Jump to content

Bolti átvétel


looksha

Recommended Posts

Szép estét!

 

Ezer bocsánat, ha már szóba került ez a téma. A bolti átvételhez keresnék egy modult, mivel az alap fizetési modulok között nem találtam ilyet. Az alábbi tűnik jónak, de szívesen venném ha valaki leírná a tapasztalatait, ha vannak

 

http://addons.prestashop.com/en/payments-gateways-prestashop-modules/7922-pay-in-store.html

 

Bosszantó lenne, ha a megvétel után derülne ki, hogy nem megy magyar nyelven, vagy nem tetszik neki a Ft. Ha van hazai fejlesztőtől, itthoni bolti átvétel fizetési modul, azt rendelném.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm Attila!

 

Időközben megvettem a a bolti fizetéses modult. Már éppen örvendeztem volna, hogy milyen egyszerű volt telepíteni, amikor láttam, hogy a jobb oldali blokk rácsúszik a fizetési felületre, ráadásul a lefordítás is akadályokba ütközik. Az alábbi hiba üzenet jön fel:

 

Figyelmeztetés, a szolgáltatód a suhosin PHP patch-et használja, ami maximalizálja a kitöltendő mezőket 1000 suhosin.post.max_vars.

1000 suhosin.request.max_vars.

Please ask your hosting provider to increase the suhosin limit to 2696 at least or edit the translation file manually.

 

A fenti üzenetet elküldtem a tárhely szolgálattónak, mire jött a válasz, hogy az érték megnövelhető, de magas a biztonsági kockázat. Szóval most így áll a dolog. Szerencsére az egész webáruház nem éles, még csak egy teszt a meglévő leváltására. A hibajelenség itt látható, persze valami árucikket be kell tenni a kosárba, csak azután. http://www.kerekparbolt.com

Link to comment
Share on other sites

megnézem holnap reggel.

 

a suhosin korlátot nagy eséllyel ki lehet játszani ha szükséges. Egyébként meg mondd meg a szolgáltatódnak hogy engedélyezze egy két órára csak; az alatt az idő alatt meg tudod csinálni a fordításokat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm Attila!

 

Időközben megvettem a a bolti fizetéses modult. Már éppen örvendeztem volna, hogy milyen egyszerű volt telepíteni, amikor láttam, hogy a jobb oldali blokk rácsúszik a fizetési felületre, ráadásul a lefordítás is akadályokba ütközik. Az alábbi hiba üzenet jön fel:

 

Figyelmeztetés, a szolgáltatód a suhosin PHP patch-et használja, ami maximalizálja a kitöltendő mezőket 1000 suhosin.post.max_vars.

1000 suhosin.request.max_vars.

Please ask your hosting provider to increase the suhosin limit to 2696 at least or edit the translation file manually.

 

A fenti üzenetet elküldtem a tárhely szolgálattónak, mire jött a válasz, hogy az érték megnövelhető, de magas a biztonsági kockázat. Szóval most így áll a dolog. Szerencsére az egész webáruház nem éles, még csak egy teszt a meglévő leváltására. A hibajelenség itt látható, persze valami árucikket be kell tenni a kosárba, csak azután. http://www.kerekparbolt.com

irjal a szerver adminak tegye at 1000 rol 10.000 re es menni fog

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a tanácsokat. A tárhelyszolgáltató is az értékek megemelését javasolta a conf mappában, majd a visszaállítást. Meg is próbáltam, elsőre 3000-re átírtam mindhárom értéket, majd 10000-re. 

 

max_input_vars = 3000
suhosin.post.max_vars = 3000
suhosin.request.max_vars = 3000

 

Nem történt sajnos semmi. Az vajon nagyon naiv elképzelés, hogy közvetelnül a modult nyitom meg a PHP Designer 2005-ben és ott írom át magyar nyelvűre, amit kell?

Link to comment
Share on other sites

Igen, az is járható út, hogy a translations mappában létrehozol valamelyik nyelvi file.ból egy hu.php

és ott átírod magyarra, azután visszatöltöd. (hu.php)

az angol üres, de fr.php, de.php használható

majd látod miért így kell

de a .htaccess nem próbálod meg?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igen, az is járható út, hogy a translations mappában létrehozol valamelyik nyelvi file.ból egy hu.php

és ott átírod magyarra, azután visszatöltöd. (hu.php)

az angol üres, de fr.php, de.php használható

majd látod miért így kell

de a .htaccess nem próbálod meg?

Köszönöm! Az lesz a következő, bár abban végleg nem vagyok otthon. Így is féltem, hogy elszúrom. Filezilla-ban letöltöttem és elmentettem az eredeti config mappát, utána egy másik mappába a módosítandókat. Az első a file végére másoltam a tárhely szolgáltató által megadott állományt. Erre elfehéredett az egész képernyő és nem működött semmi. Ezután vissza minden és kikerestem azt a részt, ahol csak át kellett írni az számokat. Ezután újra működött minden, de ugyanazt a hibaüzenetet kaptam, amikor az admin felületen próbáltam módosítani a modul nyelvet. A PHP Designer-ben viszont nagyon jól szerkeszthető minden, ezért gondoltam, hogy manuálisan átírom 

Link to comment
Share on other sites

Igen, az is járható út, hogy a translations mappában létrehozol valamelyik nyelvi file.ból egy hu.php

és ott átírod magyarra, azután visszatöltöd. (hu.php)

az angol üres, de fr.php, de.php használható

majd látod miért így kell

de a .htaccess nem próbálod meg?

Üdv PapaDoc

Nagyon köszönöm!!! Ismét jó tanácsot adtál. Elsőre átírtam manuálisan a modult, de nem ismerte fel az ékezetes magyar fontokat. Ezután letöltöttem a Notepad-ot és elkészítettem HT Acces-ban, amint tanácsoltad. Most már tökéletes. Igaz a jobb oldali Top termékek blokk elcsúszik, de majd csak rájövök arra is. Szóval nagy nagy köszönet!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...