Jump to content

Zmieniający się język strony przy poruszaniu się po witrynie


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie problem polegający na zmianie języka witryny.Przeglądam stronę w języku polskim , po czym chcę sprawdzić jak to wygląda w angielskiej wersji ( u mnie są dwie różne). Zmieniam język w menu na stronie- wchodzę na którąś z zakładek, a język zmienia się z powrotem na polski...   

Tak już "by the way"  - Vekia u Ciebie jest podobny problem na stronie , dziś to zauważyłem

Link to comment
Share on other sites

http://www.prestashop.com/forums/topic/293004-zmieniający-się-język-strony-przy-poruszaniu-się-po-witrynie/

 

Tylko właśnie to nie tylko na moim komputerze się dzieje xD. Tak dzieje się z kilku różnych komputerów na których sprawdzałem. Ale to może być jednak to. Bo na chrome gdzie ciasteczka mam zapisywane wszystko jest ok. a na firefox gdzie mam wyłączone ciasteczka strona mi wariuje .

 

 

--EDIT--

 

Wiem, że Cie męczę. No , ale powiedz mi czemu na explorer nawet po włączeniu ciasteczek sytuacja jest taka sama ? 

Potrzebuje jakiejś odpowiedzi, ponieważ jestem męczony w tej kwestii przez osobę nade mną który nie bardzo rozumie dlaczego tak się dzieje. Nie potrafię mu wyjaśnić dlaczego lepiej korzystać z innych przeglądarek niż explorer, że nie jest to wina serwera tylko przeglądarki osoby która przegląda stronę .

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ciasteczka dziś "ustawiają" wiele istotnych parametrów strony, w przypadku prestashop - takich jak wybrany język, waluta, informacja o koszyku. bez ciasteczek absolutnie wszystkie strony "e-commerce" nie będą działać tak jak powinny. Skąd skrypt będzie miał wiedzieć jaka waluta i wersja językowa zostały wybrane?

 

chyba ktoś padł ofiarą (albo padł nań blady strach) propagandy o prywatności (związanej z cookies). Trzeba zaznaczyć, ze to najdurniejsza ustawa jaka mogła wyjść ;)

Link to comment
Share on other sites

wzr1one ale wpadłem na pomysł by napisać skrypt który po wejściu użytkownika na stronę sprawdza, czy cookie są zapisywane. Jeśli nie , automatycznie przeładowywuje strone na której widnieje informacja o konieczności zapisywania plików cookie przez przeglądarkę, gdyż strona może działać niepoprawnie. 

No i można ewentualnie małego tutorialka dać w jaki sposób można to zmienić i vua'la :D  . 

Tylko teraz pozostaje obmyślić jak by to napisać hehe xD 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...