Jump to content

odbiór osobisty


MammothtankPL

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o sprzedaż produktów w internecie chyba zawsze trzeba mieć kasę fiskalną lecz mogę się mylić...

 W sumie może to dotyczyć produktów które ustawiło ministerstwo etc. Musiał byś ogarnać to z jakimś księgowym. Odebrać towar zawsze może ale najpierw musi zrobić przelew.

 

W zasadzie można ominąć problem płacenia za towar gotówką w prosty sposób:)

Podaj link do sklepu który tworzysz :)

Edited by kaczor18 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zależy od tego co sprzedajesz. Generalnie to można temat uprościć i powiedzieć, że do 20k obrotu jesteś zwolniony z posiadania kasy fiskalnej. Jeżeli prowadzisz sprzedaż wyłącznie przez internet (i nie sprzedajesz pewnych produktów) a wszystkie wpłaty przyjmujesz na konto, jesteś zwolniony z posiadania kasy fiskalnej, niezależnie od limitu (20k). Tylko tu jest haczyk, ustawowo zwolnienie przysługuje tylko "za płatność za pośrednictwem banku". Przelewy24 to nie bank, paypal to nie bank, to tylko pośrednicy. Ustawa tego nie reguluje i daje pole do popisu urzędnikom ;)

 

Jak rozwiązać odbiór osobisty nie tracąc przywileju nie posiadania kasy? 

wszystkie wpłaty na konto (np. przedpłata z odbiorem osobistym), a to co dostaniesz do ręki, na poczcie wpłacasz na konto firmowe jako wpłata od klienta ;) jeżeli tego nie zrobisz, tracisz zwolnienie i w przypadku wjazdu skarbówki radośnie oddajesz 30% obrotu (tak, obrotu - nie dochodu) wraz z odsetkami ;D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otwórz dodatkowa działalność np. mini punkt moneti:D I będziesz mógł robić przelew za kasę od klienta u siebie.

Przychodzi do ciebie i wystawisz mu ZK następnie musi dokonać  wpłaty (najszybciej będzie miał u ciebie) . Wystawiasz rachunek na podstawie potwierdzenia wpłaty i teoretycznie jesteś czysty bo przecież kasy do kieszeni nie wziąłeś a wszystko przeszło przez konto:D

 

Takie moje wywody typu szmery bajery pompki rowery.... :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zależy od tego co sprzedajesz. Generalnie to można temat uprościć i powiedzieć, że do 20k obrotu jesteś zwolniony z posiadania kasy fiskalnej. Jeżeli prowadzisz sprzedaż wyłącznie przez internet (i nie sprzedajesz pewnych produktów) a wszystkie wpłaty przyjmujesz na konto, jesteś zwolniony z posiadania kasy fiskalnej, niezależnie od limitu (20k). Tylko tu jest haczyk, ustawowo zwolnienie przysługuje tylko "za płatność za pośrednictwem banku". Przelewy24 to nie bank, paypal to nie bank, to tylko pośrednicy. Ustawa tego nie reguluje i daje pole do popisu urzędnikom ;)

 

Jak rozwiązać odbiór osobisty nie tracąc przywileju nie posiadania kasy? 

wszystkie wpłaty na konto (np. przedpłata z odbiorem osobistym), a to co dostaniesz do ręki, na poczcie wpłacasz na konto firmowe jako wpłata od klienta ;) jeżeli tego nie zrobisz, tracisz zwolnienie i w przypadku wjazdu skarbówki radośnie oddajesz 30% obrotu (tak, obrotu - nie dochodu) wraz z odsetkami ;D

 

 

Pamiętaj też, że dane w tytule przelewu muszą też być precyzyjne - to też jest "haczyk". Poszukam info, co powinno być, żeby nie stracić zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej 

Link to comment
Share on other sites

Dzieki wielke, ale ten wlasnie mam zainstalowany i nie dziala tak jak twoj. jest rozciagniety na cala szerokosc strony i nie ma przyciskow "rozumiem", lub "wiecej informacji" tylko można całego zamknąć Xem. U ciebie jest to bardziej czytelne. Jakby ci sie udalo odnalezc jaki to dokladnie byl modul, bede bardzo wdzieczna :)

Link to comment
Share on other sites

Nazwa modułu Cookies - informacje prawne od impSolutions i za cholerę nie mogę go znaleźć teraz w sieci :D,  chyba mam go w pracy na komputerze a dziś mam dzień wolny więc jutro spróbuję go tu wrzucić :D chyba że go ktoś znajdzie gdzieś w sieci.

 

 

Chwila poszukiwań i jest:

 

http://www.prestasho...acja-o-cookies/

Edited by MammothtankPL (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

> Tylko tu jest haczyk, ustawowo zwolnienie przysługuje tylko

> "za płatność za pośrednictwem banku". Przelewy24 to nie

> bank, paypal to nie bank, to tylko pośrednicy. Ustawa tego

> nie reguluje i daje pole do popisu urzędnikom...

 

No popatrz nawet bym nie podejrzewał, że nasi urzędnicy mogą nawet tu coś znaleźć :)

Swoją drogą jakie to wq...e, że we własnym kraju człowiek tak naprawdę nie zna dni ani godziny...

 

 

A tak mnie naszło.... muszę (uokik) zezwolić klintowi na płatność przy odbiorze. Czyli, że tak naprawdę NIKT ze sprzedających nie ma prawa prowadzenia e-sklepu bez kasy? W sumie kurier, czy poczta i tak potem to przelewa mi na konto za pomocą banku, ale jak to zinterpretują strażnicy naszych fortun?

Edited by props (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

> Tylko tu jest haczyk, ustawowo zwolnienie przysługuje tylko

> "za płatność za pośrednictwem banku". Przelewy24 to nie

> bank, paypal to nie bank, to tylko pośrednicy. Ustawa tego

> nie reguluje i daje pole do popisu urzędnikom...

 

No popatrz nawet bym nie podejrzewał, że nasi urzędnicy mogą nawet tu coś znaleźć :)

Swoją drogą jakie to wq...e, że we własnym kraju człowiek tak naprawdę nie zna dni ani godziny...

 

 

A tak mnie naszło.... muszę (uokik) zezwolić klintowi na płatność przy odbiorze. Czyli, że tak naprawdę NIKT ze sprzedających nie ma prawa prowadzenia e-sklepu bez kasy? W sumie kurier, czy poczta i tak potem to przelewa mi na konto za pomocą banku, ale jak to zinterpretują strażnicy naszych fortun?

 

Prawo masz, tylko musisz pilnować limitów, które spadły o połowę od stycznia 2013 wraz z nowym rozporządzeniem. Chyba, że prowadzisz tylko sprzedaż wysyłkową, bez odbioru osobistego, bez dodatkowej sprzedaży w fizycznym lokalu, to wtedy limit Cię nie dotyczy, tu siedzi przydatny (tylko krótki) artykuł.

 

Kurier czy poczta przelewa kasę, czyli tak jakby płaciła poczta lub kurier, a nie klient, z którego konta powinien wyjść przelew - zdaje mi się, że może być z tym problem; ale nie mam pewności, trzeba by poszukać w jakimś dokumencie Ministerstwa. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...