą o wiele szybciej np. http://robiepiwo.pl/

Oprócz Hekko dobry stosunek jakości do ceny ma również unixstorm, ale nie testowałem go dłużej, więc nie wiem jak awariami itp.

 

WildCat musisz po prostu sprawdzić czy to kwestia modułu, szablonu czy słaby  hosting, bo długo ładująca się strona oprócz tego, że wkurza klienta to według googla ląduje niżej w wyszukiwarce (jednak tutaj zdania są podzielone).

 

Vekia, kiedyś miałem do czynienia ze sklepem który po przeniesieniu na dobrego VPSa nadal miał problemy z prędkością ładowania, a wystarczyło poprawić co nieco i działa super na zwykłym koncie  :)

Link to comment
Share on other sites

źle skonfigurowany VPS będzie gorszy od najtańszego shared hostingu :-)

Święte słowa... :)

Co do tematu... Czas odpowiedzi serwera jest w porządku (0,25 s). Nie włączyłeś tylko CCC dla Css i JavaScript. I nie wiem co tam ustawiłeś w Url sklepu - bo sklep dalej działa w domenie głównej a nie w folderze ;)  

Link to comment
Share on other sites

Święte słowa... :)

Co do tematu... Czas odpowiedzi serwera jest w porządku (0,25 s). Nie włączyłeś tylko CCC dla Css i JavaScript. I nie wiem co tam ustawiłeś w Url sklepu - bo sklep dalej działa w domenie głównej a nie w folderze ;)  

 

Nie wiem o co chiodzi dokładnie rozwiń swoją wypowiedz albo uprość ją:D

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o co chiodzi dokładnie rozwiń swoją wypowiedz albo uprość ją :D

Święte słowa były o VPS-ach....

Reszta była do Ciebie. Wczoraj sprawdzałem Twój sklep i ustawione było przekierowanie z folderu "sklep" na domenę główną.

Teraz działa normalnie - spróbuj jeszcze włączyć CCC dla Css i CCC dla Java (Zaawansowane>Wydajność>FunkcjonalnośćCCC), to przyśpieszy Ci lekko sklep....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...