Jump to content

Teslimatta nakit ödeme ve teslimatta kredi kartı ile ödeme

Recommended Posts

teslimatta kredi kartı veya nakit ödeme gibi bir seçeneğe gerek yoktur...

kargo firması ister nakit alır isterse kredi kartı ile alır...

Kapıda nakit veya kredi kartı olarak değil, kapıda ödeme olarak sitenizde vurgulama yapın müşteri ister nakit ödesin isterse kredi kartı ile ödesin...

Diyelim ki alıcıya kapıda kredi karı ödeme diyerek ürün gönderdiniz, o an için kartta limit yok, nakit vermek istiyor, hayır sadece kredi kartı ile ödemelisiniz..diyerek ürünü teslim etmeyecekler mi..veya tam tersi...

Eğer böyle bir sorununuz var ise kargo firmanız la görüşün...modül ile bu iş olmaz...

Merhaba tekrardan bazı kargo firmaları örneğin Aras teslimatta kredi kartı veya nakit mi ödenecek tarzında soru soruyor önceden bildirim maili atıp nakit veya kredi kartıyla ödeyecek diye bildirmeniz gerekiyor bunun için gerekli.

Teslimatta nakit ödeme modülü gibi teslimatta kredi kartı ile ödeme modülü yapılabilirmi dil dosyalarından çevirecektim fakat ikiside gerekiyor.

Örneğin modülün adı " cod " diyelim.

klasörü olduğu gibi kopyalayın. isimleri değiştirin klasör ve PHP isimlerini. sonra tercümelerde yeni modülün tercümelerini başlıklarını vb değiştirerek farklı isimde benzer bir uygulama elde etmiş olacaksınız

geçen gün bir site için teslimatta ödeme modülünü basitçe kopyalayıp kredi kartı ile ödeme yada teslimatta nakit ödeme diye değiştirmiştim.

hala ihtiyarcınız varsa buraya koyabilirim.

Merhaba;

safa bey bir şey sormak istiyorum.Aslında ödeme durumu-tipi noktasında kendi araç-motorlarını kullanma durumlarında gönderilen kişiye doğru kart okuyucu(visa,passkart,ticket...vb) vermek için müşterinin seçim yapabilmesi için burda böyle bir şey yapılabilirmi?

Kişi teslimatta ödeyecek tamam ancak hangi kart ile ödeyecek.Örneğin restaurantlarda çok farklı ödeme tipleri var.Onun için ödeme seçeneklerinde böyle bir liste oluşturup bu noktada seçim işlemini yaptırabilirmiyiz? bu konuda yardım edebilirmisiniz?Prestashop ile yeni yeni uğraşıyorum.Çok fazla bilgim bulunmamaktadır.

teşekür ederim.

Merhaba;

safa bey bir şey sormak istiyorum.Aslında ödeme durumu-tipi noktasında kendi araç-motorlarını kullanma durumlarında gönderilen kişiye doğru kart okuyucu(visa,passkart,ticket...vb) vermek için müşterinin seçim yapabilmesi için burda böyle bir şey yapılabilirmi?

Kişi teslimatta ödeyecek tamam ancak hangi kart ile ödeyecek.Örneğin restaurantlarda çok farklı ödeme tipleri var.Onun için ödeme seçeneklerinde böyle bir liste oluşturup bu noktada seçim işlemini yaptırabilirmiyiz? bu konuda yardım edebilirmisiniz?Prestashop ile yeni yeni uğraşıyorum.Çok fazla bilgim bulunmamaktadır.

teşekür ederim.

Programlama bilginiz yoksa bu sistemi yapmak baya zor olacak sizin için.

Ancak Kapıda ödeme hizmeti veren kargo firmaları VISA, Master vb durumlar için farklı pos cihazlarımı götürüyor o kısmını anlayamadım

Programlama bilginiz yoksa bu sistemi yapmak baya zor olacak sizin için.

Ancak Kapıda ödeme hizmeti veren kargo firmaları VISA, Master vb durumlar için farklı pos cihazlarımı götürüyor o kısmını anlayamadım

Şöyle örnek verebilirim.Telefonla bir müşteri yemek siparişi veriyor.Telefonda multinet ile ödeyeceğim dediği için paketçi olarak gönderilen kişiye multinetin okuyucusunu veriyoruz.ya da passkart veya başka bir firmanın ödeme sistemi olabiliyor.Normal bildiğimiz kredi kartı olunca sıkıntı olmuyor onlar bolca var ancak diğerlerinin sayısı düşük olduğu için ve git gel olmasın diye ne ile ödeyeceği bilgisi alınmış olsa ona göre gönderebiliriz.

Anlamadığım için örnek vermek istiyorum.Örneğin yemek siaprişleri için 1,1,5 porsiyon diye özellik ekleyebiliyoruz ve kullanıcının seçmesini bekliyoruz.Seçmez ise normali 1 olduğu için onun üzerinden işlem yapılıyor.Burda da böyle bir durum olmaz mı? aynen ürünlerde olduğu gibi bir listeden seçim yapması halinde onu ,seçmez ise kapıda nakit ödeme olarak kabul edilmez mi? ürün özelliğindeki durum gibi?

geçen gün bir site için teslimatta ödeme modülünü basitçe kopyalayıp kredi kartı ile ödeme yada teslimatta nakit ödeme diye değiştirmiştim.

hala ihtiyarcınız varsa buraya koyabilirim.

Çek modülünü değiştirip teslimatta kredi kartı ile öde yaptım türkçe kısımlardan değiştirdim hep koyarsanız kullanabilirim ama yine

Çek modülünü değiştirip teslimatta kredi kartı ile öde yaptım türkçe kısımlardan değiştirdim hep koyarsanız kullanabilirim ama yine

Teşekür ederim.Nasıl ekleneceğini belirtirseniz.işimi görür diye düşünüyorum.Yapmış olduğunuz sitede bir sorun çıkmamıştır umarım.

birde bir şey sormak istiyorum.Her ödeme türü için bu şekilde kopyalayıp değiştirmek mi gerekir.

Teşekür ederim.Nasıl ekleneceğini belirtirseniz.işimi görür diye düşünüyorum.Yapmış olduğunuz sitede bir sorun çıkmamıştır umarım.

birde bir şey sormak istiyorum.Her ödeme türü için bu şekilde kopyalayıp değiştirmek mi gerekir.

İstediğiniz ödeme metodu sabit bir içeriği gösterecekse (havale bilgileri gibi) bu şekilde işinizi görebilirsiniz.

İstediğiniz ödeme metodu sabit bir içeriği gösterecekse (havale bilgileri gibi) bu şekilde işinizi görebilirsiniz.

Orda kredi kartı ile ödeme olduğunu seçmiş olacak.Sabit bir metin.

Eğer bu olur ise aynısını kopyalayıp diğer yemek kartları içinde yapabilirim.

multinet,ticket...gibi

siteye eklemeniz mümkünmü?

Orda kredi kartı ile ödeme olduğunu seçmiş olacak.Sabit bir metin.

Eğer bu olur ise aynısını kopyalayıp diğer yemek kartları içinde yapabilirim.

multinet,ticket...gibi

siteye eklemeniz mümkünmü?

kredi kartında sadece bir metinmi çıksın diyorsunuz? kartbilgilerini alma bir servise post etmesini istemiyorsanız o şekilde yapabilirsiniz.

• 4 weeks later...

Arasta şöyle bir durum var. Eğer nakit ödeme ile gönderirsen sadece nakit ödenebiliyor. Kredi kartı ödemeli olarak gönderirsen her iki şekilde de ödenebiliyor. Bence tüm gönderileri kapıda kredi kartı ile gönder. Ben öyle yapıyorum. Müşterilere her iki şekilde de ödeyebilirsiniz demek yerine en başında ödeme yöntemini seçtirmek sorun yaratabilir. Örneğin müşteri kartla ödeme seçmiştir kartında limit yoksa, nakit de ödeyebileceğini bilmiyorsa almaktan vazgeçebilir. Veya tersi bir durum nakit seçmişse ve o an yanında nakit yoksa kartla ödeme yapamayacağından ürünü alamaz. O yüzden en garantisi tüm gönderilerin kredi kartı ödemeli gönderilmesi.

Arasta şöyle bir durum var. Eğer nakit ödeme ile gönderirsen sadece nakit ödenebiliyor. Kredi kartı ödemeli olarak gönderirsen her iki şekilde de ödenebiliyor. Bence tüm gönderileri kapıda kredi kartı ile gönder. Ben öyle yapıyorum. Müşterilere her iki şekilde de ödeyebilirsiniz demek yerine en başında ödeme yöntemini seçtirmek sorun yaratabilir. Örneğin müşteri kartla ödeme seçmiştir kartında limit yoksa, nakit de ödeyebileceğini bilmiyorsa almaktan vazgeçebilir. Veya tersi bir durum nakit seçmişse ve o an yanında nakit yoksa kartla ödeme yapamayacağından ürünü alamaz. O yüzden en garantisi tüm gönderilerin kredi kartı ödemeli gönderilmesi.

Aklın yolu birdir...ben bunu konu başında söylemiştim...bu nedenle hiç bir e-ticaret sitesinde kapıda nakit - kredi kartı ile ödemeyi ayrı ayrı göremezsiniz...

• Create New...