Jump to content

Problema poze produse de pe site prin Presta Shop-[Rezolvat]


Tiberiu.Ciprian

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Sunt nou pe forum si pentru inceput as dori sa va salut pe toti.

 

Daca se poate un raspuns sau o sugestie la problema mea.

 

Folosesc Presta Shop la site'ul unei agentii de turism si de curand a aparut o problema la pozele de pe site. La pozele din produse in special.

 

Initial nu se mai vedeau atunci cand dadeai click pe ele...se intuneca ecranul ca si acum si nimic....

 

Mai nou se vad taiate pe jumatate...

 

Va multumesc in avans pentru raspunsuri si sper sa ma ajutati sa rezolv problema

 

Site-ul cu problema www.yoyotravel.ro

 

 

Edited by Tiberiu.Ciprian (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ai instalat un modul nou?

Pentru ca problema apare intr-un fisier js generat dinamic (http://yoyotravel.ro/themes/theme605/cache/efccd35694a8c9406fcf6d104a5ba699.js), trebuie vazut exact in cod ce se intampla. Oricum, prima impresie ar fi ca e legat de FancyBox.

 Modul nou nu am instalat...tind sa cred ca problema a aparut atunci cand am activat si dezactivat ulterior limba engleza pe site. Nu stiu daca are vreo legatura dar am senzatia ca de atunci au aparut problemele... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

ps: cine reuseste sa rezolve problema .. pleaca la munte  :D  ?  :D

 

Am incercat si nu am rezolvat nimic  :D

 

Am rezolvat totusi 80% din problema facand upgrade la noua versiune de presta shop

 

Restul de 20% consta in faptul ca acum cand dau click pe poze se vad cum trebuie......dar sub poza principala urmatoarele poze se vad taiate de la jumatate ca si acum ar fi in spatele unui dreptunghi alb care este pus peste ele.......nu stiu cum sa le centrez mai sus sau cum sa mut tabelul cu print si trimite unui prieten mai jos

 
Edited by Tiberiu.Ciprian (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...