Jump to content

Ostatni ekran zamówienia z danymi do przelewu


Recommended Posts

Witajcie, to mój pierwszy post

i wbrew nazwie użytkownika jestem osobnikiem płci męskiej :-)

przekopałem forum i nie znajdując odpowiedzi zdecydowałem się podpytać:

 

w którym miejscu mogę edytować wygląd ostatniego ekranu zamówień

tego w którym wyświetlane są informacje o przelewie?

 

Chciałbym je wizualnie uszlachetnić i niestety poległem grzebiąc w szablonach.

Dla pewności chodzi o ten ekran:

 

 

 

 

Twoje zamówienie na ... jest gotowe. 

Proszę przelać pieniądze: 

- w kwocie ... zł 

- do ...

- na dane ... 

- do banku Nr konta: 
...

- Nie zapomnij wpisać numeru swojego zamówienia ... w tytule swojego przelewu. 

Został do Ciebie wysłany email z informacją o płatności. 

Twoje zamówienie zostanie wysłane niezwłocznie po zrealizowaniu płatności. 

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszą obsługą klienta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Podepnę się tutaj, bo nie chce zakładać nowego wątku specjalnie do składania zażaleń ;)

 

Co za szaleniec robił ten moduł bankwire?

 

 

- do ...

- na dane ... 

- do banku

 

Jakby nie można było zrobić zwyczajnie

 

Dane do przelewu

 

Nr konta:

Adres:

Dodatkowe informacje:

 

 

Pierwsze pole w ustawieniach modułu sugerowałoby wpisanie numeru konta, tylko czemu to pole jest opisane Account owner!? Mam wrażenie że to jakiś śmietnik. Aż dziwne, że od wielu wersji presty nikt tego nie uporządkował jak należy. Potrafi mi ktoś wyjaśnić jakie konkretnie informacje mają się znajdować w poszczególnych polach?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szczerze mówiąc to nie widzę tam nic dziwnego.

Account owner - właściciel konta

poniżej w Details podajesz numery konta. Czasami, szczególnie w przypadku kiedy masz klientów z zagranicy musisz podać jakieś dodatkowe informacje np. kod swift banku (bez tego nie zrobią Ci przelewu) - stąd te pole jest takie duże, aby podać jak najwięcej istotnych informacji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Prawidłowo zaadresowany przelew zagraniczny powinien wyglądać tak:

 
numer rachunku: PL CC 11402004 0000 CCDD XXXX XXXX*
imię i nazwisko odbiorcy: JAN WIRTUALNY lub nazwa firmy w przypadku przelewu na rachunek firmowy,
adres odbiorcy: ul. POZIOMKOWA 10 A, 12-300 ŁOMŻA
tytuł przelewu: REFUNDACJA KONFERENCJI
nazwa i adres banku odbiorcy: BRE Bank S.A. INTERNET BANKING, al. Piłsudskiego 3, 90-368 Łódź
kod BIC/SWIFT BRE Banku: BREXPLPWMBK
*gdzie: PL - kod kraju odbiorcy, CC - cyfry kontrolne, 1140 2004 - numer rozliczeniowy/SORT CODE mBanku, 0000 - stałe zera, CCDD - typ rachunku, XXXX XXXX - właściwy 8 znakowy numer rachunku.

 

Przy przelewach zagranicznych niekiedy wymagane jest podanie adresu banku odbiorcy.

W chwili obecnej większość systemów bankowości elektronicznej jest zautomatyzowana, tj. po podaniu swiftu,bicu banku system sam sobie uzupełnia resztę danych. Trzeba się liczyć z tym, że nie kazdy bank ma taki system i adres banku trzeba wklepać ręcznie.

Link to comment
Share on other sites

Tak czy inaczej w polskich warunkach najważniejszy jest numer konta. Obecnie nawet danych odbiorcy nie trzeba podawać. Toteż właśnie numer powinien być wyszczególniony. Tymczasem podsumowanie zamówienia jak i mail potwierdzający są bardzo niejasne. Można się co najwyżej domyślać po podanych danych co gdzie wpisać w przelewie. Podobnie jest z innymi mailami. W potwierdzeniu zamówienia jest tabela podobna do tej w koszyku, tyle że zamówione produkty widnieją nad wierszem z nazwami poszczególnych kolumn, z kolei miejsce gdzie powinny się znajdować produkty jest puste. Jak już pisałem - śmietnik. Z niecierpliwością czekam na ostateczną finalną wersję presty 1.5 żeby móc to w końcu poukładać raz na zawsze.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ak czy inaczej w polskich warunkach najważniejszy jest numer konta

nie jest to prawdą. jak przyjmujesz przelewy z poza Polski, konieczne jest podanie BIC banku, pełny numer iban, czasami również adresu (patrz mój post wyżej) - wszystko zalezy od banku klienta. Polska bankowość elektroniczna jest na wypasie i jesteśmy daleko do przodu w porównaniu z zagranicą. Moduł jest uniwersalny. gdyby było tylko pole na numer konta, moduł stałby się bezużyteczny w wielu krajach. 

Zawsze łatwiej usunać zbędne pola w pliku .tpl, niż modyfikować core modułu bo ktoś założył, że w Polsce wystarczy tylko numer konta ;)

Link to comment
Share on other sites

Nikt tu nie twierdzi, że trzeba się czegoś pozbywać, ale sam nawet podałeś "Prawidłowo zaadresowany przelew zagraniczny", w którym na pierwszym miejscu jest numer rachunku. Jako najważniejszy element każdego przelewu numer konta powinien być wyraźnie wyszczególniony na pierwszym miejscu jako "Numer konta: ", a nie schowany gdzieś w sekcji "- na dane:"

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie Twój ton wypowiedzi na temat "śmietnika" w module przelewu jednoznacznie wskazywał, że niektóre z elementów uważasz za zbędne, stąd moja sugestia o modyfikacji pliku tpl. Jak dla mnie, wszystko jest na swoim miejscu, moduł jest uniwersalny i pozwala na uzupełnienie modułu danymi do każdego charakteru działalności (zagranica, rynek lokalny)

 

Wydaje mi się, że Ideą było stworzenie uniwersalnego modułu z którego każdy będzie mógł korzystać niezależnie od cyrków z bankami w danym kraju. Nikt z twórców modułu nie jest w stanie przewidzieć, że coś komuś  może się nie spodobać w kolejności / wyglądzie elementów na stronie z płatnością przelewem, albo, że w jakimś kraju wschodniego bloku do wykonania przelewu wystarczy, że wpisze się numer konta.

 

Moduł płatności przelewem jest, teraz pozostaje kwestia dostosowania go do własnych potrzeb, nikt Twojego, mojego i każdego innego widzimisię nikt nie jest w stanie przewidzieć ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...