Jump to content

Link to database cannot be established.

doktor

Recommended Posts

bu sizin server dan kaynaklanan bi sorun .. install dosyasını tekrar ftp ile at ve www.siten.com/install/ yoluna git tekrar normal kurulum gibi devam et veritabanı adı kullanıcısı gibi isimleri düzgün bir şekilde gir. sana tablolar oluşturulamıyor diye bi uyarı verecek sonra tekrar install klasörünü sil sorunun hallolacak
---------------------------

bunun nedeni...
www.siten.com/config/smarty.config.inc.php dosyasının içinin boş olmasından kaynaklanıyor... bu dosyanın içinde veritabanı yolu -kullanıcı- şifre gibi bilgiler yer alıyor. bu dosyanın içindeki blgiler doğruysa hostting şirketiyle bi görüş istersen...

Edited by safa (see edit history)

• 3 months later...
  • 5 months later...
bu benimde başıma geldi hostuma söledim düzelttiler nedne oldu anlamadım.

hostinlerde ara sıra saldırı gürüşümi veya bir tane sitenin yopun luğundan dolayı , yada günlük yedekleme sırasında veritabanı bağlantısı kesiliyor. benim başıma genelde çok paylaşımlı sunucularda sık sık geliyor.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

peki arkadaş böyle demişsin Ben size işi özetleyeyim.
Tümleşik sunucu kullanın. External SQL server olan sunucuları kullanmayın. (Eminin bazen SMTP sorunuda oluyordur çünkü o da externaldir.)

Signature

fakat nasıl anlıycağız hosting aldığımımz kişi sölemzzeki bunu bize anlamamnın başka yolu vaarmdıır?

peki arkadaş böyle demişsin Ben size işi özetleyeyim.
Tümleşik sunucu kullanın. External SQL server olan sunucuları kullanmayın. (Eminin bazen SMTP sorunuda oluyordur çünkü o da externaldir.)

Signature

fakat nasıl anlıycağız hosting aldığımımz kişi sölemzzeki bunu bize anlamamnın başka yolu vaarmdıır?

Haklısınız. Fakat satın almadan önce ısrarla sorarsanız büyük ihtimalle söyleyeceklerdir. Benim şimdi buradan hosting firmalarının hangisinin nasıl sunucu verdiğini yazmam etik olmaz. Sektördeki bir firmayı yönetiyorum.
En azından hosting almadan önce hosting firmasında bulunan bir siteyi bulup sahibine sorarak öğrenebilirsiniz.
Ben daha önce birçok kez yazmıştım, tekrar yazıyorum.

Prestashop resmi optimal gereksinimleri
PHP > 5.0
Mysql 5.x
Apache veya IIS (lin veya win)
Ama bu prestashop sorunsuz çalışacak demek değil. Sorunsuz çalışması için minimum gereksinimler şunlardır

(Prestashop 1.2 - 1.4 arası için)
Linux (tercihen centos) + Apache (Windows + IIS alırsanız başınız dertten kurtulmaz)
PHP > 5.2.8 ve Mysql > 5.2
Tercihen Zend Optim. veya benzeri hızlandırıcı,
Tümleşik sunucu (tüm servislere "localhost" ismiyle erişebilme)
Yüksek anlık bağlantı (çok önemli !) (Aynı anda yapılacak bağlantı sayısı)
Yüksek servis bağlantı limiti (Prestashop da tek sayfa gösteriminde 2500-3000 mysql sorgusu yapılabiliyor. 150.000 satırı limit kullanmadan okuduğuna şahit oldum)

Kardeş ben bu kadar ayrınıtya girersem bu bana pahalıya patlar bu bahsettiğin öözelliklere sahip bir hosting firması varmıdır kefil olursan alırım.eğer sen satıyorsan böylebirşey

Merhaba;
Bu işi iyi yapan başka firmalar da var. Ama ben sadece kendi firmama kefil olabilirim. Firmamı size PM olarak gönderiyorum.

Görüşmek üzere

ayrıntı değil türkiyedeki çoğu "BABA" olmayan host firmaları bu şekilde elini höst diye google'a sallasan onlar seni zaten bulur.. fazla kastırma kendini 100mb host 5$ - 10$ arasında bulabilirsin.

Evet çok doğru. Biraz daha amacı keskinleştirilmiş hizmet paketleri bulmak lazım. Hızına kalitesine falan bakmak lazım. Yoksa 100mb hosting 5 usd ye bulunur.

• 2 months later...

Mahmutta veya firma adıyla İyonhost bu konuda oldukça iyi çalışan bi arkadaşımız. Kefil kelimesi biraz ağır olabilir ama kendisi için referans olabilirim bi dönem host sağlayıcımdı ve oldukça memnundum içiniz rahat olsun neden hala çalışmıyorsun derseniz şu ara kendi serverema geçmeyi planlıyorum.

• Like 1

• 2 months later...
  • 3 years later...

1.6 nın sistem gereksinimleri nedir?

Yada şöyle sorayım en uygun php mysql versiyonu ve sunucunun diğer özellikleri ne olmalıdır ?

Selamlar;

https://www.prestashop.com/en/system-requirements

ne kadar fazla işlemci , ram, bant genişliği vs. o kadar iyi.

burdaki bilgiler minimum sistem gereksinimlerine göre düzenlenmiş.

ücretsiz sunulan prestashop cloud hosting hizmetide hız bakımından baya iyi.

• 2 weeks later...

Patronlar yeni database açtım verileri oraya aktardım falan sonra gittim Config/setting.inc ye yeni kullanıcı adı ve database adını yazdım ama olmadı.

Çözüm için hosting firmasıyla görüştüm adam DBSERVER yazan kısımda localhost değeri vardı. Oraya kendi sunucu adresini yazınca sorun çözülmüş oldu. Kod aşağıdaki gibi

<?php

define('__PS_BASE_URI__', '/');
define('_THEME_NAME_', 'prestashop');
define('_DB_NAME_', 'veritabani_adı');
define('_DB_SERVER_', 'mysql.hostinger.web.tr');
define('_DB_USER_', 'kullanıcı_adı');
define('_DB_PREFIX_', 'ps_');
define('_DB_PASSWD_', 'sifre');
define('_DB_TYPE_', 'MySQL');
define('_COOKIE_KEY_', 'Z55WoEisT0y5bWgKqzmnZKBgVGMoIreXdAWAMMKzk1U3Phz1NsyHOb0p');
define('_COOKIE_IV_', 'iCORqmBm');
define('_PS_VERSION_', '1.2.5.0');

?>
Edited by oinomaos (see edit history)
  • Like 1