Jump to content

zakładka "moduły"


Recommended Posts

dzięki za odpowiedz! Generalnie dopiero zaczynam coś sam działać z prestą i tutaj na dzień dobry taki problem.
 

uruchomiłem raportowanie:
Fatal error: Call to undefined function add_option() in /usr/local/apache/www/htdocs/xxxx/classes/Module.php(551) : eval()'d code on line 18

 

szczerze nie mówi mi nic konkretnego.

 

ps. do autora modułu napisałem już maila. Czekam na odpowiedź.

Edited by ofca (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jest postęp... zauważyłem, że gdy usuwam moduł "ręcznie" z FTP to on się nie usuwa  <_<

Atrybuty folderów/plików "fle (0755)" i nie wiem jak to usunąć. Natomiast zmiana nazwy głównego folderu tego modułu "odblokowała" dostęp do karty modułów.

 

No i teraz pytanie jak usunąć ten niechciany folder? 

Link to comment
Share on other sites

musiałbyś go usunać za posrednictwem "apache" (bo Twój użytkownik FTP nie ma prawdopodobnie praw do zarzadzania wgranymi plikami przez apache)

 

a gdzie to mogę zmienić? u dostawcy hostingu?

 

 

ściągnij moduł: explorer pro

i spróbuj usunąć ten katalog za pośrednictwem tego modułu (jest to prosty manager plikow)

Zainstalowałem i nie działa. wywala błąd:

Warning: opendir(.) [function.opendir]: failed to open dir: Permission denied in /usr/local/apache/www/htdocs/xxxxxx/modules/explorerpro/explorerpro.phpon line 65

 

 

No ale czy prestashop sam w sobie nie ma dość ładnie skonstruowanego działania sitemap ?

Oczywiście, że ma.... ale u mnie wywalał jakiś błąd. Niestety nie powiem jaki bo myślałem, że coś się gryzie z tym nieszczęsnym który ściągnąłem i go odinstalowałem.

 

 

zastanawiam się czy nie mam przypadkiem jakoś dziwnie skonfigurowanego serwera bo cały czas jakieś problemy. Np jak chcę dodać/usunąć/zmienić metadane  (panel administracyjny/ustawienia/seo) wyskakuje błąd:

 

Warning: scandir(/usr/local/apache/www/htdocs/xxxxxxxxx) [function.scandir]: failed to open dir: Permission denied in/usr/local/apache/www/htdocs/xxxxxx/classes/Meta.php on line 64

 

Warning: scandir() [function.scandir]: (errno 13): Permission denied in /usr/local/apache/www/htdocs/xxxxxxxxxxxxxxx/classes/Meta.php on line 64

 

Nie można skanować głównego katalogu

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zainstalowałem i nie działa. wywala błąd:

Warning: opendir(.) [function.opendir]: failed to open dir: Permission denied in /usr/local/apache/www/htdocs/xxxxxx/modules/explorerpro/explorerpro.phpon line 65

na moje to serwer jest źle skonfigurowany, nie możesz usuwać plików, dodawać własnych

strasznie problematyczna sprawa pod wzlędem użyteczności.

 

w panelu hostingu nie masz żadnego menadżera plików? Bo bez tego, nic nie zrobisz, chmody (czyli permissions) leżą i kwiczą ;)

Link to comment
Share on other sites

tzn mogę usuwać, dodawać, zmieniać pliki/foldery. Mogę zmieniać CHMODy. Z tym, że nie wszystkie pliki/foldery.

 

i nie wiem czemu? może jest to jakoś zablokowane. 

 

niestety w hostingu nie ma żadnego menadżera...

Link to comment
Share on other sites

chodz i o to, że jak wgrywasz pliki przez przeglądarke to korzystasz z użytkownika apache, jak łączysz się z ftp to korzystasz z użytkownika ftp, 

 

ftp nie może zmieniać nie swoich plików, wgrane przez przeglądarke pliki nie są jego, więc nie ma absolutnie żadnych praw to zarządzania tymi plikami. I na odwrót.

 

definitywnie kwestia konfiguracji hosta.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za pomoc!.
sprawa skończyła się tak, że wszystkie problemy które miałem były związane z serwerem a nie z samą prestą.
po zmianie serwera wszystko działa tak jak należy (a nawet lepiej) :)

zostało tylko jeszcze jedno pytanie mnie nurtujące... skąd mogę pobrać moduł google sitemap który usunąłem :) chodzi o ten (oryginalny) wbudowany w prestę?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...