Jump to content

Sposób i ilość wyświetlania produktów na stronie


kaczor18

Recommended Posts

1

zależy o jakiej stronie mówisz, bo storna główna - to moduł homefeatured, na stronie konifugracyjnej modułu możesz ustalić ile produktów ma być wyświetlonych.

 

jeżeli mówisz o liście produktów w kategoriach: zakładka w back office: ustawienia > produkty 

jest tam opcja do zdefiniowania ilości produktów:

vd74fCk.png

 

 

2

 

 

2. Czy istnieje możliwość zmiany wyświetlania tych produktów?

tzn? sposób wyświetlania? trochę tutoriali jest, np:

- grid prestashop

- grid / list switcher 

Link to comment
Share on other sites

w pliku product-list.tpl jako domyślny id wykorzystaj product_list_grid

taki kod powinien wystarczyć:

<ul id="product_list{if isset($smarty.cookies.switchercookie) && $smarty.cookies.switchercookie=="grid"}_grid{/if}{if (isset($smarty.cookies.switchercookie) &&$smarty.cookies.switchercookie=="list") OR !isset($smarty.cookies.switchercookies)}{/if}{if isset($smarty.cookies.switchercookie) &&$smarty.cookies.switchercookie=="minilist"}_mini{/if}{if !isset($smarty.cookies.switchercookie)}_grid{/if}" class="clear prdlist">
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Panowie,

u mnie po zmianie ilości produktów wyświetlanych na stronie, często wyświetla się komunikat brak produktów na stronie. Mam wrażenie. że pojawia się problem z aplikacją advanced search 4. Rozwijana lista sortuj wg. nie pokazuje wszystkich opcji. Brakuje producenta. Zarówno w Preferencje   -> Produkty jak i advanced search 4 występują. 

 

Dodatkowo raz pojawia się możliwość wyświetlania 12 / 24 / 60 a po odświeżeniu 12 / 24 / 60 / wszystkie.

 

Rozważam usunięcie możliwości wyboru liczby produktów i sposobu sortowania.

Szablon standardowy.

Wersja 1.6.1.18

Edited by Jacek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, endriu107 said:

Moduł advanced search bazuje na module filtrów nawigacyjnych? Jeśli tak to należ ponownie zaindeksować w nim produkty i sprawdzić.

Dzięki za pomoc.

 

Usunąłem blok filtrów nawigacyjnych, ponieważ szukałem rozwiązania problemu. Sądziłem, że występuje miedzy nimi konflikt. Instaluję ponownie.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, endriu107 said:

Moduł advanced search bazuje na module filtrów nawigacyjnych? Jeśli tak to należ ponownie zaindeksować w nim produkty i sprawdzić.

 

Zainstalowałem blok filtrów nawigacyjnych i jest jeszcze gorzej, Początkowo nie reaguje na zmiany, dopiero wybranie jednego filtrów as4 sprawia, że pozwala zmieniać sortowanie. Ilość produktów na stronie zupełnie inna niż wcześniej, inna niż deklarowana. Momentami pojawiają się zdublowane moduły od sortowania i porównania.

as4 wyświetla w opcjach do wyboru:
- name
- price
- position inside category
- producent
- ilość
- dana dodania
- data modyfikacji
- sprzedaż


preferencje / produkty wyświetla
- nazwa 
- cena 
- data dodania
- data modyfikacji
- position inside category
- producent 
- ilość 
- indeks


Na liście tylko
- cena 
- nazwa
- index
- sprzedaż

Po odświeżeniu na liście
- cena
- nazwa
- index

i pojawiają się inne wartości do wyboru (w temacie liczby produktów na stronę)

Przy błędzie pojawia się na końcu #

i GŁÓWNA - jakby próbował szukać w kategorii głównej

https://www.budowlana-planeta.pl/schody#

Szablon standardowy.

W poprzednim sklepie miałem dokładnie ten sam problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam panowie,

 

odinstalowałem blok filtrów, ale link bezpośredni do ich konfiguracji działa. Indeksuje, odbudowuje, ale nie znam rezultatów takiego rozwiązania.

Sprawdziłem sortowanie i nie zauważyłem problemów z wyświetlaniem.

Dodam, iż wcześniej nie zauważyłem problemu, kiedy as4 działał bez udziału bloku filtrów.

Edited by Jacek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Podpinam się pod temat sposobu wyświetlania produktów Presta 1.7.8 , mam zainstalowany który informuje o ilości produktów dopiero po wejściu w zakładkę szczegóły opisu poniżej zdjęcia (na stronie produktów). Chciałabym aby stan magazynowy widoczny był także obok lub poniżej numeru Indexu (na zdjęciu Index 525) pod nazwą produktu. Klient wchodzi na stronę produkt i nie widzi czy jest on dostępny czy nie. Proszę o jakąś poradę, od strony admina nic nie mogę znaleźć.

Screenshot 2024-03-14 at 12-27-13 DIODA LED T6 XM-L 10W PCB gwiazda 20mm biała zimna.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magena said:

Podpinam się pod temat sposobu wyświetlania produktów Presta 1.7.8 , mam zainstalowany który informuje o ilości produktów dopiero po wejściu w zakładkę szczegóły opisu poniżej zdjęcia (na stronie produktów). Chciałabym aby stan magazynowy widoczny był także obok lub poniżej numeru Indexu (na zdjęciu Index 525) pod nazwą produktu. Klient wchodzi na stronę produkt i nie widzi czy jest on dostępny czy nie. Proszę o jakąś poradę, od strony admina nic nie mogę znaleźć.

Screenshot 2024-03-14 at 12-27-13 DIODA LED T6 XM-L 10W PCB gwiazda 20mm biała zimna.png

A w preferencje - > Produkty, masz zaznaczone "Wyświetl dostępne ilości na stronie produktu"?

Link to comment
Share on other sites

Szukam sposobu, aby wyświetlać ilość produktu koło symbolu/indeksu oraz na liście produktów. Przekleiłem:

{block name='product_quantities'}
    {if $product.show_quantities}
        <div class="product-quantities">
            <label class="label">{l s='In stock' d='Shop.Theme.Catalog'}</label>
            <span data-stock="{$product.quantity}" data-allow-oosp="{$product.allow_oosp}">{$product.quantity} {$product.quantity_label}</span>
        </div>
    {/if}
{/block}

w odpowiednie miejsce i super, działa, ale po dodaniu określonej ilości do koszyka, zamiast dostępnej ilości na magazynie pojawia się ilość w koszyku, po odświeżeniu strony znowu jest ok, ale ponownie po dodaniu do koszyka zmienia się na ilość w koszyku. Jest jakiś sposób, aby temu zaradzić?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...