Jump to content

Ceneo


Recommended Posts

  • 1 month later...

Moduł działa poprawnie zdążyłem go już przetestować na wersji 1.5.6 po prostu nie masz dostatecznej wiedzy :)
 
Musisz po instalacji modułu pobrać "świeży plik kategorii xml ceneo" jeżeli generujesz nowy plik CENEO ( z tego co wiem starych już nie obsługują) gdy to zrobisz i masz komunikaty :
 

Nieprzypisane kategorie, nie będą uwzględnione w nowym XML, gdyż nowy XML Musi mieć kategorie. Jeśli nie chcesz tworzyć mapowania to użyj starego XML'a.

 Przypisywanie kategorii co Ceneo odbywa się na zasadzie edycji kategorii głównych. Jeśli usuniemy lub przemieścimy kategorię główną niżej (np pod inną podkategorię) jej mapowanie zostanie usunięte.
 Dlatego też przed rozpoczęciem mapowania zaleca się najpierw ostatecznie ustalić strukturę kategorii.
"
 

Musisz zmapowac kategorie czyli klikasz na daną kategorię rozwijają sie pola typu textarea i zaczynasz wpisywać musi rozwijać się lista kategorii Ceneo w ten sposób swoje kategorie przypisujesz do ceneo. :)

Link to comment
Share on other sites

Moduł działa poprawnie zdążyłem go już przetestować na wersji 1.5.6 po prostu nie masz dostatecznej wiedzy

 

a jaką masz wersje modułu?

mi na wersji modułu 1.9.7_b w wersji PS 1.5.6.1 niestety nie działa. Otwiera białą stronę, kilka sekund mieli i koniec... żadnych logów komunikatów nic. Sklepik mały, parametry serwera b. dobre. Co to może być? Gdyby choc w logach cos napisał, ale nawet tego pliku logów nie tworzy.

Link to comment
Share on other sites

Wiem i zrobiłem. Co ciekawe póki nie zrobiłem przypisania to przynajmniej jakieś pierdoły na stronie wywalało, a teraz już nic. Cisza.

 

Biała strona i mieli ? A przypisałeś kategorie do kategorii ceneo ?? Tak jak mówiłem czy nie wiesz jak to zrobić :)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co zainstalowałem raz jeszcze na serwerze testowym i tym razem mi zadziałało, potem zobaczę na produkcyjnym :)
Tylko mam zagwozdkę. Podmapowałem kategorie i w pliku ceneo jest ok, ale w innych np. skąpiec czy nokaut kategorie dalej pokazują:
<category>Główna/nazwa kategorii/nazwa podkategorii</category>
Czy to znaczy, że mapowanie bangla tylko z ceneo?


No i sprawdziłem. Ceneo ok działa, ale nokaut mimo, że wprowadziłem mapowanie w "Wybierz Kategorię do mapowania" to w dalszym ciągu kategorie w nokaucie pokazuje w strukturze tak jak jest na mojej stronie. Wiecie jak to zrobić? Czy to ja coś robię źle czy mapowanie kategorii dotyczy tylko ceneo?

 

Już jest OK. Samo się naprawiło :)

Edited by props (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Cześć,

 

Pozwolę sobie odświeżyć stary temat. Mam PS 1.5.6.1 oraz Price Wars 2 w wersji 2.1.6. Sklep sprzedaje kosmetyki, perfumy itp. GEneralnie moduł działa. Generuje produkty do XML tylko mam jeden ważny problem a póki co autor mi nie odpowiedział. Być może ktoś z Was znam odpowiedź.

 

Zgodnie z Ceneo muszę podać producenta (atrybut produktu) oraz rodzaj i pojemność oraz linia. Wydawało mi się logiczne że jak dodam do produktu ww. cechy z polskimi znakami bądź bez to zostaną wyeksportowane do XML. Tak się nie stało. Według autora modułu takiej funkcjonalności nie ma ponieważ każdy sklep, człowiek różnie nazwie ww pola. Do mnie ten argument nie przemawia. Gdybym posiadał odpowiednią wiedze technologiczna to bym zrobił taki moduł i na sztywno wyszukiwał czy produkt ma taką czy inna cechę ceche wymagana przez CENEO. Co teraz mogę zrobić ? Po co moduł Price Wars2 skoro nie przechodzi walidacji CENEO. Może coś źle robię ? Może jest jakis inny moduł inne firmy ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gdybym posiadał odpowiednią wiedze technologiczna to bym zrobił taki moduł

 

To w czym problem ze zdobyciem wiedzy? Jest miliony podręczników w sieci.

Jeśli nie podoba Ci się darmowy moduł i jego funkcje, to go po prostu odinstaluj.

Jeśli zakupiłeś dany moduł i nie spełnia warunków licencji, to go zwróć producentowi i zażądaj zwrotu pieniędzy.

Proste?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uuu chyba kogoś uraziłem. Typowe. Chciałem powiedzieć że mogę zapłacić, kupić nie mam z tym problemu tylko co kupić są inne rozwiązania ? Problem mam w tym że jest moduł, który chyba wszyscy mają zainstalowany a nie spełnia podstawowych funkcjonalności. Nawet na stronie producenta o tym nie ma mowy. Tego nie możesz skomentować ? Nie wszyscy chcą z miejsca żerować na cudzej pracy. Po prostu nie widzę sensu w wydawania takiego modułu. Niech mądrzejsi ode mnie się wypowiedzą.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 

 

Według autora modułu takiej funkcjonalności nie ma ponieważ każdy sklep, człowiek różnie nazwie ww pola. Do mnie ten argument nie przemawia

obawiam się, że autor ma rację

jeden cechę nazwie w inny sposób, drugi jeszcze inaczej

później usunie, doda nowe, coś po drodze zmieni 

nikt nie jest w stanie tego przewidzieć dlatego przypisanie "na sztywno" i "z góry" nie wchodzi w grę

 

to co musiałoby być zrobione, to utworzenie funkcjonalności która pozwoliłaby na wybieranie cech np. dla produktów z danej kategorii (tak aby nie robić tego dla każdego produktu osobno)

 

innej opcji nie widzę,

tak więc - jest to możliwe - jednak wymaga trochę zaangażowania

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trudno się z Tobą nie zgodzić oraz z autorem. Osobiście uważam jednak że moduł powinien informować że wartości będą pobierane z cech "Rodzaj" itd. - ważna jest wielość znaków. Po drugie. Brak informacji o ww. ograniczeniu na stronie modułu. Na obecną chwilę czekam na wycenę "nowej funkcjonalności" przez autora modułu. Pytanie do publiczności. Czy u Was ten moduł działa, ew. jakie produkty sprzedajcie ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Też o tym pomyślałem. Szczerze. Jeżeli człowiek poświęcił czas i wiedzę to mu się nie dziwie. Zastanawia mnie jednak to że wszyscy piszą że moduł działa i wszystko jest w najlepszym porządku. Po drugie zero informacji na stronie producenta. :-) Zobaczymy ile krzyknie za "nową funkcjonalność".

Link to comment
Share on other sites

mr.suchy z twórcą tego modułu nie mam nic wspólnego.

Raz zainstalowałem tylko darmową wersję do testów. Moduł wywalał błędy to je zgłosiłem do twórcy. Po kilku dniach była odpowiedź, że jest nowa wersja z poprawionymi błędami. Okazało się, że nowa wersja miała sto razy więcej błędów :(

Moduł odinstalowałem, wyrzuciłem do kibla i o bublu zapomniałem.

Nie korzystam z serwisów typu ceneo itp. dlatego nie szukałem modułów alternatywnych, ale widząc działanie wersji demo, czy darmowej (jak zwał, tak zwał) na pewno nie nie kupiłbym wersji pro nawet za złotówkę :D

 

Zdziwiła mnie natomiast Twoja irytacja, że w darmowym module coś tam nie działa.

W darmowym module może wszystko nie działać i będzie to jak najbardziej prawidłowe działanie :)

 

W sieci jest miliony darmowych nie działających śmieci. I co, do sądu chcesz podać tych wszystkich "tfurcóf", bo coś tam obiecali?

Link to comment
Share on other sites

Aha teraz rozumiem Twoją poprzednią wypowiedź. Będę się powtarzał ale co tam. Jeżeli udostępniam produkt i nie precyzuje dokładnie jak działa to normalny użytkownik ma prawo założyć że działa podstawowa funkcjonalność. Tutaj tak nie jest. Przejrzałem googla (nie całego) i nie widziałem aby ktoś miał podobne problemy jak ja dlatego jestem zdziwiony tą całą sytuacją. Jeżeli firma Seigi nie będzie zainteresowana współpracą to mam inne rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...